Keystone logo
Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Tanıtım

Centro Studi Panta Rei

Psikoloji, Tıp ve Nörobilim arasındaki entegrasyon için

Centro Studi Panta Rei Profesyonel Derneği 1997 yılında Lombardia (No: 03/4845) Psikologlar Kayıtlı ve Kayıtlı olarak kayıtlı Foglia Manzillo Maria Cristina (psikolog, psikoterapist ve doktor) tarafından Como (İtalya) ilinde kuruldu Lombardiya Psikologlar Birliği (No: 03/4998) 'de kayıtlı olan, 6540 yaşındaki Boğa Vilayeti ve Nasti Nunzio (psikolog ve psikoterapist) doktorları, iki psikoterapistin (Nasti Nunzio ve Foglia Manzillo) iradesiyle kuruldu. Maria Cristina), üniversite yılları boyunca ve takip eden 4 yıllık lisansüstü okulda birlikte büyüdü ve bu arada evlendi.

Çalışma Merkezinin adı tesadüfen seçilmedi. "Panta Rei" ifadesi hemen antik Yunan felsefesine ve belirli bir filozof Heraclitus'a işaret eder. İfade genellikle "Her şey akar" veya "Her şey olur" diye İtalyancaya çevrilir. Çünkü hem yaşam tercihlerimize hem de konuğumuza uygun olduğu için seçilmiştir.

"Her şey değişir" hayatımız için bir referans noktası yaptık. Aslında, bunun üzerinde anlaştık: "Eğer hayatımızdaki bir şey bizi tatmin etmezse, onu değiştirmeye değer." Cesaretin olmadığı için pişman olmak istemedik.

Gençler, yaşadığımız yerden memnun olmadıkça (eski "Campania Felix"), Kuzey'e gelmeye karar verdik, Como'yu tamamen bilinmeyen bir yer olarak seçtik: Bu karar için biz ödeyeceğimizi veya kazanacağımızı biliyorduk. Başlangıçta, belli zamanlarda çok fazla para ödedik, ama zamanın geçişiyle, hem alınan karardan hem de acıya katlanmaktan ve Merkezimizi inşa etmekten mutlu olduk. tuğladan sonra, sonsuz sabırla, küçük projemiz büyüyor. Tecrübemiz, yıkım ve yeniden inşa etme girişimleriyle, yeni kökleri yenmek için bazı kökleri parçalamak için öngörülebilir zorluklarla bir psikoterapi yolundan farklı değildi. ufkunuzu yumuşatın, genişletin ve değiştirin. Aslında, kendimizi sevmediğimiz şeyleri değiştirmeye cesaret edemeden hastalarımıza tanıtamayacağımızı düşünüyorum. ya da kendimizden kaçtığımız bir yolculukta başka bir kişiye rehberlik edebilir miyiz?

Ve böylece mesleğimizin bize öğrettiklerini ve bize verdiği araçları iyi bir şekilde kullanmamızı sağlamaya çalışıyoruz.

Değişime bakış şekli aşırı değil, bizi karakterize eden hiçbir şey gibi değil. Hiçbir aşırı bakış açısı bize ait değildir. Çok fazla değişmenin değişmeyeceğine inanıyoruz.

Misyonumuz

Bilimsel ruhu seviyoruz çünkü potansiyel olarak demokratik, kolektif bir ruha sahip, bilginin ilgisini çekmeye açık. "Potansiyel" yazıyoruz çünkü bilim, bilim insanları tarafından bilim adamları tarafından üretiliyor ve zayıflıklarımızı bilimsel alanda ortaya koyuyor.

Psikoloji, tıp ve sinirbilimi seviyoruz. İnsanların zor durumlarla karşılaşma kabiliyetinden çok etkilenir, ağır bir hırsızlıktan sonra ayağa kalkabiliriz. Direnmeyi seviyoruz (insanın yaşamın kaçınılmaz zorluklarıyla yapıcı bir ruhla yüzleşme yeteneği). Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz konuları inceledik ve eski bilimin çoğuna karşı olan ve henüz yeni keşifleri günlük klinik pratiğiyle bütünleştirmeyen hayal edilemez sinirbilimin yeni keşifleri için hayranlıkla doluyuz.

Biz başkalarına bakmaktan hoşlanırız (başkaları tarafından manipüle edilmez veya istismar edilmez, ya da başlangıçta kaybolan sebeplerin avukatları, dikkat!). Kaliteli sosyal ilişkilerin insani huzur için güzel ve verimli bir zemin olduğunu düşünüyoruz. Bu bizim için.

Doğa bizim ilgi alanlarımızdan bir diğeridir. Daha az kirletmeye, daha iyi geri dönüş yapmaya, evimizde kompost kullanmayı, yerel üreticilerden "sıfır km" gıda almayı, organik tarım yöntemlerini teşvik etmeyi, bir yolu temizleme yolundan yararlanmayı denemeye çalışıyoruz. geri izin verme).

Başlıca ilgi alanlarımız:

psikoloji

Profesyonel hazırlığımızın temelini oluşturan bilişsel-davranışçı psikoterapide uzmanlaşmamıza rağmen, psikolojik kliniklerdeki değerli yerlerini başka birçok yaklaşıma tanıma konusunda kararlıyız. Bu, danışmanlık yollarımızın hem öğrenciler hem de öğretmenler için “uyarıcı” ve “dahil” olmasını ve aynı zamanda “zorlayıcı” olmasını sağlar.

tıp

Hem psikoloji hem de psikolojinin hissettiği bir tutku.

Çalışmalar, hem öğrenci hem de çeşitli bölümlerde yatan hasta bir kadın olarak gördüğü ciddi sağlık sorunları nedeniyle uzun bir yolculuğa katılan Maria Cristina için ilginç ve etkileyici.

Bu, bazen tıptaki tutumları, tıp mesleğinin zerafet ve profesyonelliklerinden biri ile tam olarak aynı çizgide olmayan davranışları gözlemliyorsak, acı çekmenin nedenini yapar.

Nörobilim

Bedenin ve zihnin işleyişine duyulan sevgi, hayatın gidişatındaki beyin devrelerinin oluşumu ve bunun esnekliği üzerine yapılan modern çalışmalar olan nörobilimin yararına en yüksek ifadesini görür. Tıpta yüzyıllar boyunca şüphesiz ve karşıt senaryoların açılması ve beynin yıllar önce ortaya çıkan felç sonucu olsa bile ortaya çıkan olumsuzlukları yeniden programlayabilme ve bunlarla başa çıkabilme yeteneğindeki "klasik" nöroloji vardır. Beklentiler, yüzyıllar boyunca değişmeyen hastalıkların ve nörolojik koşulların geleceği için çok ümit vericidir.

Konumlar

  • Milan

    PIAZZA IRNERIO, 2 , 20146, Milan

sorular