Keystone logo
Cork University Business School MSc Yönetim Bilgileri ve Yönetim Muhasebe Sistemleri
Cork University Business School

MSc Yönetim Bilgileri ve Yönetim Muhasebe Sistemleri

Cork, İrlanda

12 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

30 Jun 2024

09 Sep 2024

EUR 19.300 / per year *

Kampüste

* AB dışı ücret | AB ücreti: 10.640 €

Tanıtım

Yüksek Lisansımız (Yönetim Bilgisi ve Yönetim Muhasebe Sistemleri) (MIMAS), programa ilk kayıt tarihinden itibaren 12 ay boyunca çalışan tam zamanlı bir dönüşüm programıdır. Öğrenciler eylül ayından mayıs ayına kadar ders modülleri alırlar, ardından grup bazlı bir araştırma projesini tamamlarlar ve Haziran ayından itibaren lisansüstü yerleştirme ile sonuçlanırlar.

MIMAS zorlu bir lisansüstü derecesi dersidir. Mezunlarımızın istihdam kayıtları mükemmeldir ve birçoğu şu anda yönetim danışmanı, proje yöneticisi, iş analisti, iş zekası analisti, yönetim muhasebecisi ve mali muhasebeci dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda çalışmaktadır.

Program üç aylık bir endüstriyel stajı içermektedir ve ayrıca hem yönetim muhasebesi hem de Bilgi Sistemleri (IS) ile ilgili çeşitli konularda modüller alacaksınız.

IS modülleri, modern kuruluşların operasyonlarını ve işlemlerini desteklemek için teknolojinin nasıl kullanılabileceği konusunda size bir fikir verecektir. Yönetim muhasebesi modülleri size yönetim muhasebesi kavramları ve teknikleri ile bunların yönetimsel karar almayı desteklemek için nasıl kullanılabileceği konusunda kapsamlı bir anlayış sağlayacaktır. Kurs ayrıca üç büyük muhasebe kurumundan muafiyetler de taşır: CIMA, ACCA ve CAI.

Neden Bu Kursu Seçmelisiniz?

Bu kurs, İrlanda'da hem muhasebe hem de bilgi sistemlerine odaklanan tek yüksek lisans düzeyindeki kurs olması bakımından benzersizdir. Kurs içeriği, sık sık yapılan saha ziyaretleri, konuk konuşmacılar ve vaka çalışmaları ile sektör gereksinimlerine göre uyarlanmıştır. Mezun yerleştirme fırsatları, şirketlerin profili, uluslararası kapsam ve tamamlandığında öğrencilere açık olan tam zamanlı pozisyonlar açısından İrlanda'da benzersizdir. Uluslararası iş ve girişimcilik alanındaki kariyerler için paha biçilmez bir başlangıç noktasıdır.

Ders Uygulamaları

Bu kurs, bir dizi bilgisayar pratik oturumuna ek olarak geleneksel sınıf temelli derslerden oluşur. Ayrıca seminerler, endüstriyel saha ziyaretleri, konuk konferanslar, önde gelen endüstri uzmanlarına yapılan öğrenci sunumları (ve onlardan geri bildirimler) vb. konularda da deneyim kazanacaksınız. Geri kalanıyla birlikte ortalama olarak haftada 25 iletişim saati (yani dersler/pratik oturumlar) bekleyebilirsiniz. Projeleri ve ödevleri araştırmak ve tamamlamak için harcadığınız zamanın.

değerlendirme

Bu derste çeşitli değerlendirme yöntemleri kullanılmaktadır. Geleneksel yıl sonu yazılı sınavlarına ek olarak, yıl boyunca hem yönetim muhasebesi hem de bilgi sistemleri alanlarında bir dizi bireysel ve grup ödevi ve proje üstleneceksiniz.

Bu dersi kim öğretir?

Bu ders, tamamı yönetim muhasebesi ve/veya bilgi sistemleri alanında ilgili endüstriyel deneyime sahip, kendini işine adamış ve deneyimli akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından verilmektedir. Öğretim ekibinin çoğunluğunun ayrıca araştırma çabalarınıza rehberlik etmelerini kolaylaştıran doktora dereceleri vardır.

kabul

Okul Hakkında

sorular