Keystone logo
© ©Dominican University College
Dominican University College

Dominican University College

Dominican University College

Tanıtım

İlk olarak Ottawa'da 1900 yılında Kanada Dominik Düzeni Eyaleti tarafından kurulan Dominican University College , ülkenin başkentindeki en eski üniversite kolejlerinden biridir. Eğitim kökenleri, Avrupa'daki üniversitelerin gelişiminin en başındaki 1260 stüdyolarında yatmaktadır. Felsefe ve teoloji uzmanlığı ile Dominican University College , eleştirel düşünceyi, dostane diyaloğu ve benzersiz bir eğitim deneyimini besleyen bir ortamda gerçeği aramaya adanmıştır.

Vizyon Bildirisi

Almak için açın. Tartışmak için istekli. Dönüştürmek için çabalamak.

Görev beyanı

Akademik ve insani mükemmellik alışkanlıklarını geliştirerek, günümüzün karmaşık sorunlarına yaratıcı çözümler öneren çok yönlü ve eleştirel zihinler geliştirmeye çalışıyoruz.

Bu hedeflere zengin ve canlı bir Katolik, Dominik geleneği içinde ulaşıyoruz:

  • felsefe ve teolojide sağlam bir temel sunarak;
  • tamamen iki dilli bir ortamda;
  • çeşitli disiplinler, geçmişler ve inançlarla açıkça ilişki kurarken;
  • öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri ve dünyayı değiştirebilmeleri için.

Kanada'daki en eski üniversite kolejlerinden biri.

Felsefe ve teoloji alanındaki uzmanlığı ile Dominican University College , eleştirel düşünme, analiz, ekip çalışması ve genel olarak benzersiz bir eğitim deneyimi beslemeye kendini adamıştır.

Carleton Üniversitesi ile İlişki

Mayıs 2012'de, Dominican University College resmen Carleton Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Verilen tüm dereceler Carleton Üniversitesi ile birleşiktir ve öğrenciler her iki kampüste de derslere kayıt olma fırsatına sahiptir.

Öğrenim Ücreti

Dominican University College , Ontario'daki en düşük öğrenim ücretlerini sunar. Yaklaşımımız, her öğrenciye yüksek öğrenim görme ve bir kariyer başlatma fırsatı sağlamaktır.

Konumlar

  • Ottawa

    Empress Avenue,96, K1R 7G3, Ottawa

    sorular