Keystone logo
California State University, Fresno Kimya Bilim Ustası
California State University, Fresno

Kimya Bilim Ustası

Fresno, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 15.147 / per year *

Kampüste

* ek ücretler ve yaşam masrafları ile toplam yıllık maliyet 27.642 $ civarındadır.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Kimya lisansüstü programının misyonu, üniversitenin misyonu tarafından yönlendirilir; kalifiye öğrenciler için kapsamlı lisans ve yüksek lisans eğitimi sağlamayı ve San Joaquin Vadisi ve Kaliforniya halkının ihtiyaçlarına ve refahına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

California State University, Fresno kimya lisansüstü programı öncelikle iki öğrenci grubuna yöneliktir: kendilerini kimya temelli mesleklerde (öğretmenlik dahil) çalışmaya hazırlayan öğrenciler ve ileri düzey doktoraya hazırlanmak için kimya ve biyokimya alanında ek eğitim almak isteyen öğrenciler. . mezuniyet çalışması.

Derece programı ders gereklilikleri katıdır ve bir MS müfredatına yaklaşım zorludur. Ancak kimya bölümlerinin tamamında eğitim kalitesi yüksek kaldığından, bu çeşitliliği programın en önemli gücü olarak görüyoruz.

Birinci kategorideki öğrenciler için program, öğrencinin kimya altyapısını güçlendirmeyi vurgularken aynı zamanda hem teori hem de araştırma alanında ileri düzey eğitim sağlar - eğitim günümüzün rekabetçi iş piyasasında çok faydalıdır. Ayrıca program, kimya ve biyokimya alanında ileri düzeyde eğitim almış bireylerin yerel ve bölgesel ihtiyaçlarını, vadinin tarımsal doğasına güçlü bir şekilde bağlı olan ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır.

İkinci kategorideki öğrenciler için, programın kimya altyapılarını ve temel araştırma becerilerini geliştirmeye yaptığı vurgu, öğrencileri doktora çalışmasına hazırlar. seviyesini yükseltir ve başarı şanslarını artırır.

kabul

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar