Keystone logo
Chonnam National University

Chonnam National University

Chonnam National University

Tanıtım

Chonnam National University , tarihe yön veren ve zamanı aydınlatan bir öğrenme ve zeka salonudur. 1952 yılında, kaos ve savaşın ortasında 'vatanı korumak yetenekli insan yetiştiren bir üniversitedir' inancıyla açılmıştır.

Değişen zamanların ve medeniyetin gelişiminin içinde demokrasi, insan hakları ve barış gibi evrensel değerlerin korunmasına öncülük ettik. Zorluklardan ve zulümden korkmuyordu. Hakikat, yaratma ve hizmet bayrağı altında akademiyi geliştirmek, insan kaynaklarını beslemek ve bölgesel ve ulusal kalkınmanın temel taşı olmak istedik.

IoT yapay zekası ve ICT bilgi ve iletişim teknolojisi ile hiper bağlantılı bir toplum açıldı. Aynı zamanda 'COVID-19'un neden olduğu bir belirsizlik dönemidir. Mevcut norm ve standartların ötesine geçen yeni kurallar ve değerler gerektiren bir çağdır. Kişisel yaşamdan dünya düzenine kadar her şeyin inanılmaz bir hızla değiştiği büyük bir dönüşüm çağıdır.

Chonnam National University öncülük edecek. Geleceğe hazırlanan eğitim sisteminin inovasyonuna öncülük edecek ve geleceğe odaklı bir üniversiteye dönüşeceğiz. Yaratıcı, duygusal ve topluluk ruhlarını besleyerek 4. sanayi devrimi dönemine ve korona sonrası döneme öncülük edeceğiz.

Araştırma odaklı bir üniversite olarak konumumuzu daha da sağlamlaştıracağız. Fikir aşamasından olgunlaşmaya ve tamamlanmaya kadar tüm araştırma döngüsünü destekliyor ve okulun açılışının 100. yılında Nobel Ödülü'ne aday gösterilebilecek bir üniversite olma hayalini kuruyoruz.

62 ülkede 557 üniversite ile değişim yapan global bir üniversite olarak daha da büyüyecek. 100'den fazla bölümle akademisyenlerin çeşitliliğini kullanarak, insanlığın ihtiyaç duyduğu tüm çalışmaları sunacak ve dünyada eşi olmayan cesur bir akıl yetiştireceğiz.

Üniversitenin ileri düzey bilgisinin ve olağanüstü bilim ve teknolojinin yerel toplulukla paylaşıldığı ve bir arada var olduğu akademik bir topluluk haline gelecektir. Mükemmel insan kaynaklarının bölgesel inovasyona öncülük ettiği ve güzel bir yerel topluluk yarattığı erdemli bir döngünün ilk halkası olacak. Bu nedenle, kendisini 'onurlu ve özgür bir Chonnam Üniversitesi' olarak kuracaktır.

Her zaman 'daha güçlü ve daha onurlu' ilerleyen Chonnam National University

Konumlar

  • Buk-gu

    Buk-gu, Kore Cumhuriyeti

    sorular