Keystone logo
Diponegoro University

Diponegoro University

Diponegoro University

Tanıtım

Diponegoro Üniversitesi (UNDIP) Central Java Endonezya kuzey bulunan prestijli bir üniversitedir. Bir Mükemmel Araştırma Üniversitesi olma misyonuyla, mühendislik ve teknolojik bilgi ve uzmanlık ön planda olduğu için ünlüdür. UNDIP yaratıcı insan kaynağı ve ileri teknolojik yeniliklerin geliştirilmesine yönelik technologists ve profesyoneller yetiştirmek için bir vizyon ile, yenilikçi eğitim ve öncü araştırma için bir ünü oluşturmuştur. Bu tamamen geliştirilecek ülkenin özlemlerini ve bilgi açısından zengin ulus ile uyumludur. UNDIP üniversitenin teknolojik, eğitim ve araştırma ihtiyaçlarına hizmet etmek, akademik bölümlere ek olarak 11 fakülte ve araştırma merkezlerinin sayısı vardır.

UNDIP özenle yönetilen modernleşme önemli bir sonucu sürekli ve ülkeye uluslararası öğrencileri teşvik etmek, araştırma ve geliştirme içine milyonlarca dökülür sahip eğitim sisteminin iyileştirilmesi olduğunu. 2008 THES-QS Top World University Rankings içinde, Diponegoro Üniversitesi (UNDIP) 2007 yılında Top 500 (401-500th pozisyon) azalır 501+ pozisyon, sıralamasında iyi özellikli. 2009 yılında, UNDIP QS Top Asya Üniversitesi Sıralaması gelen en iyi 200 Asya'nın 171th sırada yer aldı. 2009 yılında, UNDIP öğretimin kalitesi tüm öğretmen ve öğretim başından önce durum böyle değildi öğrettikleri konu alanında yüksek lisans / doktora derecesi, sahip olduğu bir hükümet kararnamesi sonrasında büyük ölçüde son yıllarda artmıştır Yüzyıl.

Diponegoro Üniversitesi (UNDIP) gurur ve seçkin bir üniversite olarak uluslararası akredite olması için ulusal bir üniversite olarak akredite olmak için uzun süre onun sonsuz girişimleri yönetmek olmuştur. Bu program, küresel çağ zorlukları doğrultusunda oldu. Küresel çağ dünyanın hızlı rekabetin ötesinde rekabet içinde katılmak için bazı kazanımlar yapmak yüksek kaliteli eğitim kurumları gerektirir. Mevcut koşullara göre, bir üniversitede eğitim kalitesi her zaman, nitelikli, bilgili ve yüksek teknoloji insan kaynaklarını geliştirmek amacıyla artırılmalıdır. stratejik eylemler ile Yükseköğretim Endonezya Genel Müdürlüğü (IDGHE) tarafından ileri sürülmüştür yükseköğretim geliştirme programının yeni paradigmaya doğrultusunda alınmıştır.

2020 yılında, UNDIP bir Mükemmel Araştırma Üniversitesi olmak niyetindedir. Vizyona ulaşmak için çabalar, UNDIP aşağıdaki gibi misyonunu tanımlamaktadır:

bilim, teknoloji ve sanat alanlarında en iyi eğitim programı sunmak için, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıları gibi profesyonel bilimsel araştırmalar ve yayın yapmak, toplum talebine uygun ve bilgi bilimlerin gelişiminde nitelikli kamu hizmetleri sağlamak için ve Düzenli değerlendirme yapılması üniversitenin kalitesini, özerklik, hesap verebilirlik ve akreditasyon geliştirmek.

Vizyon, Misyon ve UNDIP ana bilimsel ilgi Eko-Kıyı-Bölge Kalkınma yoğunlaşmıştır. Biz mühendislik en rekabetçi Lisans ve Lisans programlarında, hayvan tarım, bilişim, fen, matematik, iktisat, işletme, tıp, sosyal ve siyasal bilimler, mektuplar, halk sağlığı, balıkçılık ve deniz bilimi ve psikoloji önemli bir paya sahiptir.

Öğrenci yurdu konaklama topluluk tarafından sağlanan kampüs etrafında kampüs bölgesi içinde UNDIP, yanı sıra özel kiralama yoluyla sağlanacaktır. Özel kiralama etrafında makul fiyatlarla yemekler geniş bir yelpazede sunan bir öğrenci kantin bulunmaktadır. Rp 250.000 ayda Rp 150.000 den özel kiralama aralıkları için oda fiyatı mevcut tesisler bağlıdır. oda fiyatları yatak ve temizlik dahil değildir. Lisansüstü öğrenciler ailesi için özel konutlarda kalabilirler. Oranlar kampüsü arasında, yakınlık türü ve diğer ilgili faktörlere bağlı olarak önemli değişiklikler olduğunu işaret edilmelidir. Genellikle, kiralık özel konutlar hakkında bilgi yerel gazetelere mevcuttur.

Konumlar

  • Semarang

    Diponegoro University Jalan Professor Haji Soedharto, 50275, Semarang

sorular