Keystone logo
Copenhagen Institute of Interaction Design

Copenhagen Institute of Interaction Design

Copenhagen Institute of Interaction Design

Tanıtım

Vimeo'da CIID'den CIID Makarası.

Copenhagen Institute of Interaction Design , bir dizi eğitim girişimine ev sahipliği yapıyor

Eğitim faaliyetlerimiz, katılımcılar, öğretim üyeleri ve personelin çok kültürlü, çok disiplinli bir stüdyo ortamında birlikte çalışması için entegre bir ortam sunar. Okul, alanlarında uzman olarak kabul edilen etkileyici ve çeşitli Uluslararası misafir öğretim üyelerini kendine çekiyor.

Müfredatımızın gelişen doğası aracılığıyla etkileşim tasarımı tanımımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. 'Yaparak öğrenme' felsefesi ve insan merkezli bir yaklaşımla yönetilen öğrenciler, fikir üretmeden önce konuları keşfetmeye teşvik edilir. Bu kavramlar daha sonra iyi donanımlı laboratuvarda ve atölyede prototiplenir.

CIID, hem akademi hem de endüstri için uygun olan yeni bir eğitim modeli sağlar. İşbirliğine dayalı Endüstri Ortaklıkları ve endüstriye yönelik projeler aracılığıyla öğrenciler çok çeşitli konulara ve gerçek dünya bağlamlarına maruz kalırlar.

113158_1.jpg

CIID'in dünya çapındaki Yaz Okulu , katılımcılara 5 günlük bir dizi atölye çalışması aracılığıyla tasarım ve inovasyon becerileri ve araçları kazanma fırsatı sunar. Bu atölyeler, inovasyon, dijital teknoloji ve yaratıcı liderlik alanlarında önde gelen uluslararası uzmanlar tarafından kolaylaştırılmaktadır. Tasarım odaklı düşünme, prototip oluşturma ve gelişmekte olan teknolojilerin uyarlanması olanaklarını keşfetme fırsatı sunan, sürükleyici ancak kompakt bir deneyimdir. Herkese açıktır ve her geçmişe sahip öğrencilerin ve profesyonellerin çalışmalarında/projelerinde etkileşim tasarımı becerilerini ve süreçlerini kullanmalarını sağlamayı amaçlar. Şimdiye kadar Yaz Okulu Danimarka, Kosta Rika ve Hindistan'da gerçekleşiyor ve biz onu diğer bölgelere götürmeye açığız.

113161_2.jpeg

CIID'nin Profesyonel Programları , dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde şirketlere veya halka talep üzerine gelen yoğun, çok günlük atölye çalışmalarıdır. Birinci sınıf tasarımcılar ve alan uzmanları tarafından verilen kurslarımız, size veya ekibinize bilgi, beceri, ağ ve kariyer perspektiflerinizde üç gün veya daha uzun süre içinde dönüştürücü bir destek sağlamak için oluşturulmuştur. İnsan merkezli tasarım ve prototip oluşturma temeli üzerine inşa edilen kurslarımız, gerçek dünyadaki uygulamaları ve eyleme geçirilebilir, uygulamalı beceri geliştirmeyi vurgular. Dersler, alıştırmalar ve hızlandırılmış projelerin bir kombinasyonu aracılığıyla akranlarınız ve eğitmenlerinizle yoğun bir şekilde çalışacaksınız.

113160_3.jpg

CIID'nin Etkileşim Tasarımı Programı (IDP) (1 yıl) katılımcılara ürünleri, hizmetleri ve ortamları nasıl tasarlayacaklarını ve uygulayacaklarını öğretir - CIID'nin daha iyi geleceklere yönelik eyleme ilham verme vizyonuyla uyumlu. Deneyim, düşünce ve kültür çeşitliliğine inanıyoruz ve sadece teknik ve tasarım becerileri değil, ekip çalışması, iletişim ve işbirliği becerileri de kazandırıyoruz. Titiz bir seçim sürecinin ardından, Etkileşim Tasarımı Programımıza katılmak için dünyanın her yerinden insanları seçiyoruz. Her kişi beraberinde bireysel beceriler getirir ve IDP, eşler arası öğrenme için etkili bir platformdur. Kosta Rika, Etkileşim Tasarımı Programı için Danimarka dışındaki ilk yer olarak seçtik çünkü ülke, dünya biyoçeşitliliğinin şaşırtıcı bir yüzde 6'sına ev sahipliği yapıyor. Bu, onu yaşam merkezli çözümlere odaklanmak için mükemmel bir yer yapar. Amacımız, bölgenin şu anda elektriğinin yüzde 99'undan fazlasını beş farklı yenilenebilir kaynak kullanarak ürettiği gerçeği de dahil olmak üzere ilerici yeniliklerden öğrenmek ve bunun üzerine inşa etmektir: hidroelektrik (%78), rüzgar (%10), jeotermal enerji (%10) , biyokütle ve güneş (% 1).

Konumlar

 • San José

  Omar Dengo Foundation in San José/ La Selva Research Station in the Costa Rican jungle, , San José

  • Copenhagen

   Copenhagen, Danimarka

   programlar

    sorular