Keystone logo
Centrale Nantes EIT Üretim Ustaları
Centrale Nantes

EIT Üretim Ustaları

Nantes, Fransa

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

EUR 15.000 / per year *

Kampüste

* Avrupalı olmayan öğrenciler için: 15.000 € / 2 yıl - Eylül 2024'ten itibaren

Tanıtım

EIT Manufacturing Master's (EIT-M), en iyi yetenekleri çekmek ve onları üretimde lider yenilikçiler ve girişimciler olmaya hazırlamak için tasarlanmıştır.

Avrupa üniversitelerinden oluşan bir konsorsiyumda EIT-M Master Okulu aracılığıyla beş farklı program sunulmaktadır ve bunlardan ikisi Centrale Nantes'ta mevcuttur. Öğrenciler ilk yılın sonunda giriş üniversitelerinden ikinci yıl için farklı bir ülkedeki çıkış üniversitelerine taşınırlar. Eğitim dili baştan sona İngilizcedir.

EIT-M programı mezunlarına, her üniversiteden bir tane olmak üzere iki Yüksek Lisans derecesi verilir. Ayrıca, 5 programdan birini (uluslararası hareketlilik ile) takip eden, İnovasyon & Girişimcilik kurslarına (özellikle yaz okulu) katılan ve endüstride bir stajı başarıyla tamamlayan katılımcılara EIT Label sertifikası verilmektedir.

Eylül 2021'de ilk öğrenci alımını gerçekleştiren EIT-M, EIT Manufacturing inovasyon topluluklarının ana varlıklarından biri olacak, inovasyonu yayacak ve üretim ekosisteminde yeni işletmeler yaratacak. Centrale Nantes, INP Grenoble ile birlikte EIT Manufacturing Master School kapsamında program sunan iki Fransız kurumundan biridir.

EIT-M Programları Hakkında

Programlar hareketlilik, mentorluk, ağ oluşturma, inovasyon & girişimcilik ve iş modülleri sunmaktadır. EIT-M Yüksek Lisans mezunları, Avrupa'nın rekabet gücüne, çevresel sürdürülebilirliğe ve yeni kaliteli işlerin yaratılmasına katkıda bulunarak üretim şirketleri ve ekosistemleri içinde yeni girişimler oluşturacak veya yenilikler yapacaklardır.

EIT-M Yüksek Lisans Programları, gerçek vaka çalışmaları, tanıklıklar şirket ziyaretleri ve stajlarla sektörden güçlü bir katılım sağlar.

Beş program seçeneği

  • Sürdürülebilir Çalışma İçin İnsanlar ve Robotlar
  • Tam Esneklik için Katmanlı Üretim
  • Döngüsel Ekonomi için Sıfır Hatalı Üretim
  • Yenilikçi Ekosistemler için Dijital Üretim (daha önce dijitalleştirilmiş değer ağları için Platformlar olarak biliniyordu) - Centrale Nantes'da sunuluyor
  • Rekabetçi üretim için Veri Bilimi ve Yapay Zeka - Centrale Nantes'ta sunuluyor

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular