Keystone logo
Czestochowa University of Technology

Czestochowa University of Technology

Czestochowa University of Technology

Tanıtım

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (CUT) yetmiş yılı aşkın bir süredir mühendislik ve teknolojinin geleceğinin yaratılmasına katkıda bulunmaktadır. Bilimsel ve eğitsel faaliyetlerimiz sırasında Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın tarihinin ve Czestochowa bölgesinin ve kentin geleneğinin doğal bir parçası haline gelmiştir. Devlet yükseköğretim kurumlarının ülke çapındaki sıralamalarında, Polonya'da benzer profildeki en iyi üniversiteler arasında yer alıyoruz. Öğretim ve araştırmamızın mükemmel kalitesi ve akademik kadromuzun rakipsiz akademik bilgi ve deneyimi, CUT'ta eğitim almayı teşvik edici ve paha biçilmez bir deneyim haline getirmektedir. Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, öğretim programları aracılığıyla proje tabanlı öğrenme ve ekip çalışmasına güçlü bir vurgu yapmaktadır.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi'nin aşağıdaki özelliklere sahip bir kurum olması için çalışıyoruz:

  • Yüksek kaliteli eğitim sunarak mezunlara iş piyasasında aranan becerileri kazandırır.
  • Sosyo-ekonomik çevreden kuruluşlarla aktif bir şekilde işbirliği yaparak öğrencilerin staj ve uygulamalı eğitim yoluyla bilgi ve deneyimlerini zenginleştirmelerini sağlar.
  • Uluslararası öğrenciler için cazip bir teklif geliştirmek ve çalışanlar, doktora adayları ve öğrenciler için uluslararası hareketliliği desteklemek.
  • Mevcut bilimsel zorluklar ve modern endüstri için hayati önem taşıyan bilimsel disiplinleri geliştirir, önemli inovasyon potansiyeline sahip bir araştırma ve geliştirme merkezi olarak hizmet verir, uluslararası öneme sahip iddialı bilimsel projelerin uygulanmasına olanak tanıyan yüksek kaliteli araştırma altyapısı ile donatılmıştır.
  • Yerli ve yabancı üniversiteler ile ulusal ve uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren önde gelen ekonomik kuruluşlarla işbirliğini geliştirerek, araştırma ve geliştirme projeleri ve uygulama çalışmaları yürütmeyi, araştırma sonuçlarının ticarileştirilmesi ve transferine elverişli işbirliği bağlantıları oluşturmayı ve Üniversiteden ekonomiye geliştirme çalışmaları yapmayı hedefler.
  • Sosyal sorumluluğun büyümesi için faaliyetlerde bulunur ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılması için küresel sürece katılır.

Konumlar

  • Częstochowa

    ul J.H Dąbrowskiego 69 , 42-201, Częstochowa

sorular