Keystone logo
Community College Of Denver

Community College Of Denver

Community College Of Denver

Tanıtım

Community College Of Denver (CCD), Denver kentindeki ve ilçesindeki tek topluluk kolejidir ve tarih, sanat, spor ve kültürle çevrilidir.

Colorado Community College System'deki 13 kurumdan biri olan CCD, hem çevrimiçi hem de sınıflarda ders alan 8.000'den fazla öğrenciyle üçüncü en büyük kurumdur. 1967'de Colorado yasama organı, üç yıl sonra Civic Center yakınlarındaki yenilenmiş bir otomobil galerisinde başlayan derslerle CCD'yi yarattı. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, hızla artan kayıt nedeniyle kolej yakındaki perakende mağazalarına doğru genişledi. Neyse ki, 1975'te Kolej, Denver şehir merkezindeki 150 dönümlük Auraria Yüksek Öğretim Merkezi kampüsüne taşındı.

Aslen 1858 sınır kasabası Auraria'nın yeri olan kampüs, Denver'daki en eski yapıya sahiptir - eski Tapınak Emmanuel (şimdi Emmanuel Galerisi), öğrenci ve fakülte sanat eserleri için bir sergi alanı. Cherry Creek'in batı kıyısında yer alan CCD, aynı zamanda iki dört yıllık üniversite olan Metropolitan State University of Denver ve Colorado Üniversitesi - Denver ile aynı kampüsü paylaşan ülkedeki tek devlet üniversitesidir. Üç kurum birlikte sınıf binalarını, tamamen erişilebilir bir sağlık merkezini, bölgesel bir kütüphaneyi, dinlenme tesislerini, bir gösteri sanatları merkezini ve bir öğrenci birliğini paylaşıyor.

Zengin öğrenci topluluğumuza katılın ve öğrencilerinin hedeflerini destekleyen, başarılarını kutlayan ve Denver şehrinde ve çevresindeki topluluklarda üniversite mezunlarının sayısını artırmayı amaçlayan bir kolejde eğitim hedeflerinize burada başlayın.

Konumlar

  • Aurora

    Alton Way,1070, 80230, Aurora

    programlar

      sorular