Keystone logo
Dagon University

Dagon University

Dagon University

Tanıtım

Dagon University 1993 yılından beri kurulmuştur. Hepimiz, sadece idari personel değil, aynı zamanda öğretim kadrosu da, güvenilen ve değer verilen iyi bir akademik atmosfer yaratabilecek bir yer yaratmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. toplum tarafından ve modern ve gelişmiş demokratik bir ulus inşa etmek için şekillenebilir. Ayrıca üniversitemizin sloganı olan seçkin öğrencileri yetiştirebilmek için ciddi çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken, temel amacımız sadece iyi akademisyenler değil, gelecekte milletin kalkınmasının dayanağı olabilecek seçkin mezunlar yetiştirmektir.

Üniversitemizin anayasası ile ilgili olarak Üniversitemizde 12 Sanat Bölümü ve 8 Bilim Bölümü olmak üzere yirmi bölüm bulunmaktadır. Antropoloji, Arkeoloji, Ekonomi, İngilizce, Coğrafya, Tarih, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Myanmar, Oryantal Çalışmalar, Felsefe ve Psikoloji, Sanat bölümleri ve Botanik, Kimya, Bilgisayar Çalışmaları, Jeoloji, Endüstriyel Kimya, Matematik ve Fizik ve Zooloji Bölümleridir. . Tüm bölümler, öğrencilere sadece araştırma yaparken değil gerçek yaşamlarında da uygulayabilecekleri mesleki bilgilerin yanı sıra temel akademik altyapıyı sağlamaya çalışmaktadır. Araştırma yapmak, eğitim standartlarının geliştirilmesinde ve yerel toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında hayati bir rol oynar. Bu nedenle, Dagon University , öğrencilere tam donanımlı laboratuvarlar, multimedya sınıfları, dil laboratuvarları ve öğrencilerin çok çeşitli akademik e-dergi ve e-kitap koleksiyonlarına, referans kitaplarına ve aynı zamanda İnternet 24/7.

Buna ek olarak, Dagon University , uluslararası üniversiteler ve kurumlarla 30'dan fazla MoU / MoA imzaladı, böylece onlarla daha güçlü bir üniversite ağı oluşturabilir ve yalnızca farklı konular hakkında yeni içgörüler elde etmekle kalmayıp, aynı zamanda öğrenci ve imzalanan kurumlar arasında fakülte değişim programları. Dahası, günümüz gençlerinin akademik becerilerin yanı sıra eleştirel düşünme becerileri, problem çözme becerileri, iletişim becerileri, yaratıcı düşünme becerileri, ler ve işbirliği becerileri gibi 21. yüzyıl becerilerine sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle Dagon University , öğrencilerini yalnızca akademik faaliyetlere değil, aynı zamanda hizmet-öğrenme etkinlikleri, keşif, kızıl haç vb. Diğer sosyal faaliyetlere de katılmaya teşvik eder, böylece onları bir bütün olarak geliştirir.

Son olarak, bir Alma-Mater olarak, tüm mezunları önerilerde bulunmaya ve Dagon University tarafından yapılan faaliyetlere aktif olarak katılmaya davet etmek istiyorum. Bu etkinliklerin öğrencilerin sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda zihinsel olgunlukta da büyümeleri için verimli olabileceğine kuvvetle inanıyorum. Umarım, öğrencilerin akademik becerilerini ve diğer temel becerilerini geliştirmek için tüm konularda ellerimizi bir araya getirerek daha iyi fırsatlar ve durumlar yaratabiliriz.

Konumlar

  • Yangon

    Taw Win Road, , Yangon

    sorular