Keystone logo
Catholic University Of Uruguay includes ISEDE and all schools

Catholic University Of Uruguay includes ISEDE and all schools

Catholic University Of Uruguay includes ISEDE and all schools

Tanıtım

Montevideo'da ve iç kısımdaki birkaç şehirde kurulan Universidad Católica del Uruguay , ülkedeki en eski özel üniversitedir ve coğrafi olarak en yaygın olanıdır.

Başlangıçta 1882'de Montevideo'nun ilk Başpiskoposu Mons tarafından kuruldu. Mariano Soler, 1985 yılında İsa Cemiyeti'ne yeniden açılmış ve emanet edilmiş olan Uruguay Katolik Üniversitesi, Katolik Kilisesi'nin Uruguaylı yüksek öğrenim alanındaki ana eseridir. Akademik mükemmellik, ideolojik çoğulculuk, ekümenizm ve dinler arası diyaloğa olan bağlılığı, onu ülkenin kültürel yaşamının temel aktörlerinden biri yapmıştır.

Uruguay Katolik Üniversitesi, doğduğu andan itibaren, üniversite eğitiminde farklı bir seçenek olmanın zorluğunu kendisi belirledi. Bu, onu daha önce ihmal edilmiş alanlarda çalışmaya ve yeni eğitim yöntemlerinin geliştirilmesinde ve kültürün evanjelizasyonunda yenilikçi bir rol oynamaya yönlendirdi. Bugün, sınıflarındaki sekiz bin öğrenci ve devam eden birkaç düzine akademik programla, bir konsolidasyon aşaması yaşıyor ve Uruguaylı toplumunun yeni gereksinimlerine yanıt vermenin zorluğuyla karşı karşıya.

Bilginin iletişimi, insan oluşumu ve kültürün yayılması üniversitemizin hizmet şeklidir.

Konumlar

  • Montevideo Department

    Avenida 8 de Octubre,2738, 11600, Montevideo Department

    sorular