Keystone logo
CIFFOP

CIFFOP

CIFFOP

Tanıtım

CIFFOP, insan kaynaklarında lider merkezi CIFFOP (Intedisciplinary Center for Human Resources Education ) 1971'de Profesör Nicole Catala'nın vizyoner girişimi ve çeşitli İnsan Kaynakları uzmanlarının desteğiyle kurulmuştur ve hepsi de geleceğe ilişkin dikkate değer öngörülere sahiptir ve İnsan'ın önemi Kaynaklar fonksiyonları.

İnsan kaynakları profesyonellerinin eğitimine iş dünyasıyla doğrudan işbirliği içinde çalışan ilk üniversite enstitüsü Paris'in prestijli üniversitesi Panthéon-Assas'ın bir parçası olan bir enstitü ve içinde sadece insan kaynakları yönetimi eğitimi için ayrılmış bir merkez Sorensen Üniversite Ağı. İnsan kaynakları ve koçluk konularında birkaç ileri master derecesi (Master 2) sunmaktadır. CIFFOP'un amacı öğrencilerin, iş okullarının mezunlarını ve lisansüstü programlarını (Master 1) eğiterek, insan kaynaklarının yönetiminin her alanında sorumluluk almalarını sağlamak için yarının zorluklarını ve mesleğin değişimlerini karşılamaktır. iş ilişkileri: işletmeler, çokuluslu şirketler, uluslararası kuruluşlar, maddi hizmet, iş birimleri ve danışmanlık firmalarında İK yönetimi.

Öncü liderlik dereceleri

Ardıl diploma Direktörleri, giderek artan sayıda insan kaynakları uzmanının kanıtladığı gibi, CIFFOP'un öncü rolünü genişleten yenilikçi önlemlere, oldukça nitelikli insan kaynakları uzmanları rehberlik sisteminin geliştirilmesine devam etmiştir (21 danışman danışmanlık yapmaktadır. dört ya da beş öğrenci grubu), eğitim programlarının uluslararasılaştırılması (2004'ten beri her yıl bir yurtdışı gezi gezisi de dahil olmak üzere) ve 1998'den beri bir çalışma-ça- lışma çıraklığı programının kurulması. Birçok eğitim yeniliği, CIFFOP öğretim görevlileri ve mezunları arasındaki sürekli işbirliğinin sonucudur.

Bu başarıya dayanarak CIFFOP, 2007'de Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi Master'ı'nı yarattı ve yalnızca İngilizce olarak öğretildi. Bu lisans çoğunlukla uluslararası öğrencilere yöneliktir: www.ciffop.fr/international . CIFFOP, insan kaynakları yönetimi konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen işletme yöneticilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için 2009 yılında Paris'te ve Ocak 2011'de Lüksemburg'da bir Yönetici programı oluşturdu.

Uzman dergiler tarafından lider olarak gösterilir

CIFFOP'un orijinal Yüksek Lisans programı, insan kaynakları alanındaki en iyi başlangıç ​​eğitim programlarının sıralamasında "Liaisons Sociales & Kelly Service" sıralamasında bir numaralı sırada yer almaktadır. CIFFOP'un yürütme programı halihazırda "Yönetim" konulu en iyi eğitim Master'ı (Kasım 2011) birincisi olarak derecelendirilmiştir. CIFFOP, bu nedenle, öğrencilerin kişiselleştirilmiş olanakları ve en modern öğretim yöntemlerini sunan istisnai bir ortamda yüksek kalitede akademik eğitim aldığı bir üniversite ortamında insan kaynakları yönetiminde profesyonel bir eğitim okulu olmanın getirdiği zorluklarla karşılanmaktadır.

Konumlar

  • Paris

    Management Sciences House 1, rue Guy-de-la-Brosse, 75005, Paris

sorular