Keystone logo
Centrale Nantes Yüksek Lisans Kontrol ve Robotik - İleri Robotik (CORO IMARO)
Centrale Nantes

Yüksek Lisans Kontrol ve Robotik - İleri Robotik (CORO IMARO)

Nantes, Fransa

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

01 Sep 2024

EUR 18.000 / per course *

Kampüste

* Avrupalı olmayan öğrenciler için 2 yıl boyunca toplam 18.000 Euro. Burslar mevcut

Tanıtım

Kontrol ve Robotik alanındaki bu uzmanlığın temel amacı, proprioseptif ve eksteroseptif algıyı kullanarak dinamik ortamlarda gelişen karmaşık robotların modellenmesi ve kontrolünde ustalaşmaktır. Odak noktası ileri robotiktir, ancak daha genel olarak uzmanlık, çeşitli robotik sistemlerin modellenmesi, simülasyonu, optimizasyonu, analizi ve kontrolü için sistem mühendisliğindeki modern tekniklerle ilgilenir. Ayrıca çevrenin modellenmesini ve algılanmasını da dikkate alır.

Bu Kontrol ve Robotik programının kalitesi Avrupa Birliği tarafından tanınmıştır: şu anda Japonya-Avrupa İleri Robotik Yüksek Lisansına (JEMARO, Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans) ve daha önce Avrupa İleri Robotik Yüksek Lisansına (EMARO + Erasmus Mundus programı) dahil olmuştur.

Eğitim programı iki akademik yıl sürer - M1 ve M2 ile gösterilir ve İngilizce olarak öğretilir. Üç eğitim döneminin ardından son dönemde ücretli bir Yüksek Lisans tezi/stajından oluşmaktadır.

Kontrol ve Robotik alanındaki yüksek lisans programlarımız Fransa Yüksek Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından tam akreditasyona sahiptir.

M1 yılında kayıtlı öğrenciler EMARO Ortak Yüksek Lisans Programına başvurabilir ve M2 yıllarını İtalya'daki Cenova Üniversitesi veya Polonya'daki Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde geçirebilirler.

Bu Kontrol ve Robotik programına başvuran öğrenciler, iki yıllık yüksek lisans ve üç yıllık doktora çalışmalarını bir araya getiren Entegre Yüksek Lisans-Doktora programına katılmak için de başvurabilirler. Entegre Yüksek Lisans-Doktora programı, yüksek potansiyelli öğrencilerin M1 yılına katılır katılmaz araştırma faaliyetlerine maruz kalmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

kabul

Müfredat

Sıralamalar

Program Sonucu

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Tesisler

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular