Keystone logo
© Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology
Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Tanıtım

Öğrenme

Biz ne yaptık?

Catalyst – Yaratıcı Sanatlar ve Teknoloji Enstitüsü, Berlin'in yaratıcı medya metropolündeki ikonik Funkhaus'ta yerleşik uluslararası bir yaratıcı öğrenme topluluğudur.

Lisans, yüksek lisans ve yaz kısa derslerimiz elektronik müzik prodüksiyonu ve performansı, ses prodüksiyonu, ses mühendisliği, görsel medya için ses, film yapımı, senaryo yazımı, görsel efektler ve oyunculuğu kapsamaktadır.

Öğrencilerimiz 75'in üzerinde milletten oluşan bir topluluğun parçası olarak İngilizce öğreniyorlar. Proje tabanlı öğrenme ve işbirliği yoluyla ve uzman eğitmenlerin rehberliğinde benzersiz yaratıcı kimliklerini keşfetme gücü kazanırlar.

soyağacı

Nereden geliyoruz?

Eski markalarımız dBs Music Berlin ve dBs Film Berlin altında 20 yıldır İngiltere'de ve 7 yılı aşkın bir süredir Berlin'de birinci sınıf yaratıcı prodüksiyon eğitimi veriyoruz. Rahat ve yetişkinlere yönelik bir ortamda heyecan verici, uygulamalı, ilgili ve ilgi çekici eğitim sunma konusunda köklü bir üne sahibiz.

Berlin'deki lisans ve yüksek lisans programlarımız, Birleşik Krallık'taki onay kurumumuz olan Plymouth Marjon Üniversitesi ile ortaklaşa verilmektedir. Tüm kamu denetimlerinde ve yaratıcı endüstrilerde çalışan çok sayıda mezunda eğitim sunumumuzun kalitesi için sürekli olarak mükemmel derecelendirmelere sahibiz.

Yöntem

Öğrenmemize güç veren nedir?

'Büyüklük doğmaz' inancımız, yaptığımız her şeye güç verir. Size en iyi benliğinizi oluşturmanıza ve kendi benzersiz büyüklüğünüzü en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanıyan bir öğrenme ve kendini geliştirme süreci sunuyoruz.

Çığır açan derece programlarımız proje tabanlı öğrenme üzerine kuruludur. Bir Birleşik Krallık üniversitesinin katı gereksinimlerine uyarken ilerici bir eğitim modeli kullanıyoruz. Aşamalı eğitim, yalnızca uzman yaratıcı becerilerinizi değil, aynı zamanda Catalyst'i geride bıraktıktan çok sonra bile günlük yaşamınızı dönüştürmeye devam edecek gerçek dünyadaki günlük becerileri geliştirmeye odaklanır.

En iyi öğrenmenin, donanıma sahip olmak ve 'yapmak' için harcadığınız zamanı en üst düzeye çıkarmak olduğuna inanıyoruz. Yaparak ve başkalarıyla işbirliği yaparak öğrenmek, Catalyst yönteminin anahtarıdır.

Elbette öğrencilerimiz, kendi yaptıklarını destekleyen ve zenginleştiren teoriyi de öğrenirler. Ancak yapmak her şeyden önemlidir ve Anders Ericsson'un araştırmasının hepimizin gerçek bir uzman olmamız gerektiğini önereceği on bin saatlik kasıtlı uygulamanın en azından bir kısmını onlara sağlamanın görevimizin bir parçası olduğunu düşünüyoruz.

Farklı bir yaratıcı öğrenme topluluğu

Catalyst'in büyük hayaller kurmak için güvenli bir alan olduğunu söylediğimizde gerçekten ciddiyiz. Güvenli, günümüzde aşırı kullanılan bir kelimedir ve dolayısıyla doğru şekilde tanımlanması gerekmektedir. En basitinden kastımız budur. Nereden geliyor olursanız olun (mezhep, kültür, cinsiyet, ten rengi), yaratıcı bir insan olarak kendinizi ifade etmekte özgür hissedeceğiniz bir alan yaratmayı hedefliyoruz.

Başlangıç olarak okulumuzda 75'in üzerinde farklı milletten insanı barındırıyoruz. Bu gerçekten uluslararası bir topluluktur. Ancak her zaman yapılacak daha çok iş vardır. Tepesi olmayan bir dağdır.

Ekibimiz o dağa tırmanmaya ve hepimizi zenginleştiren ve öğrencilerimizin hem yaratıcı hem de insan olarak gelişmesini sağlayan kapsayıcı bir topluluk oluşturmaya devam edecek.

Bu kabul sürecimize kadar uzanıyor. Özellikle kurslarımızın hiçbiri için “doğru uyum” yoktur. Topluluğumuz daha güçlü olacak ve içinde yaşadığımız dünyayı ve birlikte yaratmak istediğimiz geleceği yansıtan hikayeleri anlatmak konusunda daha iyi bir konumda olacak.

Her yaştan, etnik kökenden, cinsiyet kimliğinden, fiziksel yetenekten, dinden, eğitim geçmişinden, coğrafi konumlardan ve yaşam durumlarından bireyleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bize katılın ve topluluğumuzu sizin için de zorlu ama güvenli bir alan gibi nasıl hissettirebileceğimizi bize bildirin.

Konumlar

  • Berlin

    Funkhaus Berlin Nalepastraße 18, 12459, Berlin

sorular