Keystone logo
© CESI
CESI - École d'Ingénieurs

CESI - École d'Ingénieurs

CESI - École d'Ingénieurs

Tanıtım

Kutunun dışında mükemmellik

1958 yılında sanayi şirketleri tarafından kurulan bir Mühendislik Yüksek Okulu olan CESI, bugün Fransa çapında 25 kampüste, en son teknolojiye sahip eğitim ekipmanlarıyla donatılmış 28.000 öğrenciye, 106.000 mezuna, 8.000 ortak şirkete ve dünya çapındaki üniversitelerle 130 ortaklığa sahiptir. dünya.

CESI, yükseköğretimde benzersiz bir model geliştirmiştir. Mühendislik Enstitümüz öğrencilerine aşağıdaki alanlarda yardımcı olmaktadır:

 • Endüstri ve İnovasyon
 • BT ve Yazılım Mühendisliği/Dijital Teknoloji
 • Kalite, Güvenlik, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma
 • İnşaat Mühendisliği ve İnşaat

aşağıdaki programları içeren eğitim teklifi aracılığıyla: 'Grande Ecole' Programı, Lisans Derecesi, Profesyonel Yüksek Lisans Derecesi, Yönetici Lisansüstü Programları®, Yönetici Programları, Doktora. Uluslararası Öğrencilere Yönelik Program ve Programlar. Bilim ve teknolojiyi sosyal bilimlerle birleştirmenin gerekliliğine inanan CESI, İnsan Kaynakları ve Yönetim alanındaki programlarıyla da öne çıkıyor.

CESI'nin Uluslararası Programlarını Seçmek

Fransızca ve İngilizce konuşan uluslararası bir öğrenci olarak, eğitim seviyenize bağlı olarak, lisans derecelerinden yüksek lisans derecelerine veya yurt dışında alınan eşdeğer derecelere kadar Fransa'daki farklı CESI programlarında eğitim alma fırsatına sahipsiniz:

 • 'Grande Ecole' Programı (Yüksek Lisans)
 • Master’s Degree in Engineering
 • Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans Derecesi
 • Yönetici Lisansüstü Programları®

Programlarımızdan bazıları, akademik veya dil becerilerinizi geliştirmenize olanak tanıyan ve böylece çalışmalarınıza devam etmenizi kolaylaştıran bir hazırlık yılı sunar: Mühendislik Derecesi Pathway .

Sizi ağırlamak CESI'nin taahhütlerinden biri olduğundan, ekiplerimiz, seçtiğiniz program ne olursa olsun, gelişinize hazırlanmanızda ve tüm idari prosedürlerle ilgilenmenizde size destek olacaktır.

Uluslararası boyut, stratejik ve eğitim planımızın merkezinde yer almaktadır. Amaç nedir? Size gerçekten çok kültürlü bir deneyim, ufkunuzu genişletme fırsatı ve Fransa'daki ve yurtdışındaki iş piyasasına açılan bir pencere sunmak. Tüm CESI eğitim programları, özellikle akademik yılı yarıyıllara bölerek veya AKTS kredileri vererek Avrupa ve uluslararası standartları karşılar. Ayrıca CESI, ERASMUS+ lisansına sahiptir ve Campus France veya CDIO Initiative gibi birçok uluslararası oyuncuyla çalışmaktadır.

İstatistik

Önemli noktalar

 • Mühendislik eğitiminde 60 yıllık deneyim
 • 106.000 mezun
 • 25 kampüsümüzde her yıl 28.000 eğitimli öğrenci
 • CGE onaylı 9 Yönetici Lisansüstü Programı®
 • Dünya çapında 130 ortak üniversite
 • 8.000 ortak şirket

  Kampüs Özellikleri

  Fransa'da 25 kampüs

  CESI, 25 kampüsüyle Fransa topraklarının tamamını kapsamaktadır.

  Becerilerinizi geliştirmek için deneyimle dolu dernekler

  BDE (Öğrenci Konseyi) ve BDS (Spor Konseyi), kampüsteki topluluk yaşamına katkıda bulunur. Her yıl öğrenciler tarafından seçilen BDE, kampüsteki tüm etkinliklerden sorumludur.

  25 kampüsümüzde 100'ün üzerinde kulüp ve dernek bulunmaktadır.

  Bu etkinlikler sayesinde öğrenciler ek beceriler geliştirir.

  Öğrenciler çeşitli etkinliklere liderlik edebilir veya bunlara katılabilir ve genellikle ulusal ölçekte farklı spor, kültürel veya insani etkinliklere katılabilir:

  • Grandes Écoles yarışmalarına katılım: e=M6, Course Croisière de l'EDHEC, Euromanager, 4L Trophy, 24H de Stan, Coupe de France de robotique, Défi H, Challenge du Monde des Grandes Ecoles.
  • İnsani misyonların organizasyonu: Nikaragua'da içme suyu, Meksika'da kütüphane, Haiti için karşılıklı yardım.
  • Kültürel ve sportif aktiviteler: müzik, karting, futbol, voleybol, salsa, hafta sonu organizasyonları (kayak, Avrupa başkentleri).

  Kampüslerimiz aynı zamanda ErasmusGünlerine de katılmakta ve yıl boyunca sıklıkla öğrencilerimiz tarafından düzenlenen çeşitli Avrupa ve uluslararası etkinlikler sunmaktadır.

  Entegrasyon Semineri

  Yıl, kampüste düzenlenen eğitim entegrasyonu semineriyle başlar. Bu seminer sınıfınızı ve okulda kullanılan probleme dayalı ve projeye dayalı öğretim yöntemlerini tanımanızı sağlar.

  Entegrasyon Hafta Sonu (WEI)

  WEI'yi her yıl bir ekip düzenliyor. Bu önemli etkinlik, daha kolay entegre olmalarına yardımcı olmak için her kampüsten yeni öğrencileri ve üst sınıflardaki öğrencileri bir araya getirir.

  Birçok spor ve eğlence etkinliğinin sunulduğu WEI için her zaman olağanüstü bir yer seçiliyor!

   kabul

   Lisans Düzeyi

   Lisans Düzeyine (beş yıllık mühendislik programı), Fransız ortaöğretimine eşdeğer bir bilimsel veya teknolojik ortaöğretim diplomasından sonra erişilebilir.

   Program, iki yıllık lisans eğitiminden (bir derece ile sonuçlanmayan), ardından üç yıllık bir mühendislik programından ve mühendislik derecesine (Yüksek Lisans Derecesi) yol açan bir mühendislik programından oluşur.

   Mezuniyet derecesi

   Lisansüstü Düzey (üç yıllık mühendislik programı) bir mühendislik derecesine (Yüksek Lisans Derecesi) yol açar. Lisans Derecesi, Lisans Derecesi (bac+3) veya CPGE (Yüksek Öğrenim için Lisans dersleri) ve ayrıca belirli lisans dereceleri bac +2 (Mesleki eğitim kursları (BTS), teknik dereceler (BUT2), Lisans Derecesi bac+2) belirli koşullar altında.

   Bu program belirli kampüslerde Fransızca veya İngilizce (Endüstri Mühendisliği veya Dijital Bilim) olarak mevcuttur.

   Lisansüstü Düzey

   Lisansüstü Düzey (Executive Post-Graduate Programs®), çok özel bir uzmanlık kazanmanıza veya belirli bir alandaki bilginizi geliştirmenize olanak tanıyan 12 aylık bir programdır. En az üç yıllık mesleki deneyime sahip bir Yüksek Lisans Derecesi (bac +5), bir Lisans Derecesi (bac +4) veya yurtdışından alınmış eşdeğer bir derece sonrasında erişilebilir.

   Mühendislik Derecesi Pathway

   Fransız mühendisliği Pathway

   • Akademik gereksinimler:

   Yüksek Lisans eğitiminde, dil ve/veya bilim şartlarını içermeyen, eğitim almayı hedeflediğiniz konuda en az Lisans Diplomasına sahip olmanız gerekmektedir.

   • Dil gereksinimleri:

   Fransızca: CEFR'ye göre A2 seviyesi gereklidir. Eğer bu seviyeye sahip değilseniz mühendislik yolunuz başlamadan önce yoğun bir dil kursuna katılabilirsiniz.

   İngilizce: Fransızca A2 seviyeniz varsa, iyi bir İngilizce seviyesi gereklidir: IELTS > 6, TOEFL (kağıt üzerinde yapılan sınav) > 600, TOEFL (çevrimiçi sınav) > 90, TOEIC > 850. Fransızca konuşan öğrenci veya Fransızca B2'ye eşdeğer bir seviyeye sahipse, İngilizce şartı A2'dir.

   Pre-Master's Pathway , 'n+i' ağıyla ortaklaşa

   • Akademik gereksinimler:

   Yüksek Lisans eğitimi almak istediğiniz konuda dil ve/veya bilim şartlarını içermeyen Lisans Diplomasına sahip olmanız gerekmektedir.

   • Dil gereksinimleri:

   Fransızca: CEFR'ye göre A2 seviyesi gereklidir. Eğer bu seviyeye sahip değilseniz Pre-Master's Pathway başlamadan önce yoğun bir dil kursuna katılabilirsiniz.

   nplusi'nin PIL (Dil Entegrasyon Paketi) hakkında daha fazla bilgi edinin.

   İngilizce: Fransızca A2 seviyeniz varsa, iyi bir İngilizce seviyesi gereklidir: IELTS > 6, TOEFL (kağıt üzerinde yapılan sınav) > 600, TOEFL (çevrimiçi sınav) > 90, TOEIC > 850. Fransızca konuşan öğrenci veya Fransızca'da B2'ye eşdeğer bir seviyeye sahip olan öğrenciler için İngilizce şartı A2'dir.

   Burslar ve fon sağlama

   Kampüs Fransa

   Profilinize veya menşe ülkenize bağlı olarak başka burslara da hak kazanabilirsiniz. Lütfen Campus France burs broşürüne bakınız.

   Mükemmellik Binbaşı

   Mükemmellik-Anadal bursları, dünya çapındaki Fransız liseleri ağından uluslararası lise mezunlarına, Fransa'da yüksek öğrenim görebilmeleri için olağanüstü performans kriterlerine göre verilmektedir.

   FlyWire

   Küresel bir ödeme olanağı ve yazılım şirketi olan FlyWire, kaliteli eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmeye kendini adamış olan Flywire Yardım Vakfı aracılığıyla burslar sunmaktadır. Burslar, uygun öğrencilere, eğitimleriyle ilgili maliyetleri yönetmelerine yardımcı olmak için verilir.

   Avenir Bursu

   İspanyol veya Fransız-İspanyol uyruklu öğrenciler için.

   DAAD Bursları

   1925 yılında Heidelberg'de kurulan DAAD, o zamandan beri uluslararası öğrenci ve araştırmacı değişimi için dünyanın önde gelen finansman kuruluşlarından biri haline geldi.

   FGYO

   Fransız-Alman Gençlik Ofisi (FGYO) konaklamanıza maddi destek sağlayabilir.

   Konumlar

   • Lille

    Campus Arts et Métiers 8 Bd Louis XIV, 59000, Lille

    • Arras

     7 rue Diderot, 62000, Arras

     • Rouen

      80 rue Edmund Halley Rouen Madrillet Innovation Saint-Étienne-du-Rouvray , 76800 , Rouen

      • Reims

       7 bis avenue Robert Schuman, 51100, Reims

       • Nanterre

        93 boulevard de La Seine CS 40177, 92023, Nanterre

        • Caen

         Campus EPOPEA 4 place Boston CITIS bat. Ambassadeur Hérouville-Saint-Clair , 14200, Caen

         • Brest

          2 avenue de Provence, 29200, Brest

          • Le Mans

           44 avenue Frédéric Auguste Bartholdi, 72000, Le Mans

           • Orléans

            1 Allée du Titane, 45100, Orléans

            • Vandœuvre-lès-Nancy

             CESI École d’Ingénieurs 19 Avenue De La Forêt De Haye, 54500, Vandœuvre-lès-Nancy

             • Strasbourg

              2 allée des Foulons Parc des Tanneries BP 50016 Lingolsheim, 67380, Strasbourg

              • Saint-Nazaire

               24, le Paquebot, 44603, Saint-Nazaire

               • Nantes

                1 avenue Augustin Louis Cauchy La Chantrerie CS 10793, 44307, Nantes

                • Dijon

                 22 B rue du Cap Vert Quetigny, 21800, Dijon

                 • La Rochelle

                  Bâtiment Lab In’Tech 8 rue Isabelle Autissier Lagord, 17140, La Rochelle

                  • Angoulême

                   Pôle d’excellence 40 route de la Croix du Milieu La Couronne, 16400, Angoulême

                   • Lyon

                    La Doua 15 avenue Albert Einstein Villeurbanne, 69100, Lyon

                    • Grenoble

                     7 chemin du vieux chêne Inovallée Meylan, 38240, Grenoble

                     • Bordeaux

                      Immeuble le Phénix 264 boulevard Godard CS 90113, 33070, Bordeaux

                      • Toulouse

                       16 rue Magellan Labège, 31670, Toulouse

                       • Montpellier

                        Immeuble Le Quatrième Zone Aéroportuaire de Montpellier Méditerranée Mauguio, 34130, Montpellier

                        • Aix-en-Provence

                         La Canopée 390 Rue Claude Nicolas Ledoux, 13290, Aix-en-Provence

                         • Nice

                          13, avenue Simone Veil, 06200, Nice

                          • Pau

                           8 rue des Frères d’Orbigny, 64000, Pau

                           • Vandœuvre-lès-Nancy

                            Nancy - Spécialité Informatique de CESI 14-16 Allée de la Forêt de la Reine, 54500, Vandœuvre-lès-Nancy

                            • Assat

                             Pôle Aéropolis, Cours de l'Industrie, 1, 64510, Assat

                             • Nantes

                              Chem. de la Censive du Tertre, 44312, Nantes

                              sorular