Keystone logo
Dnieprodzerzhinsk State Technical University

Dnieprodzerzhinsk State Technical University

Dnieprodzerzhinsk State Technical University

Tanıtım

Dnieprodzerzhinsk State Technical University bugün 6 fakülte, 33 bölüm, 2 kolej, 1 teknik okul, bölgesel eğitim ve bilimsel üretim kompleksi "Prometheus", 7 öğretim ve laboratuvar binası, üç yurt, bir milyona kadar kopya içeren bir kütüphane ve elektronik salonlara sahiptir. bilgi, İnternet erişimi olan gelişmiş bilgi ağı, eğitimsel televizyon merkezi, yazı işleri ve yayın departmanı, tıp merkezi, Oril nehri kıyısındaki sağlık merkezi, spor ve yemek tesisleri, güçlü bakım ünitesi.

Üniversite, 23 uzmanlık alanında eğitim programları sunmaktadır. Şu anda üniversitenin yaklaşık 5.000 öğrencisi var ve bunların 2.500'ü tam zamanlı öğrencidir. Üniversite, 37 Bilim Doktoru, tam profesör ve 186 bilim adayı, doçent dahil olmak üzere 296 araştırma ve öğretim personeli istihdam etmektedir. 2006 yılından bu yana 142 yüksek lisans öğrencisi yüksek lisans eğitimini tamamlamış, 62 aday ve 10 doktora tezi savunulmuştur.

Dnieprodzerzhinsk State Technical University yapısı, Dniprovsky Ekonomi Koleji, Meslek Okulu (vasıflı çalışanlar bölümü) ve Dniprovsky Devlet Teknik Üniversitesi bünyesindeki Ticaret Koleji'ni içermektedir.

Konumlar

  • Kamianske

    Dniprobudivs'ka Street,2, 51900, Kamianske

    sorular