Keystone logo
Ca' Foscari University of Venice

Ca' Foscari University of Venice

Ca' Foscari University of Venice

Tanıtım

Ca' Foscari hakkında

Aslen 1868'de İtalya'nın ilk işletme okulu olarak kurulan Venedik Ca' Foscari Üniversitesi, şimdi ekonomi ve yönetim, modern diller, beşeri bilimler ve bilimler alanlarında çok çeşitli eğitim programları sunan çok disiplinli bir kurumdur.

Ca' Foscari, hayranlık uyandıran Venedik şehrinde bulunuyor. Sokaklar ve arabalar yerine kanallar ve teknelerle bu şehrin gerçekten eşsiz tarihi merkezi, bin yılı aşkın bir süredir canlı bir kültürel ve ekonomik alışveriş yeri olmuştur ve sanatının ve mimarisinin güzelliği onu UNESCO Dünya Mirası alanı yapmıştır. Ca' Foscari, dinamik kozmopolit bağlamının teşvik edici kültürel mirası sayesinde , gelenek ve entelektüel yeniliğin sinerjik kesişimi ile karakterize edilir ve öğrencilerine ve profesörlerine dünyanın en dikkat çekici şehirlerinden birinde öğrenme ve çalışma konusunda benzersiz bir ödüllendirici fırsat sunar.

Konum

Ca' Foscari Üniversitesi, İtalya'nın kuzeydoğu kıyısında, doğrudan Adriyatik Denizi'ne bağlı bir lagünde yer alan eşsiz bir şehir merkezi olan dünyaca ünlü Venedik şehrinde yer almaktadır.

Venedik, kuzeydoğu İtalya'da bir şehir ve Veneto bölgesinin başkentidir. Yaya köprüleriyle birbirine bağlanan 100'den fazla adadan oluşan sığ bir lagünde bulunan bir takımada üzerine inşa edilmiştir. Kanallar yolların yerini aldığından, insanlar şehirde yürüyerek ve teknelerle dolaşıyor. Aslında Venedik, Avrupa'nın en büyük modern şehir içi araç trafiğine kapalı şehridir.

Şehir, çarpıcı bir tarihi mimari ve sanat zenginliği ile karakterize edilir çünkü tarihi Venedik Cumhuriyeti, Orta Çağ ve Rönesans döneminde gelişen bir ticaret limanı ve büyük bir deniz gücüydü, bu nedenle şehrin bazı yerleri UNESCO'nun Dünya Mirası Alanları listesine dahil edilmiştir. .

Bununla birlikte, renkli bir geçmişe ek olarak, Venedik'in aynı derecede canlı bir bugünü var, çünkü çağdaş sanat ve kültürün bir merkezi olmaya devam ediyor.

Venedik'in tarihi merkezinde yaşamak, çevreye duyarlı bir yaşam tarzı yaşamak demektir. Çoğu yerde yürüme ihtiyacı nedeniyle, şehrin kamusal alanları sosyal merkezler haline geliyor. Aslında Venedikli bir öğrencinin gününün en hevesle beklenen anlarından biri sözde aperitivo in campo veya açık hava aperitifidir: öğleden sonradan akşamın geç saatlerine kadar Campo Santa Margherita ve Rialto'daki Erbarìa gibi alanlar İnsanlar spritz içip Venedik'in ünlü geleneksel yerel aperatif ve atıştırmalıkları olan cicchetti'yi yerken sohbet etmek ve müzik dinlemek için bir araya geliyorlar.

Çalışma Deneyimi

Ca' Foscari Venedik Üniversitesi'nin eğitim teklifi, Lisans ve Yüksek Lisans , 3 okul ve prestijli Collegio Internazionale'nin (Uluslararası Kolej) araştırma ve öğretim faaliyetlerinden sorumlu 8 Bölüme ayrılmıştır. Bunların yanında üç yapı daha var:

 • Araştırma Doktoralarını (PhD'ler) koordine eden Ca' Foscari Enstitüsü.
 • Profesyonel Yüksek Lisans Programları (1. ve 2. seviye) ve yönetici eğitimi için diğer fırsatları düzenleyen Ca' Foscari Challenge Okulu.
 • İtalyan ve uluslararası öğrenciler için yoğun yaz ve güz kursları, oryantasyon programları, hazırlık yılı programları ve diğer ders dışı etkinlikleri destekleyen Ca' Foscari Uluslararası Eğitim Okulu.

Kendini öğrencilerine teşvik edici, rekabetçi ve en ileri düzeyde bir eğitim sunmaya adamış olan Ca' Foscari, dünya çapında yaygın bir ortak üniversiteler akademik ağı oluşturmuştur ve bunun sonucunda çeşitli ortak ve çift lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. ve 500'ün üzerinde aktif uluslararası değişim anlaşmasına sahiptir . Üniversitenin uluslararası bir akademik topluluğu beslemeye olan bağlılığının bir sonucu olarak, Ca' Foscari ayrıca İngilizce öğretilen önemli sayıda eğitim programı sunmaktadır.

Giden Hareketlilik

Uluslararası üniversiteler ve Ca' Foscari arasındaki 500'ün üzerinde işbirliği anlaşması sayesinde, tüm dünyada 70'ten fazla ülkede yurtdışında eğitim alarak biraz zaman geçirebilirsiniz . Uluslararası Ofis, önde gelen uluslararası hareketlilik programlarına katılarak, yabancı ev sahibi üniversiteler ve şirketlerle ilişkiler geliştirerek ve üniversite topluluğunun tüm üyelerinin katılımı için teşvikler sağlayarak Ca' Foscari öğrencilerinin giden hareketliliğini teşvik eder.

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin.

Öğrenci hayatı

Çok az üniversite, dünyanın en güzel şehirlerinden birinde, saatlerce dolaşabileceğiniz ve hatta kaybolmanın keyfini çıkarabileceğiniz, Venedik'in güzel meydanlarından birinde Spritz yapabileceğiniz, çok eşsiz bir şehirde eğitim ve araştırma yapma fırsatı sunuyor. dünyaca ünlü müzeler ve sergiler, lagünün küçük adalarında tekneyle gezin, Lido plajlarının keyfini çıkarın ve lezzetli yemeklerin tadına bakın.

Ca' Foscari'de kültürel gelenek ve entelektüel yenilik bir araya gelebilir: Venedik'te yaşamak sanatı, mimariyi, gelişimi, araştırmayı, çevreye özeni ve eski gelenekleri ve farklı kültürleri keşfetmeyi yaşamaktır.

Ayrıca, Ca' Foscari , çok çeşitli spor aktiviteleri ve öğrenci dernekleri sağlayarak öğrencilere çok yönlü bir eğitim deneyimi garanti eder:

 • Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) – 36 ülkeden 12.000'den fazla üyesi bulunan Erasmus Öğrenci Ağı, öğrencilerin öğrencilere yardım etme ilkesine göre kültürel anlayış ve kişisel gelişim için öğrencilere fırsatlar sunarak uluslararası ağ oluşturmayı destekler ve teşvik eder.
 • Üniversite Spor Merkezi (CUS) – CUS, Venedik'in tarihi merkezindeki tesisleri sayesinde öğrencilere çok çeşitli sporlara katılma fırsatı sunar.
 • Radio Ca' Foscari – Ca' Foscari öğrencileri tarafından oluşturulan üniversitenin çevrimiçi radyo istasyonu, son derece popüler bir iletişim aracıdır. İlginç öğrenciler, bireysel beceri ve deneyimlerine dayanarak işleyişine katılabilirler.
 • Üniversite Korosu ve Orkestrası – Ca' Foscari'nin korosu ve orkestrası yirmi beş yılı aşkın süredir öğrencilere müzik sevgilerini keşfetme ve geliştirme fırsatı sunuyor. Grupların repertuarları yıldan yıla değişir ve ortaçağdan çağdaş eserlere kadar uzanır.
 • Shylock Üniversitesi Tiyatro Merkezi (CUT) – Shylock, tiyatro performansı alanında teknik-sanatsal yeniliği teşvik etmeyi amaçlayan kültürel bir dernektir. Eğitim ve deney atölyeleri düzenlemekte, konuk yapım ve gösterilere ev sahipliği yapmakta, araştırma ve üretim projeleri yürütmektedir.

Ayrıca, Venedik'in tarihi merkezinde yaşamayı seçerseniz, mesafelerin yönetilebilir olması ve rekabet edecek araba veya trafiğin olmaması sayesinde yerel ve sürdürülebilir bir şekilde yaşamaktan kesinlikle keyif alacaksınız.

Ca' Foscari, Mali Yardım Ofisi aracılığıyla çeşitli krediler, hibeler ve burslar sunarak öğrencilere tüm Üniversite kariyerleri boyunca yardımcı olur . Uluslararası öğrenciler, çalışan öğrenciler ve engelli öğrenciler için özel olarak hazırlanmış destek mevcuttur.

Burslar

Avrupa'da bir devlet üniversitesi olarak Ca' Foscari, öğrenim ücretlerini düşük tutmakla kalmaz, aynı zamanda başarılı uluslararası öğrenciler için hedeflenen mali yardım sağlar.

Ca' Foscari Üniversitesi, başarılı uluslararası öğrencilere, lisans öğrencileri için yılda 6.500 Euro'dan yüksek lisans öğrencileri için yılda 8.000 Euro'ya kadar değişen çeşitli boyutlarda yenilenebilir burs paketleri sunmaktadır.

Bu burs paketleri, ödüllü bir derecenin tüm süresi boyunca destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. Başvurmaya hak kazanabilmek için minimum 8.5/10 CGPA'ya ihtiyacınız olacak. Özel web sayfasında gereksinimler hakkında eksiksiz bilgi.

Bölgesel hükümet ayrıca, düşük gelirli ailelerden gelen uluslararası öğrencilere kayıttan sonra başvurabileceğiniz mali yardım sunmaktadır.

konaklama

Ca' Foscari'nin Konut Ofisi, Ca' Foscari'de okumak veya çalışmak için gelen İtalyan ve uluslararası öğrenciler, araştırmacılar, profesörler ve idari personel için bir hizmettir. Venedik'te ve yakın çevrede uygun ve uygun konaklama çözümleri bulmak için yararlı bilgiler ve iletişim bilgileri sunar.

Daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edin.

Kariyer Desteği ve Kariyer Günü

Kariyer Ofisi, hem İtalya'da hem de yurtdışında stajlar ve işe yerleştirmeler düzenler, ayrıca mevcut öğrencilerin ve yeni mezunların iş piyasasında rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları profesyonel becerileri edinmelerine yardımcı olmak için kariyer fuarları, işe alım gezileri ve atölye çalışmaları düzenler.

Kariyer günü, lisans öğrencilerinin ve yeni mezunların katılımcı şirketlerin yöneticileriyle tanışabilecekleri ve çalışma dünyasını tanıyabilecekleri işe alımlara adanmış tam günlük bir etkinliktir. Öğrenciler, firmaların stantlarını ziyaret ederek özgeçmişlerini dağıtabiliyor, mülakatlara katılabiliyor, kendilerine açık olan mesleki fırsatlar ve kariyer seçenekleri hakkında bilgi alabiliyor. Kariyer Günü ayrıca çeşitli atölye çalışmaları, seminerler ve şirket sunumlarını içerir.

İstatistik

Ca' Foscari'nin yaklaşık 24.000 öğrencisi vardır ve her yıl 1.500'ün üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar . Yüksek öğrenimin ve en araştırmaların hem yenilikçi hem de uluslararası olması gerektiğine olan , , çeşitli ortak ve çift lisans ve yüksek lisans dereceleri ve tüm dünyadaki kurumlarla 500'ün üzerinde aktif değişim anlaşması. Ca' Foscari ayrıca öğrencilerini rekabetçi küresel iş ortamına hazırlar ve hem lisans hem de lisansüstü seviyelerde İngilizce olarak öğretilen eğitim programları sunarak uluslararası, kapsayıcı bir akademik topluluğu teşvik eder.

  Kampüs Özellikleri

  Ca' Foscari'nin ana kampüsü, Venedik'in tarihi merkezinin kalbinde yer alır, ancak anakarada da ek kampüsleri vardır.

  Öğrencilere şunların kullanımını sunar:

  • 6 kütüphane
  • Uluslararası Eğitim Okulu
  • Mezuniyet sonrası Challenge Okulu
  • dil eğitim merkezi: Merkez, çeşitli seviyelerde İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve Almanca dillerinde yabancı dil kursları vermektedir.
  • sergi alanları
  • bir tiyatro
  • bir spor merkezi
  • kantinler: Üniversitenin hem Venedik'in tarihi merkezinde hem de Mestre, Marghera ve Treviso'daki anakara kampüslerinde birçok yerde kantinleri vardır.
  • öğrenci derneği
  • öğrenci ofisleri: örn. Uluslararası Karşılama Birimi, uluslararası yararlanıcılar için kayıt işlemleri için rehberlik ve yardım, akademik niteliklerin tanınması, vize başvuru süreci, oturma izni, öğrenci hizmetleri, sağlık sorunları ve ulaşım gibi çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

   Sıralamalar

   Ca' Foscari, araştırmasının mükemmelliği nedeniyle İtalya'da üçüncü sırada yer almaktadır ve imrenilen Avrupa Komisyonu Marie Curie araştırma burslarından o kadar çok kazanmıştır ki, bu konuda Avrupa'nın en başarılı on üniversitesinden biridir. Küresel olarak, QS Dünya Üniversite Sıralaması, Ca' Foscari'yi Modern Diller için en iyi 100, Tarih için en iyi 150, Dilbilim ve Coğrafya için en iyi 200 ve Ekonomi ve Ekonometri ile Muhasebe ve Finans için en iyi 250 üniversite arasına yerleştirir.

   Konumlar

   • Venice

    Linguistic Campus Dorsoduro, 3246, 30123, Venice

   • Venice

    Economic Campus San Giobbe, Cannaregio 873, 30121, Venice

    • Venice

     Humanistic Campus Malcanton Marcorà, Dorsoduro 3484/D, 30123, Venice

     • Venice

      Linguistic Campus Ca' Cappello San Polo 2035, Calle del Magazen, 30125, Venice

      • Venice

       Scientific Campus Via Torino 155, 30170, Venice

       • Treviso

        Treviso Campus Palazzo San Paolo, Riviera Santa Margherita 76, 31100, Treviso

        • Roncade

         H-Campus Via Sile 6, 31056, Roncade

         sorular