Keystone logo
China Europe International Business School

China Europe International Business School

China Europe International Business School

Tanıtım

Asya'da Lider İşletme Okulu

China Europe International Business School (CEIBS) , 1994 yılında Çin hükümeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından, Şanghay Jiao Tong Üniversitesi ve EFMD'nin yönetici ortakları olarak kuruldu. CEIBS nin Şanghay, Pekin, Shenzhen, Gana'da Accra ve İsviçre'de Zürih'te kampüsleri vardır.

Çin'in devlet düzeyinde işbirliğine dayalı tek işletme okulu olarak CEIBS , “Vicdanlılık, Yenilik ve Mükemmellik” sloganı doğrultusunda “Çin Derinliği, Küresel Genişlik” konusunda bilgili sorumlu liderler yetiştirmeye kendini adamıştır. Çin merkezi hükümetinden ve AB'den liderler, sırasıyla CEIBS 'yi “mükemmel yöneticiler beşiği” ve “AB-Çin işbirliğinin bir rol modeli” olarak övdüler.

CEIBS MBA, Finans MBA, EMBA, Global EMBA, Otelcilik EMBA, Yönetici Eğitimi ve Doktora sunmaktadır. programlar. Akademik titizliği ile tanınan CEIBS , Çin anakarasında hem EQUIS hem de AACSB tarafından akredite edilen ilk işletme okulu ve Asya'da aynı anda Financial Times'ın en iyi 5 MBA ve MBA listesine giren tek işletme okuludur. EMBA programları.

CEIBSAsya'nın en iyileri arasında yer alan fakülte ekibi, hem öğretimde hem de araştırmada Çin Derinliği ve Küresel Genişlik kombinasyonunu sunmak için benzersiz bir donanıma sahiptir. Yaklaşık 70 tam zamanlı öğretim üyesi, beş disiplinde uzman, dünya çapında 10'dan fazla ülke ve bölgeyi temsil ediyor. Yurtdışında öğretim, araştırma ve iş uygulamalarından zengin bir deneyim getiriyorlar. Her yıl, okul ayrıca dünyanın her yerinden yaklaşık 100 misafir öğretim üyesini hem Çin'den hem de Çin dışından en güncel bilgileri paylaşmak ve değiş tokuş etmek için davet ediyor.

CEIBS , bugüne kadar dünya çapında 80'den fazla ülkeden 22.000'den fazla mezuna sahiptir ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında 160.000'den fazla yönetici için geniş bir yönetim programı yelpazesi sağlamıştır.

Mimi Thian / Unsplash

126681_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg

CEIBS , yurtdışı deneyiminden yararlanırken, Çin'in ticari uygulamalarının derinlemesine bir analizine ayrılmıştır. Çin Kurumlarından En Çok Atıf Alan Araştırmacıların 2018 listesi arasında işletme, yönetim ve muhasebe kategorisindeki akademisyenlerin 9'u CEIBS . CEIBS nin bu kategoride belirgin bir şekilde öne çıktığı art arda beşinci yıl olup, bu, okulun bu alanlardaki araştırma yeteneklerinin bir göstergesidir.

CEIBS tarafından başlatılan Küresel Çin Vakaları Platformu, Çin'e özel bilgi sağlamak için sağlam bir temel oluşturan 1.200'den fazla Çin odaklı vakayı derledi. Yetkili sıralamanın en üst kademesinde yer alan okulun araştırması, en son teoriyi pratik bilgilerle birleştiriyor. Araştırma merkezleri, Çin işletmelerinin küreselleşmesi, inovasyon ve girişimcilik, fintech vb. gibi hayati alanlarda sürekli değişen iş uygulamalarını takip ediyor.

Her yıl Asya, Avrupa ve Afrika'daki düzinelerce büyük şehirde CEIBS , üst düzey akademik ve sektör forumlarına ev sahipliği yapmak için küresel içgörülerden ve bilgelikten yararlanıyor. Bu etkinlikler, otomobil, sağlık, internet, prestijli markalar, aile şirketi ve mirası, inovasyon ve girişimcilik ve daha fazlası gibi kilit sektörlere ve güncel konulara odaklanıyor. 'Kitlesel girişimcilik ve yenilikçiliğe' yönelik mevcut eğilimler doğrultusunda CEIBS , okulun güçlü mezunlar ağı ve küresel kaynakları aracılığıyla bir girişimcilik ve yenilikçilik ekosistemi oluşturmak, eğitim programlarını ve girişimci koçluğunu entegre etmek için Girişimcilik Platformunu (E-Platform) başlattı. ve hizmetler, kuluçka ve finansal hizmetler, en sonunda Çin'in 'kitlesel girişimcilik ve yenilik' stratejisine ve ekonomik dönüşümüne katkıda bulunmak için CEIBS

Son 25 yılda CEIBS , Çin ekonomisiyle birlikte büyüdü. Önümüzdeki yıllarda okul, küresel ekonomik işbirliğini kolaylaştırmak için Çin ekonomisinin yenilikçiliğini, dönüşümünü ve küreselleşmesini vurgulamaya devam edecek.

126682_Bilgi.png

Vizyon ve misyon

CEIBS Misyonu: "Çin Derinliği, Küresel Genişlik" konularında bilgili sorumlu liderler yetiştirmek.

CEIBS Vizyonu: Öğretim, araştırma ve iş uygulamalarında Doğu ve Batı'yı birbirine bağlayarak ve yüksek etkili bilgi yaratma ve yayma yoluyla Çin'in sosyal ve ekonomik kalkınmasını teşvik ederek en saygın uluslararası işletme okulu olmak.

CEIBS Ortaklar

CEIBS kuruluşunda, resmi kuruluş sözleşmesini imzalayan taraflar Şanghay Jiao Tong Üniversitesi ve Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD) idi. CEIBS Asya'da ve dünya çapında iş yönetimi ve araştırmalarında bir mükemmellik merkezi yapan kurumsal garantileri sağlamaya devam ediyor.

Yüz yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Şanghay Jiaotong Üniversitesi, Çin'in önde gelen üniversitelerinden biridir. Ülkedeki işletmelerle kapsamlı ve uzun süreli bağlantıları vardır ve bu nedenle Çin kurumsal dünyasıyla CEIBS

Brüksel, Belçika merkezli EFMD, yönetim geliştirmeye adanmış küresel, kar amacı gütmeyen, üyelik odaklı bir kuruluştur. İşletme okulları, işletme okulu programları ve kurumsal üniversiteler için bir akreditasyon kuruluşu olarak dünya çapında tanınmaktadır. 90'dan fazla ülke ve bölgede 900'den fazla üyenin desteğiyle EFMD, küresel olarak yönetim geliştirmede mükemmelliği teşvik etmek ve geliştirmek için bir katalizör görevi görür.

Konumlar

 • Pudong

  Hong Feng Lu,699号, 201203, Pudong

 • Beijing

  Building 20, Zhongguancun Software Park, 8 Dongbeiwang West Road, Haidian District, 100193 , Beijing

 • Shenzhen

  Suite 10A, Taihua Wutong Industrial Park, Gushu Development Zone, Hangcheng sub-district, Baoan, 518026 , Shenzhen

 • Zürich

  Zurich Institute of Business Education, Hirsackerstrasse 46, P.O. Box, CH-8810, , Zürich

 • Accra

  5 Monrovia Road, East Legon, , Accra

sorular