Keystone logo
© CUHK
The Chinese University of Hong Kong Business School

The Chinese University of Hong Kong Business School

The Chinese University of Hong Kong Business School

Tanıtım

CUHK Business School, 1963'ten beri küresel iş ortamını yönlendiren ve şekillendiren yüksek başarılı mezunlar yetiştirerek Hong Kong ve Asya'da işletme eğitimi için bir çığır açtı. CUHK, Asya'da eksiksiz bir İşletme Lisansı (BBA), İşletme Yüksek Lisansı (MBA) ve Executive MBA (EMBA) programları sunan ilk işletme okuluna sahip olduğundan, bu liderlik ve yenilikçilik ruhu mirasımızın özüne dayanmaktadır. . Bugün, birinci sınıf fakültemiz ve son teknoloji araştırmalarımız, Pearl River Deltası, Asya Pasifik ve ötesinde anlamlı bir etki yaratan 40.000'den fazla mezundan oluşan gururlu ağımızla çevik liderler, girişimciler ve sosyal görevliler yetiştirmeye devam ediyor.

Vizyon ve Misyon

Vizyonumuz

Asya Yüzyılı için küresel iş liderleri geliştirmek.

Görevimiz

Misyonumuz, kendini keşfetme, karakter oluşturma, bilgi yaratma, paylaşma ve uygulama fırsatları sunan zengin bir öğrenme ortamı sağlayarak Asya Yüzyılının zorluklarını ve fırsatlarını karşılayacak donanıma sahip küresel liderlerin gelişimine öncülük etmeye devam etmektir.

Bizim avantajlarımız

yenilik

Yenilikçiliği ve yaratıcı düşünceyi her biçimde teşvik ediyoruz ve öğrencilerimizi ve personelimizi yeni fikir ve olasılıkları keşfetmeye teşvik ediyoruz. Destekleyici bir ortamda girişimci tutumlar geliştirir ve teknoloji odaklı bir iş dünyasında rekabet edebilmek için gerekli becerileri sağlarız.

Küresel bakış açısı

Yaptığımız her şeyde küresel bir bakış açısını benimsiyor ve ilk elden teşhir ve deneyimler için fırsatlar sunuyoruz. Öğrencilerimizi ve personelimizi, bu hızla değişen dünyada farklı kültürler ve ortamlarda uyumlu ve başarılı olmaları için geliştiriyoruz.

Büyük Körfez Bölgesi Konnektörü

GBA'nın en köklü üniversitelerinden biriyiz ve bu bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine aktif olarak katkıda bulunuyoruz. Bu katkılar, öğretim faaliyetleri, araştırma uygulamaları, mezun katılımı ve bölgesel girişimciler ve işletmelerden oluşan bir ağa erişim arasında sinerjiyi yönetme konusundaki benzersiz yeteneğimiz sayesinde sağlanmaktadır.

Sosyal Amaç

Bütünsel gelişime ve dönüştürücü eğitime olan inancımızla, çalışanlarımızda sosyal açıdan sorumlu bir zihniyet geliştirmeye, sürdürülebilir bir iş ortamına katkıda bulunmaya ve toplumun iyileştirilmesi için olumlu bir etki yaratmaya kararlıyız.

Kampüs Özellikleri

Hong Kong Çin Üniversitesi (CUHK) kampüsü bir yamaç üzerine inşa edilmiştir ve Hong Kong'un en büyük ve en çarpıcı kampüsüdür. Bu alanın büyük bir kısmı, üç platodaki kayalara güzel bir şekilde oyulmuş yeşilliklerle kaplıdır ve yeşilliklerin arasında Çin ve Batı mimari tarzlarının bir karışımını içeren zevkli binalar yer almaktadır. CUHK kampüsü, korunmasına ve geliştirilmesine büyük özen gösterilen birçok flora ve fauna çeşidiyle ünlü bir cennettir. Ayrıca Tolo Limanı'nın ve yakınlardaki dağ sıralarının panoramik manzarasına hakimdir.

Tek noktadan öğrenci BT Portalı, kütüphaneler, öğrenmeyi geliştirme programları ve sağlık hizmetlerinden kariyer planlamasına ve diğer birçok hizmete kadar CUHK, kampüsteki lisansüstü öğrencilerine tam akademik ve kişisel destek sağlar.

CUHK Kütüphanesi

CUHK Kütüphanesi, Doğu Asya'nın önde gelen araştırma kütüphanelerinden biridir ve iki dilli önemli bir elektronik ve basılı kaynak koleksiyonuna sahiptir. Misyonu, CUHK'ya araştırma, öğrenme ve öğretme konusunda ilham vermek ve onu desteklemek için bilginin yaratılması, erişilmesi, yayılması ve korunmasında ortak olmaktır. CUHK Kütüphanesi öğretim üyeleri ve öğrencilerle yakın işbirliği içinde çalışır ve Hong Kong, Büyük Çin ve uluslararası alanda diğer üniversite kütüphaneleriyle güçlü işbirlikçi bağlantılara sahiptir.

Öğrenci İşleri Ofisi (OSA)

Öğrencilerin üniversite yaşamının farklı yönlerini keşfedip deneyimlemelerine ve bundan en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için Öğrenci İşleri Ofisi çeşitli etkinlikler ve hizmetler sunmaktadır.

Bilgi Teknolojileri Hizmetleri Merkezi (ITSC)

ITSC, kişisel çalışma ayrıntılarını yönetmek için bulut e-posta hizmetlerine, kütüphane hizmetlerine ve Çin Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine (CUSIS) kişiselleştirilmiş erişim sağlayan tek noktadan üniversite portalı MyCUHK'yi destekler. ITSC ayrıca BT tesisleri, kampüs içi ve kampüs dışı ağlar, e-Öğrenim sistemleri, çevrimiçi eğitim ve atölye çalışmaları da sağlar.

Öğrenme Geliştirme ve Araştırma Merkezi (CLEAR)

CLEAR, araştırmacıların çalışmalarını resmi ve yapılandırılmış bir şekilde donatmak için yaklaşımları, metodolojileri ve çerçeveyi tanıtmak amacıyla Lisansüstü Öğrenimin İyileştirilmesi (IPL) programını düzenler; Üniversitenin öğretme ve öğrenmedeki mükemmelliğini ve bursunu geliştirmek; ve lisansüstü öğrencilerine araştırmaları için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak.

Üniversite Sağlık Hizmeti

Üniversite Sağlık Hizmeti, tam zamanlı öğrencilere kampüs içi tıp, dişçilik ve sağlığı geliştirme hizmetleri sağlar. Tıbbi ekibimiz, Üniversite üyelerine kapsamlı aile hekimliği bakımı sağlamak için tam zamanlı doktorlardan oluşmaktadır. Sağlık kliniği, temel tıbbi ve diş bakımı hizmetlerini sağlamak için küçük bir ameliyathane, dispanser, tıbbi laboratuvar ve fizyoterapi ünitesi ile donatılmıştır. Tıbbi hizmetler genellikle ücretsizdir, Diş Ünitesi ise cüzi bir ücret talep etmektedir.

Spor tesisleri

Eğlence ve Fitness, çalışmak ve ders çalışmak için çok ihtiyaç duyulan dengeyi sağlar. CUHK ve Kolejleri, stadyumlar, spor salonları, olimpik yüzme havuzu, tenis ve squash kortları, fitness salonları ve Su Sporları Merkezi dahil olmak üzere çok çeşitli spor tesisleri sunmaktadır. Kolejler ayrıca personel ve öğrenciler tarafından kiralanabilecek barbekü alanları da sağlar.

Kampüsteki diğer olanaklar: servis otobüsü hizmetleri, restoranlar, kitapçı, bankalar, hediyelik eşya tezgahı, süpermarket ve kuaför.

  kabul

  Çevrimiçi Başvuru Gönderin

  Bir hesap oluşturun ve başvurunuzu portala gönderin.

  Destekleyici Belgeleri Gönderin

  Belgelerinizi başvuru portalına yükleyin ve belirtilen belgeleri ilgili Program Ofisine postalayın.

  Mülakat (Davetle)

  Kısa listeye giren adaylara yüz yüze veya çevrimiçi görüşmeler için bildirimde bulunulabilir.

  Uygulama Sonucu

  Başvuru sahiplerine sonuçlar e-posta yoluyla bildirilecektir.

  Depozito Ödemesi

  Başarılı başvuru sahiplerinin, teklifin kabul edildiğinin teyidi olarak depozito ödemelerini yapmaları gerekmektedir.

  Vize (Varsa)

  Program Görevlilerimiz, programımıza kabul edildikten sonra vize başvurunuzda size yardımcı olacaktır.

  Vize Gereksinimleri

  Esnek Vize Politikası:

  Yerel Olmayan Mezunlar için Göç Düzenlemeleri (IANG)

  Öğrenci vizesi/giriş iznine sahip yerel olmayan mezunlar, “Yerel Olmayan Mezunlar için Göç Düzenlemeleri” (IANG) programına başvurabilirler. Başarılı adaylar mezuniyetten sonra iş aramak için 12 ay boyunca Hong Kong'da kalmak üzere başvuruda bulunabilirler.

  Mezun İstatistikleri

  akreditasyonlar

  AMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Sıralamalar

  • Hong Kong Çin Üniversitesi (CUHK), Hong Kong ÖİB, Hong Kong ÖİB'deki en iyi devlet üniversitelerinden biridir. QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024'te 47. sırada yer almaktadır.
  • #12 Asya Üniversite Sıralaması
  • En İyi Küresel Üniversiteler sıralamasında 53. sırada
  • QS sıralamasında dünya çapında 26. (Asya'da 5.)
  • Times Higher Education'a göre dünya çapında 31. (Asya'da 4.)

  Konumlar

  • Sha Tin

   Sha Tin, Hong Kong

  programlar

  sorular