Keystone logo
© CZU
Czech University of Life Sciences Prague

Czech University of Life Sciences Prague

Czech University of Life Sciences Prague

Tanıtım

Czech University of Life Sciences Prague (CZU), yaşam bilimleri alanında Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden biridir. 21.000 öğrencisinin %27'si yabancıdır ve 60'ın üzerinde İngilizce eğitim programı arasından seçim yapabilmektedir. CZU, sürdürülebilir bir yaşam tarzı sağlamak için çevreye yönelik sorumluluğa rehberlik eder. CZU ormancılık, çevre bilimleri, tarım sektörü, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı, yönetim ve bilişim, teknoloji ve bölgesel kalkınma konularına odaklanmaktadır. Üniversitenin modern ve güzel peyzajlı yeşil bir kampüsü vardır ve bu kampüs defalarca Çek Cumhuriyeti'ndeki en sürdürülebilir kampüs olarak seçilmiştir.

Neden CZU

1. Prag'da yeşil ve modern bir üniversite kampüsü

Suchdol kampüsü birçok olanağı tek bir yerde sunuyor. Geniş konferans salonlarından uygun fiyatlı yurt ve yemek salonlarına; büyük bir kütüphane, canlı eğlence, çok fonksiyonlu spor merkezleri ve çok sayıda yeşil alan.

2. İngilizce dilinde çeşitli eğitim programları

Ekoloji, doğal kaynaklar, işletme, teknoloji veya bilişimle ilgileniyor musunuz? Yaşam bilimleri alanıyla bağlantılı çeşitli alanlarda 60'ı İngilizce olarak öğretilen 100'den fazla çalışma programı sunuyoruz.

3. Kaliteli eğitim ve ileri teknoloji araştırma ve geliştirme

Prestijli sıralamalara göre dünyadaki üniversiteler arasında ilk yüzde üç arasında yer alıyoruz. Çoğunlukla Tarım, Orman ve Çevre Bilimlerinde başarılı oluyoruz. Eğitim faaliyetlerinin kalite güvencesi kurumumuzun temel, uzun vadeli önceliklerinden biridir.

4. Avrupa'nın kalbinde güvenli konum

5. Teorik temelli ancak pratikle tamamlanan

6. Sürdürülebilirlik önceliğimizdir
Ekoloji ve sorumluluk sizin için önemli mi? Bizim için öyle, bu nedenle gezegeni mümkün olduğunca az etkileyecek önlemler alıyoruz. Uluslararası UI Green Metric Dünya Üniversite Sıralamasına göre Çek Cumhuriyeti'ndeki en sürdürülebilir kampüse sahibiz.

7. Uygun öğrenim ücretleri ve yaşam masrafları

İngilizce eğitim programlarının öğrenim ücretleri 300 EUR/yıl'dan 5.000 EUR/yıl'a kadar değişmektedir. Kendi ödemesini yapan öğrenciler kampüsteki öğrenci yurtlarımızda konaklama alabilirler (yaklaşık 250 EUR/ay). Kampüs dışında da birçok yurtlarımız bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti'ndeki diğer yaşam maliyetleri Batı Avrupa'ya kıyasla nispeten düşüktür.

8. İstihdam fırsatları

Öğreniminizin ardından iş bulamazsınız diye endişelenmeyin. CZU mezunlarının istihdam seviyeleri uzun yıllardır sürekli olarak yüksek olmuştur. Çek Cumhuriyeti aynı zamanda Avrupa'nın en düşük işsizlik oranlarından birine sahip. Hala okurken fırsatlarınız hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak ister misiniz? Her yıl düzenlediğimiz İş Fuarı'na gidin.

9. Zengin öğrenci hayatı

Kampüsümüz 6000'i uluslararası öğrenci olmak üzere 21.000'den fazla öğrenciyle dolup taşmaktadır. Ayrıca çeşitli öğrenci organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyoruz (örneğin, Erasmus Öğrenci Ağı, AIESEC, CZU Prag Formula Yarışı,...). Kampüs etkinliklerle dolu. Hoşgeldin Haftası, Prag Bilim Film Festivali, Miss Agro, buz hokeyi maçları ve daha birçok etkinlik sizleri bekliyor.

10. Çoklu yemek seçenekleri

Kampüs çeşitli yemek mekanları sunmaktadır ve buna ek olarak birçok yemek de parayla karşılanmaktadır. İyi yemek için cebinizin derinliklerine uzanmanıza gerek yok. Çok sayıda restoran, kantin, büfeler ve çeşitli sağlıklı ve doyurucu atıştırmalıklar sunan CZU mağazamız bulunmaktadır.

CZU'daki Çalışma Alanlarına ve Programlara Genel Bakış

Çek Cumhuriyeti'ndeki en yeşil üniversite kampüsü, sürdürülebilirlik, zengin öğrenci yaşamı, aile ortamı. Bunlar mevcut öğrencilerimizin CZU'yu duyduklarında hatırladıkları özelliklerdir. Siz de deneyimlemek ister misiniz? Sadece seç!

CZU için Kurumsal Akreditasyon

2019 yılında Czech University of Life Sciences Prague toplam 8 eğitim alanı için kurumsal akreditasyon verildi: Biyoloji, Ekoloji ve Çevre; Ekonomi Bilimleri; Bilişim; Ormancılık ve Gıda Endüstrisinde Tomrukçuluk; Makine Mühendisliği, Teknoloji ve Malzeme; Yer Bilimleri ve Tarım . Bu akreditasyon, üniversite eğitiminin tüm dereceleri için (Lisans derecesi, Yüksek Lisans derecesi ve Doktora derecesi) mümkün olan maksimum 10 yıllık süre için verilmiştir.

Kurumsal akreditasyon, bir üniversiteye belirli bir eğitim alanında çalışma programlarını bağımsız olarak geliştirme ve yürütme yetkisi verir. Dolayısıyla kurumsal akreditasyonun verilmesi belirli bir üniversitenin kalitesinin belirli bir ölçüsüdür ve eğitim programlarının oluşturulması ve uyarlanmasında daha fazla özerklik ve esneklik sağlar.

Kampüs Özellikleri

CR'deki En Yeşil Kampüs

Suchdol'da yaşayın!

CR'deki en yeşil kampüs ve Prag merkezine yakın. Barlar, restoranlar, spor alanları, üç buçuk binden fazla ağacın yanı sıra inekler, lamalar veya maymunlar da var. Bunların hepsi Suchdol kampüsümüzde gizli. Biz küçük ve neredeyse bağımsız bir kasabayız. Burada yaşayabilir, ders çalışabilir, yemek yiyebilir, eğlenebilir, spor yapabilir ve dinlenebilirsiniz.

Dejvická metro istasyonuna otobüsle 11 dakikada ulaşılabilmektedir. 107 ve 147 numaralı otobüs hatları yoğun saatlerde her 3 dakikada bir hareket etmektedir.

Mühendislik Fakültesi, kendi üniversite biramızı üreten Suchdolský Jeník Bira Fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır. Suchdol kampüsüne ek olarak kampüs dışında da birçok tesisimiz bulunmaktadır. Tarımsal veya çevresel çalışmaları tercih ederseniz eğitiminizi Lány'deki Çiftlik Arazimizde geçirebilirsiniz. Ormancılar Kostelec nad Černými lesy'deki Orman İşletmemizde eğitim görüyor. Ayrıca Mělník'te kendi Şarap ve Bağcılık merkezimiz bulunmaktadır.

  kabul

  Derece Çalışmalarına Başvuru

  • Lisans ve Yüksek Lisans eğitim programlarında lisans eğitimine başvurular çevrimiçi olarak yapılır ve başvuru süresi fakülteler tarafından belirlenir.
  • Başvurusunu gönderdikten sonra, ilgili Fakülte Öğrenim İdaresi Ofisi başvuru sahibiyle iletişime geçecek ve sonraki adımlar hakkında bilgilendirilecektir (örneğin, kabul görüşmesine ne zaman ve nerede katılacağı; başvurunun durumu - kabul edildi; reddedildi; başvuru seçenekleri) çekici vb.)
  • Başvuru formunu online olarak doldurup göndermenin yanı sıra 500 CZK kayıt ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Birden fazla eğitim programına birden fazla başvuru yapılması durumunda, her e-başvuru için ücretin ödenmesi gerekmektedir. Ödeme online olarak kartla yapılabilmektedir. Bireysel başvurulara yapılan ödemelerin muhasebeleştirilmesine ilişkin idari prosedür nedeniyle tek bir ortak ödeme ile ödeme yapılması mümkün değildir. Ödemenin aktarılmayacağı başvuru, başvuru süresi sonunda kayıttan silinecektir. Başvuru sürecinin hiçbir aşamasında ücret iade edilmez.
  • İngilizce eğitim programları öğrenim ücretinin ödenmesine tabidir. Öğrenim ücretlerine ilişkin ayrıntılar fakültelerin web sitelerinde mevcuttur.

  Lisans Çalışmaları

  • CZU Prag'da son 3 akademik yılda lisans eğitimi
  • CZU'da öğretilen lisans programlarına ilişkin bilgiler.
  • Başvuru sahipleri çevrimiçi başvuru formunu doldurmalıdır; son başvuru tarihi çeşitlidir.
  • Adayların giriş sınavını geçmeleri gerekmektedir
  • Kayıttan önce, tüm başvuru sahiplerinin ortaokul/lise bitirme diplomasını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Kayıt her akademik yılın başında, genellikle Eylül ayının sonunda yapılır.
  • İngilizce eğitim verilen lisans programlarındaki çalışmalar öğrenim ücretine tabidir. Çek dilinde öğretilen eğitim programları için ders ücreti gerekli değildir.

  Ustalık çalışmaları

  • CZU Prag'da son 2 akademik yılda yüksek lisans eğitimi
  • CZU'daki yüksek lisans çalışmalarına ilişkin bilgiler mevcuttur.
  • Adayların fakülte tarafından belirlenen son başvuru tarihine kadar çevrimiçi başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Adayların giriş sınavını geçmeleri gerekmektedir
  • Kayıttan önce, tüm başvuru sahiplerinin ilgili lisans diplomasını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Kayıtlar akademik yılın başında, genellikle Eylül ayının sonunda yapılır.
  • İngilizce eğitim verilen yüksek lisans programlarındaki çalışmalar öğrenim ücretinin ödenmesine tabidir. Çek dilinde öğretilen yüksek lisans programları için ders ücreti gerekli değildir.

  Doktora Çalışmaları (Doktora)

  • CZU'daki doktora çalışmaları 3 - 4 akademik yıl sürmektedir.
  • Doktora çalışmalarına ilişkin bilgiler mevcuttur.
  • Adayların giriş sınavını geçmeleri gerekmektedir
  • Kayıttan önce, tüm başvuru sahiplerinin ilgili yüksek lisans diplomasını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Kayıtlar akademik yılın başında, genellikle Eylül ayının sonunda yapılır.
  • İngilizce doktora programlarında yapılan çalışmalar öğrenim ücretine tabidir. Çek dilindeki doktora eğitim programları için ders ücreti gerekli değildir.

  Vize Gereksinimleri

  Çek Cumhuriyeti'ne vize

  Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem İkamet İzni

  Öğrenciler için bilgiler

  Çek Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı

  1. Öğrenim amaçlı uzun dönem ikamet iznine başvuru şartları
  2. Yabancı rezervasyon sistemi – vize/uzun süreli ikamet randevunuzu ON-LINE yönetin

  Öğrenci Modu (Režim öğrencisi) - Vize Mülakatına Hızlı Geçiş

  Çek Cumhuriyeti'ndeki eğitim (90 günden fazla) için öğrenci vizesi ve uzun süreli oturma izni başvurusunda bulunan Czech University of Life Sciences Prague (CZU) Fakültelerinden birinden eğitim için resmi kabul mektubu alan adaylar aday gösterilebilir. Hızlı görüşmeler için CZU Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından - Öğrenci Modu (Režim öğrencisi) - menşe ülkelerindeki Çek Büyükelçiliği'nde. Adaylığın Çek Cumhuriyeti Eğitim, Spor ve Gençlik Bakanlığı tarafından onaylanması ve Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından kabul edilmesi koşuluyla, seçilen öğrencilerle menşe ülkelerindeki Çek Büyükelçiliği Konsolosluğu bölümü tarafından temasa geçilecektir. (e-posta veya telefon yoluyla) ve sonunda uzun süreli ikamet vizesi görüşmeleri ve gerekli tüm belgeleri sunmaları için sabit bir tarih alacaklardır.

  Önemli Uyarı:

  • Çek Cumhuriyeti'ne uzun süreli ikamet vizesi için başvuran kişiler, hızlı mülakatlara otomatik olarak aday gösterilme hakkına sahip değildir. CZU Uluslararası İlişkiler Ofisi, kendi takdirine bağlı olarak Öğrenci Modu (Režim öğrencisi) için öğrencileri aday gösterme hakkını saklı tutar ve özellikle öğrencinin Çalışma Ofisi ve/veya Uluslararası İlişkiler tarafından aday gösterilmesi önerilmediğinde, yasal olarak bir öğrenciyi aday göstermekle yükümlü değildir. CZU Fakültelerinden birinde ofis.
  • Öğrenci Moduna (Režim öğrencisi) aday gösterilmek, hiçbir şekilde başvuru sahibinin gerçekten uzun süreli ikamet eden öğrenci vizesi alacağını garanti etmez.
  • Yalnızca CZU Uluslararası İlişkiler Ofisi, Öğrenci Modu (Režim öğrencisi) için adayları Eğitim, Spor ve Gençlik Bakanlığına gönderme hakkına sahiptir.
  • Adaylıklar, CZU IRO'ya gerekli destek belgelerini sağlayan ilgili fakülte çalışma koordinatörleri tarafından hazırlanır.
  • Uzun süreli ikamet vizesine başvuran kişilerin kendilerini aday gösterme hakları yoktur ve yasal olarak aday gösterilme hakları yoktur.

  Pratik Bilgiler:

  Czech University of Life Sciences Prague Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın ülkelerden CZU'da okumak üzere başvuran adayların vize sürecini hızlandırmaya yönelik ortak bir programı olan Öğrenci Modu (Režim öğrencisi) programının bir parçasıdır. Öğrenci Moduna dahildir (Režim öğrencisi). CZU, vatandaşlıkları büyükelçiliklerin konsolosluk yetki alanına giren ülkelere uygunsa, başvuru sahiplerini Öğrenci Moduna (Režim öğrencisi) aday gösterebilir. Adaylar Öğrenci Moduna (Režim öğrencisi) yalnızca vatandaşı oldukları ülkede katılabilirler. Örneğin, Rusya'da yaşayan Hindistan vatandaşlığına sahip bir başvuru sahibi, Rusya'daki değil, yalnızca Hindistan'daki büyükelçilik için Öğrenci Moduna (Režim öğrencisi) dahil edilebilir.

  Başvuru sahiplerinin Öğrenci Moduna (Režim öğrencisi) dahil edilme başvurusu Öğrenci tarafından değil, üniversite tarafından yapılır. Kabul Eden Fakülte aşağıdaki belgeleri hazırlamalıdır (tam derece eğitim programına kabul edilen öğrenciler için geçerlidir):

  (a) öğrenime kabul kararı;

  (b) Önceki eğitimin ve sağlayıcısının doğrulandığını kanıtlayan belgeler.

  Bu belgeler genellikle Çek dilindeki programlar için Fakülte Çalışma Bölümü tarafından, İngilizce dilindeki programlar için ise Fakülte Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından hazırlanır.
  Daha fazla bilgi için veya adaylık talebi halinde fakültenizle iletişime geçin (Çek Dili Programları için Fakülte Çalışma Bölümü ve İngilizce Programlar için Fakülte Uluslararası İlişkiler Bölümü).

  Burslar ve fon sağlama

  Genel bilgi

  Öğrencilere burs şeklinde maddi destek sağlanabilir. Buna, iyi notların takdir edilmesi, okul dışı etkinlikler, yurtdışında eğitim desteği, doktora bursları, öğrencinin zor durumlarla karşılaşması durumunda yardım ve sosyal burslar ve konaklama bursları dahildir. Burs verme kriterleri Burs Kuralları hükümlerine tabidir.

  Sadece sosyal ve barınma bursları gündemi üniversite yönetimi tarafından ele alınmakta; diğer burslar bireysel fakültelerin yetkileri dahilindedir.

  Konaklama bursu

  Tam zamanlı eğitim görüyorsanız, (eğitiminize başladığınız yer) başka bir üniversitede eğitim görmüyorsanız, belirlenen öğrenim süresini (lisans eğitimi için üç yıl, yüksek lisans eğitimi için iki yıl ve iki yıl) aşmadıysanız konaklama bursu almaya hak kazanırsınız. Doktora çalışmaları için yıl), eğitim gördüğünüz yerde yaşamıyorsunuz ya da yurtdışına bir çalışma ziyaretinde bulunuyorsunuz (bu durumda bu, karma çalışmalar için de geçerlidir).

  Bu burs için UIS üzerinden elektronik ortamda başvuru yapılması gerekmektedir. “Öğrenci Portalı” bağlantısındaki “Çalışmalar” gündeminde “Konaklama Bursu Başvurusu” formunu bulacaksınız. Başvuruyu göndermeden önce “Banka” seçeneğine bursun ödeneceği hesap numarasını girmeniz gerekmektedir.

  Başvuru, öğrenim programının tüm süresi boyunca geçerlidir.

  Konaklama bursu geriye dönük olarak son üç ay için ödenir: Ocak ayında (Ekim-Aralık arası dönem için), Nisan ayında (Ocak-Mart arası dönem için) ve Temmuz ayında (Nisan-Haziran arası dönem için). Temmuz-Eylül ayları arasındaki dönemde burs ödenmez.

  Konaklama bursu verme koşulları CZU Burs Kurallarında yer almaktadır.

  Sıralamalar

  CZU, QS Dünya Üniversite Sıralamasında kilit alanlarında önemli ölçüde ilerleme kaydetti

  QS Dünya Üniversite Sıralaması, dünyadaki üniversitelerin tek tek faaliyet gösterdikleri alanlara göre değerlendirmelerini yayınladı. Üniversitelerin toplam 51 akademik-araştırma faaliyet alanı analiz edildi. CZU da bunlardan ikisinde yer aldı. Sıralamanın web sitesinde belirtildiği gibi (doğrudan İngilizce alıntı): “QS Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralaması, potansiyel öğrencilerin belirli bir konudaki önde gelen üniversiteleri belirlemelerine yardımcı olmak için yıllık olarak derlenmektedir. Araştırma alıntıları, işverenler ve akademisyenler arasında yapılan önemli küresel anketlerin sonuçlarıyla birlikte üniversiteleri sıralamak için kullanılıyor”.

  CZU böylece kendisini Tarım ve Ormancılıkta (daha geniş bir konu olan Yaşam Bilimleri ve Tıp alanında) ve Çevre Bilimleri alanında (daha geniş bir Doğa Bilimleri alanında) önde gelen üniversiteler arasında buldu. Özellikle Tarım ve Ormancılık alanında, CZU dünyada 90. sırada yer almaktadır (değerlendirilen 410 dünya üniversitesi arasında Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyisidir; Çek Cumhuriyeti'ndeki diğer değerlendirilen üniversiteler bu alanda 200-300. sıradadır). Çevre Bilimleri alanında CZU, dünyada değerlendirilen 463 üniversite arasında 201.-250. sırada yer almaktadır (Masaryk Üniversitesi CZU ile aynı yeri paylaşmaktadır, Charles Üniversitesi ise 301.-350. sırada yer almaktadır).

  Bu yerleştirme tüm akademik topluluğun çalışmasının sonucudur. 2019 yılında Tarım ve Ormancılıkta sadece 151-200'üncü sıradayken, Çevre Bilimleri alanında bu sıralamaya hiç giremedik.

  Şangay sıralaması: CZU Çek Cumhuriyeti'nde 4. sırada

  Üniversitelerin araştırma faaliyetlerini değerlendiren prestijli ve en eski sıralamalardan biri olan (Şanghay Sıralaması olarak da bilinir) Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU), 2022 için yeni veriler yayınladı. Onlara göre CZU, sıralamada ortaklaşa 4. sırada yer aldı. Çek Cumhuriyeti (CTU ile birlikte). Dünya çapında CZU, değerlendirilen yaklaşık 2.500 üniversite arasında 801'inci - 900'üncü sırada yer aldı (dünyada 30.000'den fazla üniversite var).

  Çek üniversitelerinden Charles Üniversitesi (301. – 400.), Masaryk Üniversitesi (401. – 500.) ve Olomouc'taki Palacký Üniversitesi (701. – 800.) ilk üç sırayı aldı. Toplamda sekiz Çek üniversitesi en iyi 1000 üniversite arasında yer aldı.

  CZU, söz konusu sıralamada ilk kez 2018 yılında Çek Cumhuriyeti'nde 5'inci (ve dünya çapında 901'inci-1000'inci) sırada yer aldı. Beş yıl içinde sıralamanın yükselmesi, üniversitemizin araştırma kalitesinin arttığını kanıtlıyor.

  Not: ARWU durumunda, mezun veya çalışan Nobel Ödülü veya Fields Madalyası kazananlarının yanı sıra, Nature ve Science dergilerindeki yayınlar da değerlendirme için temel öneme sahiptir. Sıralama aynı zamanda yüksek atıf alan yazar sayısını, Web of Science veritabanında indekslenen makale sayısını ve değerlendirilen üniversiteye bağlı kişi başına yayın performansını da değerlendiriyor.

  Öğrenci Görüşleri

  Neden Çek Yaşam Bilimleri Prag Üniversitesi'nde eğitim görüyorsunuz?</p>

  Prag'da yeşil ve modern bir üniversite kampüsü

  Suchdol kampüsü birçok olanağı tek bir yerde sunuyor. Geniş konferans salonlarından uygun fiyatlı yurt ve yemek salonlarına; büyük bir kütüphane, canlı eğlence, çok fonksiyonlu spor merkezleri ve çok sayıda yeşil alan.

  İngilizce'de çok çeşitli eğitim programları

  Ekoloji, doğal kaynaklar, işletme, teknoloji veya bilişimle ilgileniyor musunuz? Yaşam bilimleri alanıyla bağlantılı çeşitli alanlarda 100'den fazla çalışma programı sunuyoruz: 59'u İngilizce olarak verilmektedir.

  Kaliteli eğitim ve ileri teknoloji araştırma ve geliştirme

  Prestijli sıralamalara göre dünyadaki üniversiteler arasında ilk yüzde üç arasında yer alıyoruz. Çoğunlukla Tarım, Orman ve Çevre Bilimlerinde başarılı oluyoruz. Eğitim faaliyetlerinin kalite güvencesi kurumumuzun temel, uzun vadeli önceliklerinden biridir.

  Sürdürülebilirlik önceliğimizdir

  Ekoloji ve sorumluluk sizin için önemli mi? Bizim için öyle, bu nedenle gezegeni mümkün olduğunca az etkileyecek önlemler alıyoruz. Uluslararası UI Green Metric Dünya Üniversite Sıralamasına göre Çek Cumhuriyeti'ndeki en sürdürülebilir kampüse sahibiz.

  Uygun öğrenim ücretleri ve yaşam masrafları

  İngilizce eğitim programlarının öğrenim ücretleri yıllık 200 Euro'dan başlamaktadır. Kendi kendine ödeme yapan öğrenciler, kampüsteki öğrenci yurtlarımızda konaklama hakkına sahiptirler (yaklaşık 140 Euro/ay). Ayrıca yakın zamanda yenilenmiş odalara sahip, kampüs dışında bir Batı yurtumuz da bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti'nde yaşam maliyetleri Batı Avrupa'ya kıyasla nispeten düşüktür.

  İstihdam fırsatları

  Öğreniminizin ardından iş bulamazsınız diye endişelenmeyin. CZU mezunlarının istihdam seviyeleri uzun yıllardır sürekli olarak yüksek olmuştur. Çek Cumhuriyeti aynı zamanda Avrupa'nın en düşük işsizlik oranlarından birine sahip. Hala okurken fırsatlarınız hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak ister misiniz? Her yıl düzenlediğimiz İş Fuarı'na gidin.

  Zengin öğrenci hayatı

  Kampüsümüz 4000'i uluslararası olmak üzere 20.000'den fazla öğrenciyle dolup taşmaktadır. Ayrıca çeşitli öğrenci organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyoruz (örneğin, Erasmus Öğrenci Ağı, AIESEC, Point One, CZU Prag Formula Yarışı,...). Kampüs birçok aktiviteyle dolu: Hoş Geldiniz Haftası, Miss Agro, Prag Bilim Film Festivali, Buz Hokeyi maçları ve daha birçok etkinlik sizi bekliyor.

  Çoklu yemek seçenekleri

  Kampüs çeşitli yemek mekanları sunmaktadır ve buna ek olarak birçok yemek de parayla karşılanmaktadır. İyi yemek için cebinizin derinliklerine uzanmanıza gerek yok. Çok sayıda restoran, kantin, büfeler ve çeşitli sağlıklı ve doyurucu atıştırmalıklar sunan CZU mağazamız bulunmaktadır.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  SUCHDOL'DA YAŞAM

  Çek Cumhuriyeti'ndeki en yeşil kampüs ve aynı zamanda Prag şehir merkezine yakın. Fakülte binaları, restoranlar, spor alanları, üç buçuk binden fazla ağacın yanı sıra inekler, lamalar ve maymunlar da var. Bunların hepsi Suchdol'daki kampüsümüzde gizli. Burada yaşayabilir, ders çalışabilir, yemek yiyebilir, eğlenebilir, spor yapabilir ve dinlenebilirsiniz.

  Otobüsler Dejvická metro istasyonuna 15 dakikadan kısa sürede ulaşmaktadır; 107 ve 147 numaralı otobüs hatları yoğun saatlerde her 3 dakikada bir çalışmaktadır.

  Suchdol kampüsünün yanı sıra kampüs dışında da birçok tesisimiz bulunmaktadır. Tarımsal veya çevresel çalışmaları tercih ederseniz eğitiminizi Lány'deki Çiftlik Arazimizde geçirebilirsiniz. Ormancılar Kostelec nad Černými lesy'deki CZU Ormanlarımızda eğitim görüyor. Ayrıca Mělník'te kendi CZU Şaraphanemiz var.

  Konumlar

  • Prague

   Kamýcká 129, 165 00, Prague

  sorular