Keystone logo
© CU Marketing Department
Caucasus University

Caucasus University

Caucasus University

Tanıtım

1998 yılında kurulan Caucasus University ( CU ), Kafkasya İşletme Fakültesi (CSB) ile ABD'nin Atlanta kentindeki Georgia State Üniversitesi (GSU) arasındaki ortaklığa dayanan bir geçmişe sahiptir. 2004 yılında üniversite statüsü kazanan CU , sürekli olarak üç düzeyde kapsamlı eğitim sunmaktadır: lisans, yüksek lisans ve doktora programları. Gürcistan ve Güney Kafkasya Bölgesi'nde tanınan Caucasus University , önde gelen bir yüksek öğrenim kurumu olarak duruyor.

CU şu anda 11 okul bulunmaktadır: İşletme, Ekonomi, Hukuk, Medya, Bilgi Teknolojisi, Yönetişim, Beşeri Bilimler, Turizm, Tıp ve Sağlık Yönetimi, Eğitim ve Mimarlık. Bu 11 okulda, hem Gürcüce hem de İngilizce dillerinde toplam 55 lisans, yüksek lisans ve doktora programı yürütülmektedir. Ayrıca CU , saygın Amerikan ve Avrupa üniversiteleriyle işbirliği içinde yürütülen 8 çift diploma girişiminden gurur duymaktadır. Şu anda üniversite yaklaşık 10.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

CU , 2004 yılından bu yana Grenoble Ecole de Management GEM'in (Fransa) tesis dışı bir kampüsüne ev sahipliği yaparak Executive MBA programını kolaylaştırmaktadır. Üniversite, tüm programları EQE Georgia tarafından akredite edilen ulusal kurumsal yetkiye sahiptir. CU , 2020'de Dünya Turizm Örgütü Akademisi'nden TedQual Sertifikasını alarak ve 2023'te mimarlık okulu için Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü'nden (RIBA) uluslararası akreditasyon alarak kayda değer bir tanınma elde etti. CU , AACSB akreditasyonunu alma sürecinde olup, kendisini bölgedeki AACSB akreditasyonuna sahip tek kurum olarak konumlandırmaktadır.

Üniversite, DSÖ tarafından listelenmiştir ve tıp öğrencileri ECFMG sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Ek olarak, Tıp Fakültesi Hindistan'da NMC tarafından tanınmaktadır. Küresel çapta faaliyet gösteren CU , öğrenci ve öğretim üyesi değişimlerini, çift ve ortak diploma programlarını, uluslararası projeleri, hibe girişimlerini ve 90 ortak üniversiteyle ortak araştırmaları aktif olarak kolaylaştırır. Üniversite, EUA, PRIME, CEEMAN, IAUP, IAU, NIBES, ELFA, AACSB ve BITSENTINEL dahil olmak üzere çeşitli uluslararası ağların ve profesyonel kuruluşların gururlu bir üyesidir.

Konumlar

  • Tbilisi

    Paata Saakadze Street, 1, 0102, Tbilisi

sorular