Keystone logo
Cardiff University MA Uluslararası İlişkiler
Cardiff University

MA Uluslararası İlişkiler

Cardiff, Birleşik Krallık

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

23 Sep 2024

GBP 22.700 / per year *

Kampüste

* yurtdışı için | yurtiçi için: £10,450

Tanıtım

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı, heyecan verici bir disiplin alanının ileri düzeyde incelenmesi için bir yapı sunmaktadır. Uluslararası ilişkiler disiplininin gelişimi hakkında tam bir anlayış geliştirecek ve genel bir çerçeve içinde uzmanlık ilgi alanlarınızı takip edebileceksiniz.

Program, uluslararası güvenlik, uluslararası ilişkiler teorisi, uluslararası hukuk, dış politika analizi, siyaset felsefesi ve siyaset bilimi alt alanları arasında köprü kurmaktadır. İsteğe bağlı uzmanlık modülleri ise çevre politikaları, feminizm, dijital teknolojiler ve çatışma yönetimi gibi bir dizi güncel küresel meseleyi ele almaktadır.

Eğitiminiz sırasında, uluslararası ilişkilerdeki ana konular ve bunların bir dizi uzmanlık alanını nasıl etkilediği ile tanışacaksınız.

Program, araştırma yöntemleri ve becerilerine odaklanarak, bu geniş ve zorlu alanda eleştirel araştırma yapmak için gerekli metodolojik araçları sağlamak üzere yapılandırılmıştır. Bu sizi programın tez aşamasında kendi kendinize araştırma yapmaya hazırlayacaktır.

Neden Bu Katı Öğrenin?

Çeşitli uzmanlık alanlarında araştırma yapan uzmanlar tarafından öğretilen uluslararası ilişkiler hakkında kapsamlı bir anlayış kazanın.

İleri Araştırma Becerileri

Destekleyici bir ortamda araştırma becerilerini, yöntemlerini ve özgüvenini geliştirmeye odaklanma.

bağlı

Galler Uluslararası İlişkiler Merkezi ve Birleşmiş Milletler Derneği (Galler) ile yakın bağlantılar.

İlgi Çekici Konuşmacılar

Düzenli araştırma seminerlerine ve misafir konuşmacılara ev sahipliği yapan canlı bir disiplinler arası araştırma ortamı.

Uzman Modüller

Hukuk, siyaset ve uluslararası ilişkiler alanlarındaki uzmanlığımızın sağladığı farklı ve disiplinler arası fırsatlar üzerine inşa edilen modüller.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Sonucu

Program Öğrenim Ücreti

Program teslimatı

Okul Hakkında

Chat with students

sorular