Keystone logo
Dalhousie University İş Bilim Ustası
Dalhousie University

İş Bilim Ustası

Halifax Regional Municipality, Kanada

16 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Dalhousie Rowe İşletme Okulu İşletme Bilimi Yüksek Lisansı, araştırma odaklı bir yüksek lisans tez programıdır. Dört tam zamanlı dönem boyunca süren ve size işletme alanında doktora programına girme veya akademik araştırma becerileriyle endüstrideki kariyerinizi geliştirme konusunda gelişmiş fırsatlar sağlayan sıkı bir programdır. Öğrenciler uzmanlık alanlarındaki derslerle ve tez yazarak becerilerini geliştirirler.

Neden Dal'da Yüksek Lisans İşletmesine devam etmelisiniz?

 • Rowe İşletme Fakültesi, AACSB International tarafından akredite edilmiştir.
 • Rowe Okulu, bölgesel, ulusal ve uluslararası işletmelerle iyi bir şekilde entegre olup benzersiz araştırma fırsatları sunmaktadır.
 • Programımız rekabetçidir. Her yıl yalnızca belirli sayıda başvuruyu kabul ediyoruz. Bu, tez danışmanınız ve diğer öğretim üyelerinizle bire bir mentorluk almanız için yeterli zaman sağlar, etkileşimde bulunabileceğiniz ve onlardan bir şeyler öğrenebileceğiniz küçük bir lisansüstü öğrenci grubu sağlar ve araştırmanıza odaklanabileceğiniz bir ortam sağlar. beceriler ve hedefler.
 • Teziniz ve bilimsel ilgi alanlarınızla doğrudan ilgili olan odaklanmış kurs tekliflerini almanıza olanak tanıyan programımızın özel bir alanına başvurursunuz. Finans, Yönetim, Bilgi Sistemleri veya Pazarlama arasından seçim yapın. Öğrenci alan Fakültelerin uzmanlık alanları hakkında daha fazla bilgi için öğretim üyelerimizin listesine bakınız.
 • Çok çeşitli teori ve araştırma metodolojilerinde uzman olan ve derinlemesine araştırma deneyimi kazanmanıza yardımcı olmaya kararlı akademisyenlere erişebileceksiniz.
 • 3. ve 4. Dönem boyunca, kavramsallaştırmadan veri toplamaya, analize ve sonuçların bilimsel yayın için yazılmasına kadar araştırma süreci boyunca size rehberlik edilecektir.
 • Yüksek Lisans müfredatı uzmanlık alanınızda güçlü bir akademik temel sağlar (örnek ders planı için aşağıdaki konsantrasyonlarımıza bakın).

Uzmanlık Alanları:

 1. Finans uzmanlığı, öğrencilere finansal teori ve araştırma metodolojisi hakkında sağlam bir anlayış sağlar. Öğrenciler finans sektöründe araştırma veya analiz alanında başarılı kariyerler oluşturmaya hazırlanır. Bu, doktora düzeyindeki ileri çalışmalar için mükemmel bir hazırlıktır. GMAT veya GRE ile kabul edilen tüm öğrenciler burs almaya hak kazanır.
 2. Yönetim öğretim üyeleri organizasyonel güvenlik, sağlık hizmetlerinde bilgi sistemlerinden öğrenme, organizasyonlara çeşitlilik ve katılım, liderlik ve iş etiği gibi konuları araştırmaktadır. Yönetim alanında uzmanlık, öğrencilere çalışan, ekip ve organizasyonel başarıyı etkileyen bireysel ve sistem düzeyindeki faktörler konusunda uzmanlık ve araştırma eğitimi sağlayacaktır.
 3. Pazarlama uzmanlığı, öğrencileri pazarlama yönetimi, reklamcılık, tüketici çalışmaları, dijital pazarlama, hizmet pazarlaması veya pazarlama stratejisi ve küreselleşme gibi odaklandıkları pazarlama alanlarında araştırmacı olmaları için titizlikle eğitir ve koçluk yapar. Bu uzmanlık, pazarlama analisti, endüstri ve kamuda araştırmacı olarak kariyer yapmak isteyen veya işletme alanında doktora yapmayı planlayan öğrenciler için tasarlanmıştır.
 4. Yönetim Bilişim Sistemleri ( MIS ) uzmanlığı, fakülte tarafından iş analitiği, akıllı teknolojiler, insan-yapay zeka etkileşimi, sosyal medya, BT ve organizasyonlar, tasarım tipi araştırma, sağlık BT yönetimi, BT destekli karar dahil olmak üzere çeşitli araştırma odaklarına sahip olarak sunulmaktadır. yapma ve destek ve e-iş. MIS uzmanlığı, öğrencilere teknolojiler ile bireyler, kuruluşlar ve topluluklar arasındaki etkileşimin odaklanmış bir şekilde anlaşılması için uzmanlık ve araştırma eğitimi sağlar.

İdeal Öğrenciler

kabul

Burslar ve fon sağlama

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

akreditasyonlar

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Okul Hakkında

sorular