Keystone logo
© ©Pavel Danilyuk, Pexels
Collége De L'Île

Collége De L'Île

Collége De L'Île

Tanıtım

Collège de l'Île, Prens Edward Adası hükümetinden resmi Fransızca topluluk koleji unvanını aldığı 23 Haziran 2008'den beri bu isim altında varlığını sürdürmektedir.

2006 yılında, Société éducative Charlottetown'daki Carrefour de l'Île-Saint-Jean'de ikinci bir Yetişkin Eğitim Merkezi açtı ve Évangéline Bölgesi dışındaki Akadya ve Frankofon yetişkinlere üniversite eğitimini sağladı. Charlottetown kampüsü 2012'den beri 111 Grafton Caddesi'ndedir.

2007'de Société éducative, Deblois'deki Centre acadien de Prince-Ouest'te üçüncü bir merkez kurarak ilerlemesini sürdürdü. Bu, ilin batı kesiminde eğitimi erişilebilir hale getirdi.

Collège de l'Île, 2008 yılında Prince Edward Adası Yenilik ve İleri Öğrenim Departmanı ile, kamu tarafından finanse edilen bir Fransızca toplum koleji olarak resmi statüsünü teyit eden bir işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma 2013 yılında yenilenmiştir.

Société éducative, Collège de l'Île'nin arkasındaki tüzel kişilik olduğu için hala varlığını sürdürmektedir.Kolej'in genel yönetiminden sorumlu olan Yönetim Kurulu, Acadian ve Frankofon topluluğundan bir temsilciden oluşmaktadır (Société Saint-Thomas-d tarafından temsil edilmektedir). 'Aquin), Eğitim ve Erken Çocukluk Gelişimi Bölümü, Yenilik ve İleri Öğrenme Bölümü ve Holland College, ekonomi sektöründen iki temsilci ve Kolej öğrencilerinin ve öğretim kadrosunun her birinden birer temsilci.

Konumlar

  • Charlottetown

    Kent Street,295, C1A 1P4, Charlottetown

    sorular