Keystone logo
Boston University Wheelock College of Education & Human Development Uzaktan Algılama ve Jeo-uzamsal Bilimlerde MS
Boston University Wheelock College of Education & Human Development

Uzaktan Algılama ve Jeo-uzamsal Bilimlerde MS

Brookline, Amerika Birleşik Devletleri

32 Hours

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Uzaktan Algılama ve Jeo-uzamsal Bilimler (RS ve GS) alanındaki yüksek lisans, çevresel ve doğal kaynak analizi ve yönetiminde uzaktan algılama ve coğrafi bilgi sistemlerinin (GIS) kullanımında özel eğitim isteyen çeşitli doğa bilimleri ve sosyal bilimler geçmişine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. . Müfredat, öğrencileri uzaktan algılama (ör., Görüntü işleme), uzamsal analitik yöntemler (ör., Uzamsal istatistik) ve dijital haritacılık ve coğrafi bilgi sistemlerinin altında yatan teori ve uygulamada eğitmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler özel, kamu ve kar amacı gütmeyen sektörlerde kariyer için eğitilir. Uzamsal veri setlerini organize edip analiz edebilen ileri teknik becerilere sahip profesyoneller için yüksek talep var. RS & GS programına başvuranların matematik ve istatistikte temel yeterliliğe sahip olması beklenir. Gerekli nicel becerilere sahip olmayan adaylar kabul edilebilir, ancak gerekli altyapıyı elde etmek için bağımsız çalışma veya ek kurs çalışmaları yapmaları gerekecektir. Öğrenciler, gerekli geçmişe sahip olup olmadıklarını öğrenmek için Program Direktörüne danışmalıdır.

Öğrenme Çıktıları

Uzaktan algılama ve GIS teorisine ilişkin gelişmiş bilgileri (sensör sistemleri, temel ışınım aktarımı, kartografik projeksiyonlar ve görüntüleme ve uzamsal veritabanları dahil) ve jeo-uzamsal analiz ve modelleme tekniklerindeki temel kavramları gösterin.

Uzaktan algılama ve coğrafi bilgi bilimindeki bilimsel hipotezleri ve argümanları değerlendirmek için verileri nicel olarak analiz edin.

Uzaktan algılama ve coğrafi bilgi sistemlerinde ileri düzeyde hem sözlü hem de yazılı olarak etkili iletişim kurar.

Doğa bilimleri, sosyal bilimler ve genel olarak toplum için uzaktan algılama ve CBS'nin daha geniş etkilerinin ve uygulamalarının anlaşıldığını gösterin.

Coğrafya, ekoloji, çevre bilimleri, biyocoğrafya bilimleri, şehir planlama veya doğal kaynak yönetimi gibi bir veya daha fazla temel disiplin alanındaki nicel sorunları çözmek için uzaktan algılama ve GIS araçlarını kullanarak bir dizi jeo-uzamsal analiz tekniğini uygulayın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Gelişmiş CBS ve Uzaktan Algılama Yüksek Lisansı
  • Cranfield, Birleşik Krallık
  • Online
 • Uzaktan Algılama ve Jeo-uzamsal Bilimlerde MS
  • Boston, Amerika Birleşik Devletleri
 • Uzaktan Algılama ve GIS ile Geomatikte Usta
  • Stockholm, İsveç