Keystone logo
Centrale Nantes Triple Master's Degree - Mechanics of Sustainable Materials and Structures (MS²)
Centrale Nantes

Triple Master's Degree - Mechanics of Sustainable Materials and Structures (MS²)

Nantes, Fransa

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

15 Jul 2024

01 Sep 2024

EUR 1.500 / per semester

Kampüste

Tanıtım

İnşaat sektörünün küresel enerji tüketimi ve karbondioksit emisyonları üzerinde önemli bir etkisi var. Bina operasyonlarının küresel enerji tüketiminin %36'sını ve karbondioksit emisyonlarının %39'unu oluşturduğu dikkate alındığında, Birleşmiş Milletler'in inşaat sektöründe sürdürülebilir kalkınmayı birinci öncelik haline getirmesi şaşırtıcı değildir.

Ancak sürdürülebilir bina uygulamalarını tasarlayacak ve uygulayacak uzmanlığa sahip inşaat mühendisleri sıkıntısı var. Bu eksikliği gidermek için, 'Sürdürülebilir Malzemeler ve Yapılar Mekaniği' (MS²) alanındaki yeni Yüksek Lisans programı, öğrencilere sürdürülebilir çözümlere yönelik uzmanlık ve açık fikirli bir duyarlılık kazanma fırsatı sunuyor.

Program, inşaat mühendislerinin sürdürülebilir inşaat alanında lider olmaları, temiz enerji geçişine önemli bir katkıda bulunmaları ve herkes için daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Objectives

Bu program, sürdürülebilir malzeme ve yapılara odaklanarak yenilikçi bina teknolojilerini tasarlama ve uygulama uzmanlığına sahip yeni nesil inşaat mühendislerini yetiştirmek için tasarlanmıştır. Temel amaç, yaratıcı ve bağımsız düşünceyi teşvik ederek ve düşük etki odaklı problem çözmeyi teşvik ederek, yapılı çevrede sürdürülebilirlik ve performansa yönelik yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi konusunda geleceğin liderlerini eğitmektir.

Bu, temel mekanik konusunda sağlam bir altyapının yanı sıra yenilikçi malzeme ve yapılara ilişkin son teknoloji araştırmalar ve özel sektörde bir araştırma ve geliştirme ortamı sağlanarak gerçekleştirilir. Sağlam temel becerilerin, yenilikçi araştırmaların ve özel sektörle bağlantının bu karışımı, küresel günümüzün zorluklarına yenilikçi çözümler sunabilen mühendisler yetiştirmek için mükemmel bir ortamdır.

İki yıl boyunca İngilizce olarak öğretilen program, tüm öğrencilerin üç farklı ülkede eğitim göreceği için yüksek derecede hareketlilik gerektiriyor: Almanya, İtalya ve Fransa.

Konsorsiyum Ortakları

Üç ortak kurum şunlardır:

  • TU-Dortmund Üniversitesi - Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi | Almanya
  • Trento Üniversitesi - İnşaat, Çevre ve Makine Mühendisliği Bölümü | İtalya
  • Centrale Nantes - Mekanik, Malzeme ve İnşaat Mühendisliği Bölümü | Fransa

Mobility Scheme

Tüm birinci sınıf öğrencileri ilk dönemlerini Almanya'daki TU-Dortmund'da geçirecek, ardından ikinci dönem için Trento Üniversitesi'nde İtalya'ya taşınacak. İkinci yıl Centrale Nantes sonbahar dönemiyle başlar. Öğrenciler son yarıyılda yüksek lisans tezini üç ülkeden hangisinde yapmak istediklerini seçebilirler.

Degrees Awarded

Programın tüm koşullarını başarıyla tamamlayan öğrencilere aşağıdaki yeterlilikler verilecektir:

  • Trento Üniversitesi'nden Ingegneria Civile'deki Laurea Magistrale (sınıf LM 23)
  • TU Dortmund'dan Yüksek Lisans (Yüksek Lisans)
  • Master bilimler, teknolojiler, santé, centilmen inşaat / Centrale Nantes inşaat mühendisliğinden bahsedin

kabul

Müfredat

Sıralamalar

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular