Keystone logo
Centrale Nantes MSc Marine Technology (M-TECH)
Centrale Nantes

MSc Marine Technology (M-TECH)

Nantes, Fransa

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 18.000 / per course *

Kampüste

* 18,000 euros in total for 2 years for non-European students. Scholarships available

Tanıtım

Denizcilik Teknolojisindeki bu uzmanlık, öğrencilere gemi mimarisi ve okyanus mühendisliğine uygulanan tipik hidrodinamiğin sorunları hakkında ileri düzeyde eğitim vermeyi amaçlamaktadır: gemi direnci, denizcilik, düzensiz denizlerde gemi davranışı, su, dalgalar ve deniz ortamında... fiziksel, modelleme ve sayısal hususlar incelenmektedir.

Program, tipik hidrodinamik problemleri üzerine teorik dersler içermektedir: gemi direnci, dalga kaynaklı hareketler, dalga ve deniz ortamı modellemesi... ve bu problemleri çözmek için kullanılan sayısal yöntemler. Programın büyük bir kısmı, yukarıda belirtilen problemleri çok çeşitli sayısal yöntemlerle çözmek için yazılımın pratik kullanımına da ayrılmıştır: potansiyel akış teorisi altında sınır elemanları veya spektral yöntemler, çözücülerdeki sonlu farklar veya sonlu hacim teknikleri. viskoz akışlar, Pürüzsüz Parçacık Hidrodinamiği (SPH). Öğrenciler ayrıca okyanus test tesislerini (çekme tankı, çok kanatlı dalga jeneratörü ile donatılmış dalga tankı vb.) kullanarak pratik çalışmalara da katılırlar.

Eğitim programı M1 ve M2 ile gösterilen iki akademik yıl sürer ve İngilizce olarak öğretilir. Üç çalışma yarıyılından ve ardından son yarıyılda ücretli bir yüksek lisans tezi/stajından oluşur.

Denizcilik Teknolojisi Yüksek Lisans programlarımız Fransa Yüksek Öğrenim ve Araştırma Bakanlığı tarafından tamamen akredite edilmiştir.

Bu uzmanlığa başvuran öğrenciler, iki yıllık yüksek lisans ve üç yıllık doktora çalışmalarını bir araya getiren Bütünleşik Yüksek Lisans-Doktora programına katılmak için de başvurabilirler. Entegre Yüksek Lisans-Doktora yolu, yüksek potansiyele sahip öğrencilere M1 yılına girer girmez araştırma faaliyetleriyle tanışma olanağı sağlamak için tasarlanmıştır.

kabul

Müfredat

Sıralamalar

Kariyer fırsatları

Tesisler

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular