Keystone logo
Catholic University Of Brasilia -- Universidade Católica de Brasília UCB

Catholic University Of Brasilia -- Universidade Católica de Brasília UCB

Catholic University Of Brasilia -- Universidade Católica de Brasília UCB

Tanıtım

Brasilia Katolik Üniversitesi (UCB), Federal Bölgedeki tek özel üniversitedir. Katolik, hayırsever ve toplum yüksek öğrenim kurumudur. UCB, Katolik eğitim kurumlarını sürdürmek, sağlam ve kaliteli bir eğitim ağı sağlamak amacıyla 1972'de kurulan Brezilya Katolik Eğitim Birliği (UBEC) tarafından yönetilmektedir.

12 Mart 1974'te kurulan Katolik İnsan Bilimleri Fakültesi (FCCH), o sırada mevcut UCB'ye verilen isim, üç ders sunan ilk öğretim birimiydi: Ekonomi, Yönetim ve Pedagoji.

Yıllar geçtikçe, 1980 yılında Fakülte kendisini, temeli giderek sağlamlaşan ve Brasília Katolik Entegre Fakülteleri'ni (FICB) kurmayı mümkün kılan bir öğretim ve değerler yapısı içinde organize etti. 1984 yılında, lisans dersleri teklifinin artmasıyla, Enstitü ilk lisansüstü derslerini başlattı.

1994 yılında, Katolik, Hıristiyan etiğine dayalı maneviyatı ihmal etmeden, özünde bilginin teşvikini koruyarak, Eğitim Bakanlığı tarafından bir Üniversite olarak tanınmaya başladı. 1995'te Brasilia Katolik Üniversitesi'nin (UCB) enstalasyonu ciddiyetle yapıldı.

Üstel büyüme hızının ardından, Üniversite 1999'da Diş Hekimliği kursunu vermeye başladı ve 2001'de, portföyüne Tıp'ı dahil etti. 2005 yılında ajanslarda ve küçük şirketlerde öğrenci faaliyetleri başladı ve öğrenci eylemin merkezi oldu. Kurum, 2019 yılında Veteriner Hekimliği kursunu portföyüne uygulamıştır.

Konumlar

  • Formosinha

    Avenida Circular,75, 73813-170, Formosinha

    sorular