Keystone logo
© Ecole Centrale Méditerranée
Centrale Méditerranée

Centrale Méditerranée

Centrale Méditerranée

Tanıtım

Centrale Méditerranée , dönüştürmemiz gereken bir dünya var. Centrale Méditerranée 35.000 mezundan oluşan güçlü bir küresel ağa sahip, uluslararası tanınmış bir yüksek öğrenim grubu olan Ecoles Centrale grubuna ait olan Fransa'nın en prestijli kamu mühendislik okullarından biridir. İşverenler, Ecoles Centrale mezunlarının güçlü bilimsel ve teknik becerilerinin ve karmaşık ve yenilikçi projeler tasarlama ve yönetme kapasitelerinin farkındadır. Araştırma ortamı: Centrale Méditerranée öğretim üyeleri kimya, fizik, fotonik, mekanik, kimya mühendisliği ve bilgisayar bilimleri alanlarındaki 8 laboratuvara mensuptur. Bu üst düzey laboratuvarlar Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) ile bağlantılıdır ve Fransa'da ve yurtdışında yüksek kaliteli bilimsel araştırmalarıyla tanınmaktadır. Öğrenci hayatı: Öğrenci kulüpleri öğrenci deneyiminin bir parçasıdır: Uluslararası öğrenciler, Sınır Tanımayan Mühendisler, Spor ve Yelken, Sanat, Fablab Marsilya, Ginfo (IT) ve E-Gab (robotik)... ve diğerleri. Öğrenci yaşamınız boyunca karşılıklı başarı ve insana saygı ruhu, çözüm başlatma ve sorunları çözme kararlılığı, çevresel ve toplumsal sorumluluk duygusu geliştireceksiniz. Marsilya veya Nice'te eğitim alın ve yılda 300 güneşli gün Fransa'nın Güneyini keşfedin!

Yönetim

Centrale Méditerranée geleceği tahmin edebilen, günlük zorluklara yanıt verebilen, her gün kampüsünde yürüyen insanların (öğrenciler, öğretmenler ve personel) kolektif zekasına ve yaratıcılığına açık bir yönetimi uygulamaya koyuyor.'

Vizyon, Misyon, Değerler

Centrale Méditerranée markası, okul ve Centrale Méditerranée projesi hakkında konuşma şeklimizi yönlendiren ortak destek noktamızdır. Bizi bir araya getiren şey etrafında tutarlılık ihtiyacımızı karşılar. Yeni kimlik markayı yansıtıyor ve mesajlarımızı destekliyor.

Vizyonumuz

İnsanlık giderek karmaşıklaşan ve birbirine bağımlı hale gelen bir dünyada benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıyadır.

Buna yanıt verebilmek için bilim ve teknolojinin kamu yararının hizmetine sunulması gerekiyor.

Bu nedenle kuruluşların, işbirliğine açık, uluslararası düzeyde ve büyük sorumluluk duygusuyla dolu yeni nesil yenilikçi mühendislere ve yöneticilere ihtiyacı var.

Görevimiz

 • Form
 • Aramak
 • yenilik

Öğrencilerimizin organizasyonların ve dünyanın dönüşümüne dahil olan bilimsel yöneticiler olmalarını sağlamak.

Degerlerimiz

 • Gereklilik
 • yenilik
 • Ortak fayda arayışı
 • Başkalarına ve dünyaya açıklık

Kampüs Özellikleri

Marsilya

Akdeniz'in kavşağında , 2.600 yıllık tarihiyle zengin bir Foka kenti olan Marsilya'nın pek çok değeri vardır: deniz, güneş, doğa ve kültür.
Bir sanat ve tarih şehri olarak sınıflandırılan şehir, şu anda patlama yaşayan ekonomik ve kültürel dinamizmini geliştiriyor.

Çoğu zaman damgalanan bu grup, bugün çekiciliğinde güçlü bir canlanma yaşıyor ve yaratıcı gençliğin akciğeri olarak tanımlanıyor. Avrupa'nın "2030'a kadar 100 karbon nötr şehir" etiketini kazanan Marsilya Şehri ve Metropolis, karbon nötrlüğe doğru ilerlemek için projelerin yapılandırılması üzerinde birlikte çalışıyor .

Fransa'nın ikinci büyük kamu araştırma merkezi olan bölge, aynı zamanda CNRS'nin ikinci büyük personeline de ev sahipliği yapıyor.
Aynı zamanda bölge, özellikle havacılık, mikroelektronik, ulaştırma, enerji, kimya vb. alanlarda çok sayıda endüstriyel sektörün en üst düzeydeki gelişimiyle de dikkat çekiyor.

Güzel

Güzel, burası Promenade des Anglais, yaklaşık 300 gün güneş ışığı alıyor ve arka planda karla kaplı dağlar var.

Zengin kültürel olanaklara sahip dinamik bir şehir ve bölge, dünyanın en ünlü karnavallarından biri, uluslararası üne sahip birçok caz festivali ve ayrıca Cannes Festivali ile noktalanıyor.

Nice Côte d'Azur , aşağıdaki gibi ileri sektörlerdeki yaklaşık 26.000 öğrenci için 2.700 araştırmacıyı bir araya getiriyor

 • Mikroelektronik
 • Telekomünikasyon ve ağlar
 • Yazılım Mühendisliği
 • Uzay ve havacılık endüstrisi
 • Yaşam ve çevre bilimleri
 • Sağlık-biyoteknolojiler-tarım kimyası
 • Aromatik endüstri.

Nice aynı zamanda Paris'ten sonra ikinci ulusal konferans merkezi ve tıp alanında Avrupa'nın ilk merkezlerinden biridir.

Bugün bu bölge yeni bir mücadeleyi başlattı : 21. yüzyılın Côte d'Azur'unu inşa etmek. Devam eden Ulusal Çıkar Operasyonu kapsamında Var Ovası'nın yepyeni bir iş bölgesi, kentsel teknopol ve eko-bölgelerle bu yeni ekonomik evrenin omurgası olması amaçlanıyor... Centrale Méditerranée'nin bulunduğu yer.

  Burslar ve fon sağlama

  Hiçbir mühendislik öğrencisinin veya öğrencinin eğitiminde maddi nedenlerden dolayı ceza almaması için farklı şekillerde çok sayıda finansman yardımı bulunmaktadır.

  Finansman Yardımı

  Şu anda herhangi bir Fransız öğrenci, aile durumuna bağlı olarak aşağıdakileri alabilir:

  • Rektörlük tarafından verilen ulusal yükseköğretim bursu (bcs),
  • Belirli Genel Kurullar tarafından verilen bölüm Yüksek Öğrenim bursu (aile evinin belediyesinden alınacak dosya),
  • Rektörlük tarafından verilen fahri kredi ,
  • Rektörlük tarafından seyahat bursu (varış ülkesine bağlı olarak),
  • Milli Eğitim Bakanlığı'ndan hareketlilik bursu .

  Diğer Finansman

  Başka yardımlar ve krediler mevcuttur ve özellikle verilmektedir; devlet tarafından garanti edilen, garanti veya kaynak koşulu olmaksızın öğrenci kredileri bankalar (Société Générale, Crédit Mutuel, CIC, Banques Populaires ve Tasarruf bankaları) tarafından sunulmaktadır.

  Erasmus+ Harcırahı

  Erasmus+ ödeneği, eğitimlerinin bir kısmını kurumlar arası değişim kapsamında Avrupa'da yürüten öğrencilere verilir .

  Bu yardım BCS bursuyla birleştirilebilir.

  Uluslararası hareketlilik yardımı

  Aylık 400 Avro tutarındaki uluslararası hareketlilik yardımı, diğer şeylerin yanı sıra, BCS bursu sahiplerine yurtdışında art arda 2 ila 9 ay süreyle öğrenim görmek için ödenen bir ektir.

  Okulun uluslararası ilişkiler departmanıyla iletişime geçmelisiniz:

  • Ecole Centrale Marsilya

  İskele, Parsel 3

  Centrale Méditerranée mezunlar derneği, Centrale Méditerranée'deki kursunuzu mümkün olan en iyi koşullarda tamamlamanıza olanak sağlamak için Crédit Agricole Alpes-Provence ile ortaklığa girmiştir.

  Bu da banka kredilerine çok ayrıcalıklı koşullarla erişim imkânı sağlıyor.

  Konumlar

  • Marseille

   Pôle de l'Etoile, Technopole de Château Gombert, 38 rue Joliot-Curie, Marseille Cedex 13. , 13451 , Marseille

  • Nice

   Bâtiment Premium Meridia, 61/63 Avenue Simone Veil Nice., 06200, Nice

  sorular