Keystone logo
Centrale Nantes

Centrale Nantes

Centrale Nantes

Tanıtım

1919'da kurulan Centrale Nantes , Fransız Mühendislik okullarının ( grandes écoles d'ingénieurs ) geleneklerine uygun olarak, çok yüksek bilimsel ve teknik düzeyde çok yönlü mühendisler yetiştiriyor. Güçlü bir yönetim kültürü ile donanmış olarak, bilimsel konuları çevresel ve toplumsal konuları içeren küresel bir bağlama yerleştirebilirler.

Ecoles Centrales Group'un (Lille, Lyon, Marsilya, Nantes ve Paris) bir üyesi olarak Centrale Nantes , titizlikle seçilmiş öğrencilere en yüksek kalitede bir öğretim programı sunar. Nantes kampüsünde 2000'den fazla öğrenci bulunmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversiteleriyle olan kapsamlı bağlantılarımız, uluslararası eğitim fırsatları sunmaktadır. Okul, özellikle Hindistan, Japonya, Brezilya ve Rusya'ya doğru genişleyen en özel ağlardan birine aittir.

Bu ünlü eğitimin ötesinde, çok sayıda güçlü kurumsal ve endüstriyel ortaklığın desteğiyle Centrale Nantes birinci sınıf akademik ve uygulamalı araştırmalar üretir. Araştırma ve eğitim okulda her zaman el ele gitti. Bilimsel dersler, okulun öğretim kadrosunun araştırma alanlarına girer ve araştırmalarını okul laboratuvarlarında yürütürler. Eğitim ve araştırma arasındaki bu geçiş, Centrale Nantes çalışmalarınızda değerli, faydalı ve bir kalite garantisi olacaktır.

İnovasyon ve Destek

Centrale Nantes , inovasyonun tam kalbinde, ekonomik dünyayla uyum içinde olacaksınız. Yenilikçi keşif, girişimcilik ve pratik uygulama ruhuyla, teori ve "yapmayı" birleştiren eğitimimiz sizi 21. yüzyılın en büyük zorluklarıyla yüzleştirecek.


Centrale Nantes yenilik ve yaratma için iki ana araca sahiptir: rakipsiz araştırma platformları (okyanus test tesisleri, dinamik ve statik testler, hızlı üretim, motor test tezgahları vb.) ve başlangıç projelerini desteklemede 20 yıllık deneyime sahip bir inkübatör. Bir mühendis toplum için ürünler geliştirdiğinden, şirketlerin nasıl çalıştığını öğrenecek ve onları yaratma, geliştirme ve yönetme becerinizi geliştireceksiniz. Kendi şirketini kurmak isteyenler için, Centrale Audencia ensa Nantes İş Kuluçka Merkezi yardıma hazır.

Bizim için en önemli olan, bilgi aktarmanın ötesinde, ister halihazırda iyi tanımlanmış olsun ister yeni tanıtılacak olsun, kişisel ve kariyer gelişim planlarınızda sizi desteklemektir. Bu nedenle her eğitim programı farklıdır ve burada yararlanacağınız koçluk, kişisel gelişiminizi ve kariyer gelişiminizi artıracaktır.

En son teknoloji platformlarına erişim

Bir yenilik ve açıklık kaynağı olarak Centrale Nantes , endüstri ile güçlü bağlar sağlar ve dünya çapında mükemmellik konusunda bir üne sahiptir. Okulun araştırma birimleri, özellikle deniz hidrodinamiği, akışkanlar mekaniği, inşaat mühendisliği, çarpma testi, sanal gerçeklik, robotik ve işleme alanlarında kendi alanlarında benzersiz olan deneysel ekipmanlara sahiptir. Araştırma laboratuvarları, mühendislik öğrencilerinin araştırma yoluyla çalışmalarını sağlamak ve laboratuvarlardaki endüktif pedagojilere erişim sağlayarak eğitimlerini zenginleştirmek ve kariyerlerine Ar-Ge'de başlayanların kendi kariyerlerine hazırlanmalarını sağlamak için okulun eğitim programına tamamen entegre edilmiştir. gelecekteki sorumluluklar

İşte Centrale Nantes birinci sınıf uluslararası yüksek lisans programı teklifi: 14 uzmanlık ile 6 Uluslararası Yüksek Lisans (kurslar İngilizce öğretilir):

Şehir ve Kentsel Çevre:

 • Atmosfer, Su ve Çevre
 • Mimari, Ambiyanslar, Şehircilik

Makine Mühendisliği:

 • İleri Kompozit, Mühendislik ve Bilim
 • Gelişmiş İmalat
 • Enerji ve Sevk
 • Hesaplama Mekaniği

Kontrol ve Robotik:

 • İleri Robotik
 • Sinyal ve Görüntü İşleme
 • Kontrol sistemleri

İnşaat mühendisliği:

 • Ortamlarında Malzemeler ve Yapılar

Endüstri Mühendisliği:

 • Çevik Fabrika Yönetimi
 • Akıllı ve Bağlı Kurumsal

Deniz Teknolojisi

 • Okyanus Mühendisliği için Hidrodinamik
 • Gemi İşletmeciliği ve Gemi Mühendisliğinde Atlantik Ustası

Kampüs Özellikleri

pratik bilgiler

Uluslararası ofis, uluslararası öğrencilerin idari gereklilikleri yerine getirmelerine ve kampüs yakınında konaklama bulmalarına yardımcı olur. Centrale Nantes ayrıca çeşitli kulüpler ve dernekler aracılığıyla pek çok etkinlik önermektedir.

  Burslar ve fon sağlama

  MiktarSon başvuru tarihi
  Elite Scholarship3,000 EURFebruary 29, 2024

  Konumlar

  • Nantes

   Ecole Centrale de Nantes International Relations Office 1 rue de la Noé BP 92101

  sorular