Keystone logo
Bournemouth University

Bournemouth University

Bournemouth University

Tanıtım

Vizyonumuz

Vizyonumuz, eğitim, araştırma ve uygulama Füzyonu aracılığıyla öğrenime ilham veren, bilgiyi ilerleten ve toplumu zenginleştiren lider bir üniversite olarak dünya çapında tanınmaktır.

Amacımız

BU'daki amacımız öğrenmeye ilham vermek, bilgiyi ilerletmek ve toplumu zenginleştirmek. Yapacağız:

 • Öğrencilerimiz ve personelimiz için ve daha geniş topluluklarımızda öğrenmeye ilham verin
 • Uygulamada ve mesleklerde ve akademik alanlarımızda ileri düzeyde bilgi
 • Eğitim, araştırmamızın etkisi ve küresel zorluklara katkımız yoluyla toplumu zenginleştirin.

Degerlerimiz

Değerlerimiz mükemmellik, kapsayıcılık, yaratıcılık ve sorumluluktur:

mükemmellik

Yaptığımız her şeyde mükemmellik için çalışıyoruz.

Kapsayıcılık

Çeşitliliğe değer veriyor ve saygı duyuyoruz ve kapsayıcı olduğumuzdan emin olmak için hareket ediyoruz.

Yaratıcılık

Yaratıcı, yenilikçi ve sorunlara çözümler üretiyoruz.

sorumluluk

Eylemlerimizin etkisinin sorumluluğunu üstlenir ve öğrenen bir topluluk olarak faaliyetlerimizi topluma olumlu katkı sağlamaya odaklarız.

Bizimle geçireceğiniz zaman ne olursa olsun, salonlarda ömür boyu sürecek arkadaşlarla tanışmaktan, yerleştirme deneyiminize, yerel bölgeyi keşfetmeye veya bir kulübe veya topluluğa katılmaya kadar heyecan verici bir yolculuk olacak. BU'daki hayatın neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İstatistik

Ödüllerimiz

Athena Kuğu Bronz Ödülü

Mayıs 2019'da BU, başarılarımız ve Yüksek Öğrenim'de cinsiyet eşitliğini iyileştirme konusundaki kararlılığımız nedeniyle bronz bir Athena SWAN ödülüne layık görüldü. Başlangıçta Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Tıp (STEMM) alanlarında çalışan kadınları kapsayan Athena SWAN ödülü, 2015 yılında hem STEMM hem de Sanat, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, İşletme ve Hukuk (AHSSBL) ve tüm akademik ve profesyonel ve destek personelinin yanı sıra öğrenciler için cinsiyet eşitliğini daha geniş bir şekilde ele almak. BÜ'nün akreditasyonu yeni tüzüğe göre yapıldı.

BÜ'nün bir bronz ödül için başarılı bir şekilde sunulması, üniversite genelinde cinsiyete dayalı bir kültür için çaba gösterme taahhüdümüzü takip ediyor. Odak noktamız, SWAN Tüzüğü ilkelerini fakültelere/hizmetlere dahil ederek ve SWAN ödüllerini elde etmek için tüm departmanları destekleyerek merkezi uygulamadan yerel uygulamaya geçmektir. Temel amaçlar, üst düzey akademik rollerde kadınların temsilini artırmak, tüm personel için esnek ve aile dostu bir çalışma ortamını desteklemek ve teşvik etmek ve cinsiyet eşitliğinin üniversite genelinde yerleşik olmasını sağlamaktır.

Aşağıdaki departmanlar ayrıca bir departman bronz Athena SWAN ödülüne sahiptir:

 • Psikoloji Bölümü
 • Medya Yapımcılığı Bölümü
 • Yaşam ve Çevre Bilimleri Bölümü

QAA

2013 yılında, öğrenim fırsatlarımızın kalitesi nedeniyle 'övgü' statüsünü alan ilk Birleşik Krallık üniversitesi olduk. QAA (Yüksek Öğrenim için Kalite Güvence Ajansı) tarafından verilen statü, öğrencilere başarılı olma fırsatı sağladığımız birçok yolu tanır. QAA, aldıkları öğretimin kalitesi, akademik destek, kütüphaneler ve BT tesisleri gibi kaynaklar ve mevcut genel destek dahil olmak üzere öğrencilerimizi desteklediğimiz birçok farklı yolu inceledi.

Araştırmada İK Mükemmelliği ödülü

BU, 2013'ten beri Avrupa Komisyonu İK Araştırmada Mükemmellik Ödülü'nün sahibidir. Ödül, İB'nin süreç ve uygulamayı, Araştırmacıların Kariyer Gelişimini Desteklemek için Birleşik Krallık Konkordatosu'na uyumlu hale getirme ve dolayısıyla araştırma personeli için çalışma koşullarını ve kariyer gelişimini iyileştirme taahhüdünü göstermektedir.

Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülü

2012 yılında, bilgisayar animasyonunda dünya lideri mükemmelliğe ve öncü gelişime katkımız nedeniyle Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülü'ne layık görüldük. Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülleri, ulusal onur sisteminin bir parçasıdır ve Birleşik Krallık eğitimindeki en prestijli ödüllerdir. Ödül, 1989'dan beri bilgisayar animasyonu eğitimi ve araştırmasının ön saflarında yer alan The Media School merkezli Ulusal Bilgisayar Animasyonu Merkezimizi (NCCA) kutluyor.

Taş duvar

BU'nun kapsayıcı bir organizasyon olma taahhüdü nedeniyle Stonewall Çeşitlilik Şampiyonu olduk. Stonewall üyesi olmak, üniversiteye küresel olarak LGBT eşitlik girişimlerine stratejik ve yapılandırılmış bir yaklaşım benimsemek için araçlar sağlar. Stonewall hakkında daha fazla bilgi edinin.

EcoCampus Platin Ödülü

EcoCampus Platinum Ödülümüz, sürdürülebilirlikte mükemmelliği gösteren, elde edebileceğimiz en yüksek ödüldür. ISO14001 sertifikasının yanı sıra bu ödüle sahip olan sadece 16 üniversiteden biriyiz. Çevreye olan bağlılığımızı gösterir ve çevresel uygulamalarımızı, prosedürlerimizi ve yönetim sistemlerimizi kabul eder. Platin standardına ulaşmak için çevre yönetim sistemimizin en yüksek standartta olması gerekiyordu. Denetçiler, özellikle yönetim sistemimizi uygulamaya yönelik çabalardan ve ayrıca sürdürülebilirliğin üniversitenin stratejik yönüne yerleştirildiği seviyeden etkilendiler. Kurum olarak çevreye olan olumsuz etkilerimizi en aza indirmek, yaratabileceğimiz olumlu etkiyi ise öğretim ve araştırma yoluyla en üst düzeye çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz.

adil ticaret üniversitesi

BÜ, 2006 yılında 'Adil Ticaret Üniversitesi' statüsüne layık görüldü; Şu anda Birleşik Krallık'ta 170'den fazla Adil Ticaret Üniversitesi ve Yüksekokulu var ve bunların birçoğu statü için çalışıyor ve bu, Adil Ticaret ürünlerinin tüketimini teşvik etmek için verdiğimiz ayrıntılı taahhüdü gösteriyor. Adil ticaret durumumuz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer ödüller

Kurumsal Taahhüdü Değiştirme Zamanı

2011 yılında Değiştirme Zamanı İşveren Taahhüdü'nü imzaladık. Özellikle işyerinde ruh sağlığı konusundaki damgalama ve ayrımcılıkla mücadele etmeyi amaçlayan bir programdır.

Bilinçli İşveren Sözleşmesi

Bu tüzüğü 2010 yılında imzaladık ve ruh sağlığına olumlu bakan bir işveren olarak taahhüdümüzü ciddiye alıyoruz. Bu plana katılarak açık ve erişilebilir politikalarımızı ortaya koyduk ve her bir çalışanımızın katkısına değer verdiğimizi gösterdik.

Özürlü İşveren

Bu, 2019 yılında elde ettiğimiz bir kalite işaretidir. Engelli çalışanların istihdamı, elde tutulması, eğitimi ve kariyer gelişimine olan olumlu bağlılığımız nedeniyle Çalışma ve Emeklilik Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiştir.

  kabul

  Bizimle lisans düzeyinde eğitim almak için karşılamanız gereken belirli kriterler vardır. Her kursun kendi giriş koşulları vardır, bu nedenle kurs sayfalarımızı kontrol edin. Kurs için gereken genel UCAS Tarife puanlarını ve puanların nasıl elde edileceğine ilişkin ayrıntıları göreceksiniz; örneğin, GCSE gereklilikleriyle birlikte üç A seviyesinden veya eşdeğerinden.

  UCAS Tarifesi nasıl çalışır?

  UCAS tarife puanları, sahip olduğunuz yeterlilik türüne ve elde ettiğiniz not veya seviyeye göre hesaplanır. Örneğin, Eylül 2021'de bir lisans kursu okumak için başvuranlar için - A düzeyinde aldığınız her A notu için 48 UCAS tarife puanı (BTEC Extended Diploma'da PPP'ye eşdeğer) ve her B için size verilecektir. 40 puan alırsınız (vb.). Tarife puan sistemi ile ilgili tüm detayları UCAS web sitesinde bulabilirsiniz.

  Lütfen, BU'nun Uluslararası Bakalorya için eşdeğer UCAS tarife puanlarını kabul etmediğini unutmayın - lütfen aşağıdaki Tarife tablosuna bakın. Ayrıca, belirli bir kursa giriş koşulunun bir parçası olarak belirli notlara, deneyime veya gerekli dersleri almış olmanıza ihtiyacınız olduğunu belirtebiliriz.

  Mezun İstatistikleri

  Konumlar

  • Wallisdown

   Wallisdown Road, BH12 5HH, Wallisdown

   sorular