Keystone logo
Central South University of Forestry & Technology

Central South University of Forestry & Technology

Central South University of Forestry & Technology

Tanıtım

Orta Güney Orman ve Teknoloji Üniversitesi

1958 yılında kurulan Orta Güney Orman ve Teknoloji Üniversitesi (CSUFT) kendisini bilim, mühendislik, tarım, liberal sanatlar, ekonomi, hukuk, işletme, eğitim ve sanat dahil olmak üzere dokuz disiplinden oluşan kendine özgü ve çok disiplinli bir üniversite olarak geliştirmiştir. rekabet gücü olan "ekoloji, ormancılık ve yeşil endüstri teknolojisi" ile. Mobil doktora sonrası bilim ve araştırma istasyonları ve doktora derecesi verme yetkisine sahiptir.

Hunan eyaletinin başkenti Changsha'da bulunan CSUFT, Hunan eyaletindeki Halk Hükümeti ve Çin Devlet Ormancılık İdaresi tarafından desteklenen bir yüksek öğrenim kurumudur .

115232_CSUFT0021.jpg

Üniversite, inşaat alanının 1.01 milyon metrekareye ulaştığı toplam 92 hektarlık bir alanı kapsıyor ve 2.38 milyar yuan değerinde toplam sabit varlıklara sahip, öğretim ve eğitim

Kampüste yaklaşık 30.000 tam zamanlı öğrenci ve 1.541 tam zamanlı öğretmen bulunmaktadır . Üniversitenin beş mobil doktora sonrası bilim ve araştırma istasyonu vardır, beş doktora programı ve 16 yüksek lisans birinci sınıf disiplin programı, yedi kategoride yetkili profesyonel yüksek lisans derecesi sunar.

Ayrıca, Ulusal Seviye Alan Gözlem ve Deney İstasyonu, Güney Çin'deki Orman Ekolojik Uygulama Ulusal Mühendislik Laboratuvarı ve Hunan Yeşil Kalkınma Enstitüsü gibi ulusal ileri seviyeyi temsil eden kendine özgü ve rekabetçi bilim ve araştırma platformlarına sahiptir .

59 yıl önceki kuruluşundan bu yana, üniversite 160.000'den fazla kıdemli uzman yetenek geliştirmiştir. Mezunlar ormancılık, çevre koruma sektörü ve mobilya endüstrisi gibi ilgili sektörlerde etkili oyuncular olarak görev yaptılar.

Orta Güney Orman ve Teknoloji Üniversitesi (CSUFT) güçlü bir uluslararası atmosfere sahip çok çeşitli bir topluluğa sahiptir. Son on yılda, Rusya, İngiltere, Fransa, Finlandiya, Almanya, İspanya, İtalya, ABD, Kanada, Meksika, Kırgızistan, Kazakistan, Kore Cumhuriyeti, Japonya, Tayland, Vietnam dahil olmak üzere birkaç ülkeden sayısız öğrenci, Pakistan, Gana ve Nijerya, CSUFT'deki ileri eğitimlerini incelemek için çalışmayı seçti.

115222_CSUFT6.jpg

Ekim 2013'te, Central South Orman ve Teknoloji Üniversitesi (CSUFT), Çin Eğitim Bakanlığı'nın onayından sonra Birleşik Krallık'taki Bangor Üniversitesi ile birlikte CSUFT Bangor College (bundan böyle “Bangor College” olarak anılacaktır) kurmuştur. Bangor Üniversitesi'nden yetenekler eğitim modu ve müfredat sistemi her bakımdan, her iki üniversite de, İngiliz yüksek öğretim sistemine uygun olarak, öğretim kadrosu dahil olmak üzere çeşitli öğretim kaynaklarını paylaşır ve lisans öğrencileri eğitir. British QAA (Kalite Güvence Kurumu) denetimine tabi tüm uzmanlık kursları İngilizce olarak bilgilendirilmiş ve değerlendirilmiştir. Bangor College'a kayıtlı öğrenciler, hem CSUFT hem de İngiltere'deki Bangor Üniversitesi ve CSUFT lisans diplomalarından lisans derecelerini alacaklardır.

Pitoresk kampüs,% 60'dan fazla yeşil alan oranına sahip 1100'den fazla bitki örtüsü türü için iyi bir habitattır. “Ulusal Ağaçlandırma Model Birimi” ve “Botanik Bahçeleri Koruma Uluslararası Birimi” unvanını aldı.

Kampüs tesisleri, öğrencilerin daha iyi öğrenmesi ve yaşaması için iyi donanıma sahiptir. Uluslararası öğrenciler için daire, kampüs içinde, tek kişilik odalar ve seçenekleriniz için çift kişilik odalarla donatılmıştır. Uluslararası yurt standartlarına göre, her odada batı tarzı bir banyo, balkon, klima, buzdolabı, su ısıtıcısı, televizyon, çalışma masası, gardırop, sabit telefon ve bilgisayar ağları bulunmaktadır.

Öğrenciler, kampüsün tamamında WIFI'nin tam kapsamı sayesinde, dairelerinde 24 saat boyunca internete kolayca erişebilirler. Üniversiteyi çevreleyen alışveriş merkezleri, süpermarketler, Çin ve batı restoranları ile fitness merkezlerini kolayca bulabilirsiniz.

115221_CSUFT5.jpg

Ek olarak, CSUFT, Changsha'daki herhangi bir yere ve yeraltı, otobüsler, maglev trenleri, hızlı trenler ve uçaklar dahil olmak üzere dünyanın en büyük şehirlerine ulaşabileceğiniz birçok ulaşım aracıyla trafikte rahatlıktan yararlanır.

Changsha'nın kısa tanıtımı

1958 yılında kurulan Orta Güney Orman Üniversitesi

Hunan eyaletinin başkenti olan Changsha, Çin'in orta iç bölgesinde, kuzey ile güney arasında bir köprü ve doğu ile batı arasında bir bağlantıda bulunur. Yangtze Nehri'nin doğu-batı ekseninin ve Pekin-Guangzhou kuzey-güney ekseninin birleştiği yerdedir. Bu nedenle, Yangtze Nehri ve Yangtze Nehri Ekonomik Kuşağı'nın ortasındaki şehir aglomerasyonundaki önemli bir düğümdür. Pekin-Guangzhou ve Şangay - Kunming hızlı tren hatları burada buluşuyor; Changsha ve Çin'in en büyük şehirlerini birbirine bağlayan mermi treni servisi.

Çangşa'nın toplu taşımacılığı çok gelişmiştir. Changsha, Çin'in en büyük beşinci havalimanı olan Huanghua Havaalanı'na sahip olup önemli bir kapsamlı ulaşım merkezidir. Huanghua Havaalanı ve Changsha Güney Tren İstasyonu (Yüksek Hızlı Tren İstasyonu), Çin'in ilk orta-düşük hızlı maglev demiryolu hattı tarafından toplandı. Changsha Metro Hattı 1 ve Metro Hattı 2, Changsha'nın en dinamik ticaret merkezi olan Wuyi ticaret merkezi bölgesinde buluşuyor. Changsha'nın tüm kentsel alanını kapsayan akıllı halka açık bisiklet kiralama sistemi ve araç paylaşım hizmeti, sakinlerinin bir Wechat kullanarak herhangi bir zamanda belirli bir noktada bir bisiklet alıp geri almalarını sağlıyor.

Changsha'nın 55 yüksek öğrenim kurumu , 97 bağımsız araştırma kurumu , Çin Bilimler Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi'nden 52 akademisyeni, 14 ulusal mühendislik (teknoloji) araştırma merkezi, 15 ulusal anahtar (mühendislik) laboratuarı ve 12 ulusal işletme teknoloji merkezi bulunmaktadır. Changsha, hibrit pirinç ıslah teknolojisi, Tianhe süper bilgisayarı ve Çin'de ilk kez 3D sinterleme yazıcısı da dahil olmak üzere bilimsel araştırma başarılarıyla Çin ve yurtdışında da tanınmaktadır.

115219_CSUFT3.jpg

Changsha, güzellik dolu bir "peyzaj şehri" dir . Çangşa'nın orman alanı yüzde 54,71'e ulaştı. Ulusal bir ekolojik inşaat gösteri şehri ve ulusal bir orman şehridir. Yuelu Dağı sonbaharda akça ağaçlarıyla ateşe benziyor. Tianxin Köşkü, uzağa bakarken muhteşem bir manzara sunuyor. Xiangjiang suyu kuzeye doğru akıyor ve Portakal Adası, Xiangjiang Nehri'nin ortasında rahat bir şekilde uzanıyor.

Ayrıca Dawei Dağ Orman Parkı ve Huitang Kaplıcası ile birlikte, Changsha'yı Danıştay tarafından mükemmel turizm şehirlerinin ilk grubundan biri yapan ünlü turistik yerlerin yanı sıra ünlü turistik yerlerin birçoğu da var. Çin.

Konumlar

 • Changsha

  Shaoshan South Road, No. 498, Changsha, Hunan, P.R.China, 410004, Changsha

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular