Keystone logo
Brazilian School of Public and Business Administration

Brazilian School of Public and Business Administration

Brazilian School of Public and Business Administration

Tanıtım

Okul

Latin Amerika'daki ilk kamu yönetimi okulu, Getulio Vargas Vakfı'ndaki (FGV/EBAP) Brezilya Kamu Yönetimi Okulu, Birleşmiş Milletler (BM) ve FGV arasındaki bir ortaklık aracılığıyla 15 Nisan 1952'de Rio de Janeiro'da kuruldu. , bu alanda nitelikli profesyonellere yönelik taleplere cevap verebilmek için.

2002 yılında, kurulduğundan bu yana yürürlükte olan özel sektördeki faaliyetlerini yansıtan Brazilian School of Public and Business Administration (EBAPE) olarak yeniden adlandırıldı. Bu on yıllar boyunca, öğrencilerine en üst düzeyde bilgi sağlama ve onları mükemmel olarak sıralanan bir üretim sürecine yerleştirme konusundaki şaşırtıcı becerisiyle, güvenilirliğini ve meşruiyetini artırdı.

Öncü ruh

 • Latin Amerika'da İdarede yüksek lisans veren ilk okul;
 • Brezilya'nın Yönetim çalışmaları üzerine ilk kitapları bu Okul tarafından yayınlandı;
 • Brezilya'da ders kayıt ve kredi sistemini kullanan ilk kurum;
 • Ulusal Lisansüstü Araştırmalar ve Araştırmalar Derneği Ulusal Başkanlığı ve İdare Merkezi (ANPAD)
 • 1961'de, eski Federal Kongre üyesi ve EBAPE Profesörü Alberto Guerreiro Ramos, 9 Eylül 1965'te yürürlüğe giren 4.769 sayılı Kanunla onaylanan yöneticilik mesleğine ilişkin Yönetmelik Taslağı'nı hazırladı.

Misyon

Brezilya'nın gelişimi ile ilgili kavramsal ve metodolojik titizlik, fikirler ve eylemlerle etkilemek için profesyonelleri eğiterek, kamu ve özel sektör arasındaki sinerjiyi güçlendirirken yönetimde bilgi oluşturmak ve yaymak.

Kampüs Özellikleri

FGV/EBAPE'nin öğrencilere sunduğu teknoloji yapısı, onun akademik mükemmelliği ile uyumludur. BT laboratuvarları, laboratuvarların uygulamalı dersler için kullanıldığı zamanlar dışında, tümü tesisin açık olduğu saatlerde kullanıma hazır olan LCD ekranlar, DVD okuyucu/kaydediciler ve bir çıktı havuzu ile tamamlanmış bilimsel yazılımlarla donatılmıştır.

Bu İşletme Okulu ayrıca, Wi-Fi İnternet erişimi ve öğrenciler ve öğretim üyeleri için bilgisayarla ilgili zorlukları destekleyen ve çözen iyi nitelikli bir yardım masası personeli sunmaktadır.

Getulio Vargas Vakfı ayrıca etkinliklere, seminerlere, atölye çalışmalarına ve derslere ev sahipliği yapabilen beş oditoryum sunarken, klimalı sınıflarının her biri yaklaşık elli öğrenciyi ağırlayabilir.

Konum

Şehir: Rio de Janeiro

Brezilya'nın en ünlü şehri Rio de Janeiro, güçlü ve gelecek vaat eden ekonomisiyle dünya çapında ünlüdür. Brezilya'nın en büyük ikinci pazarını oluşturan on beş milyonu aşkın nüfusuyla, kurumsal yeni başlayanlar için avantajlı koşullar sunuyor ve yeni yatırımları takdir ediyor. Ancak bu faydaların hiçbiri turizm potansiyelinden daha ağır basamaz: her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi, güzel kumsallarına ve Karnaval dahil olmak üzere diğer doğal cazibe merkezlerine ve her şeyden önce halkının canlı misafirperverliğine davet ediyor.

FGV EBAPE

Modern bina, toplam alanı beş bin dört yüz metrekare (yaklaşık altmış bin fit kareye eşit) olan üç kat ve bir bodrumdan oluşmaktadır. 616 öğrenci kapasiteli ve 120 çalışma alanı sunan modern bina, toplam beş bin dört yüz metrekare alana sahip üç kat ve bir bodrum katından oluşmaktadır. Bina giriş katında modern ve geniş bir öğrenci salonu sunmaktadır; 70 kişilik iki Harvard tarzı amfi ve her biri 48 öğrenci kapasiteli beş büyük sınıf, sabit oturma yerleri ve geleneksel sıra düzenine göre düzenlenmiş sıralar.

FGV ana binası

Rio de Janeiro'nun Güney Bölgesinde bulunan FGV, dünyanın en ünlü ve nefes kesici manzaralarından birine bakmaktadır: Sugarloaf. 20 Aralık 1968'de açılışı yapılan merkez, modern uluslararası mimarinin en etkili isimlerinden biri olan Brezilyalı Oscar Niemeyer tarafından tasarlandı.

Ana FGV binası, sahilde bisiklet yolu ve yürüyüşler ve diğer açık hava etkinlikleri için ideal olan yeşil alanlar ile Enseada de Botafogo koyuna bakmaktadır.

Copacabana, Flamengo, Humaitá, Jardim Botânico, Urca, Glória ve Catete gibi köklü mahallelerin yanı sıra CBD şehir merkezinin yakınında, pansiyonlar ve oteller, barlar, alışveriş merkezleri ve mağazalar, metro istasyonları ve otobüs hatları ile çevrilidir. , yanı sıra büyük Brezilya ve çok uluslu şirketlerin merkez ofislerini barındıran ofis binaları.

Araştırma merkezleri

CBR

Davranış Araştırmaları Merkezi (CBR), ekonomik, çevresel ve sosyal güçlerin işletmelerin, devlet kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının ve politika yapıcıların ilgi alanlarındaki karar verme sürecini nasıl etkilediğini daha iyi anlamak için disiplinler arası davranışsal araştırmalara dayanır.

CBR'nin misyonu, davranışsal araştırma yoluyla sosyal refahı arttırmaktır.

Davranış bilimlerinden edindiğimiz bilgileri kullanarak, önemli bir sosyal sorunu ele almayı amaçlayan müdahalelerin etkinliğini belirler, tasarlar ve test ederiz.

CBFR

Rio'daki Bankacılık ve Finans Araştırmaları Merkezi (CBFR), bankacılık ve finans alanlarında son teknoloji uluslararası araştırmaları teşvik eder ve akademisyenler ile uygulayıcılar arasında bilgi aktarımı ve işbirliği için bir forum işlevi görür. CBFR, Asya, Avrupa, Latin Amerika ve ABD'deki okullardan bankacılık ve finans alanlarında uluslararası lider araştırmacılarla işbirliği yaparak bu hedeflere ulaşmayı amaçlamaktadır.

CBFR araştırmacıları tarafından araştırılan araştırma soruları, kredi piyasalarının işleyişi, bankacılığın ekonomik kalkınma için önemi veya finans ve bankacılık düzenlemeleri arasındaki etkileşim ve finans ve bankacılığın kalitesi gibi bankacılık ve finansın geniş alanlarını kapsamaktadır. Hizmetler. Bu araştırma sorularını tartışmak ve araştırma projelerinin sonuçlarını yaymak için, CBFR bir haber bülteni ve bir çalışma kağıdı dizisi yayınlar, burslar ve bir ziyaretçi programı sunar ve araştırma seminerleri, çalıştaylar, uluslararası konferanslar ve politika etkinlikleri düzenler.

ARC A&A

ARC-A&A – Muhasebe ve Analitik Uygulamalı Araştırma Merkezi (Centro de Pesquisa Aplicada em Contabilidade e Análise de Dados), muhasebe ve veri analizinde bilgi geliştirme ve yayma misyonuna sahiptir.

Bu anlamda planlama, bütçeleme, muhasebe, denetim ve veri analizi alanlarında gerçek sorunları çözmeye yönelik uygulamalı araştırmalar geliştiriyoruz; uluslararası alanda tanınan benzer araştırma merkezleriyle işbirliği içinde çalışıyoruz; alandaki başlıca akademik dergilerde yayımlanmak üzere araştırma raporları hazırlıyoruz; ve politika yapıcıları, standart belirleyicileri ve düzenleyicileri etkilemek için teknik incelemeler hazırlıyoruz.

ÇEÇİN

Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çalışmaları Merkezi (CECIN), Fundação Getulio Vargas'ın (FGV EBAPE) Brazilian School of Public and Business Administration kuruluşunun bir girişimidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmacılar ve kamu ve özel kuruluşlarla projelerin işbirliğini teşvik ederek, rekabet edebilirlik ve yenilikçilik üzerine uygulamalı araştırmalar geliştirir.

Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çalışmaları Merkezi'nin genel amacı, rekabet edebilirlik, etkin kamu yönetimi, ekonomik çalışmalar, kamu ve iş inovasyonu, yaratıcı endüstriler ve deneyim ekonomisi alanlarında uygulamalı araştırmalarda Brezilya ve Latin Amerika referansı olmaktır.

  Sıralamalar

  Ulusal konsolidasyon

  Brezilya Federal Lisansüstü Eğitimi Destekleme ve Değerlendirme Ajansı - (CAPES)

  Coordenação de Aperfeiçoamento de Pessoal de Nível Superior - (CAPES)

  • Akademik programlar için maksimum not.
   • Yüksek Lisans ve Doktora;
  • Profesyonel yüksek lisans programları için maksimum not.
   • İşletme Yüksek Lisansı (MEX);
   • İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı - Yoğun (MEXi);
   • Yönetimde Usta (MIM).

  4. sınıf

  CAPES tarafından 2011 yılında tavsiye edilen Kamu Yönetiminde Profesyonel Yüksek Lisans, faaliyetlerine 4 puanla başlamıştır.

  • Kamu Yönetiminde Profesyonel Usta - MAP.

  Kaynak: Coordenação de Aperfeiçoamento de Pessoal de Nível Superior (CAPES), 2017 . CAPES, Brezilya'daki tüm lisansüstü programların değerlendirilmesinden sorumludur.

  Ulusal Öğrenci Performans Sınavı (ENADE)

  Sınav Nacional de Desempenho dos Estudantes (ENADE)

  • En iyi lisans programı

  EBAPE ve EBAPE'nin en üst düzeydeki endikatörleri, 2019 yılı için geçerli olan en büyük göstergelerdir. 2019 yılı için geçerli değildir. 5 no Exame Nacional de Desempenho de Estudantes (Estudantes) (ENADE) .

  Kaynak: Instituto Nacional de Estudos ve Pesquisas Educacionais Anisio Teixeira - INEP | 2019.

  Enstitü Kursları Genel İndeksi (IGC)

  Indice Geral de Cursos (IGC)

  • Maksimum Derece 5
   • FGV EBAPE, Eğitim Bakanlığı (MEC) tarafından 12 Aralık 2019'da yayınlanan Índice Geral de Cursos'a (IGC) göre Brezilya'daki en iyi yüksek öğretim kurumlarından biri olarak sınıflandırılmıştır. Okul, IGC'ye göre en yüksek oranlı birkaç yüksek öğretim kurumundan biridir. Yükseköğretim kurumlarının sadece %2,03'ü bu endekste 5 olarak derecelendirilmiştir.

  Kaynak: Instituto Nacional de Estudos ve Pesquisas Educacionais Anísio Teixeira – INEP | 2019

  Guia Abril

  Guia do Estudante:

  • Lisans Programı için Maksimum Not - Yönetimde Lisans

  Ardışık 8. yıl için, İşletme alanında 5 yıldızlı derece. Guia do Estudante, lisans programlarını seçmek için bir öğrenci rehberidir.

  Kaynak: Guia do Estudante'ye göre, Abril Publishing - 2018.

  Uluslararası konsolidasyon

  Okul, dünyanın en iyi işletme okullarından biridir. 2014 yılında FGV EBAPE, akademik dünyanın en önemli sertifikalarından biri olan Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi kapsamında EQUIS uluslararası akreditasyonu ile ödüllendirildi. 2018 yılında FGV EBAPE, ABD'deki işletme okulları için en önemli akreditasyon kuruluşu tarafından AACSB mührü ile ödüllendirildi. Mart 2015'te, FGV EBAPE tarafından sunulan Kamu Yönetiminde Profesyonel Yüksek Lisans (MAP), kamu yönetimi eğitim ve öğretim programlarını akredite etmekten sorumlu kurum olan Uluslararası Kamu Yönetimi Eğitim ve Öğretim Akreditasyonu Komisyonu (ICAPA) tarafından akreditasyon ile ödüllendirildi. ,

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  Konumlar
  • Rio de Janeiro

   Edifício Roberto Campos - R. Jorn. Orlando Dantas, 30 - Botafogo, Rio de Janeiro - RJ, 22231-010, , Rio de Janeiro

   • facebook
   • linkedin
   • twitter
  • Bailrigg

   Lancaster University, LA1 4YW, Bailrigg

   • Montreal

    McGill University Rue Sherbrooke Ouest,845, H3A 0G4, Montreal

    • Yokohama

     Yokohama National University, 240-8501, Yokohama

     • Bengaluru

      Indian Institute of Management Bangalore, 560051, Bengaluru

      sorular