Keystone logo
© John Paul Swaminathan
Don Bosco International Media Academy

Don Bosco International Media Academy

Don Bosco International Media Academy

Tanıtım

DBIMA, Medya Profesyonelleri ve Ödüllü sinema uzmanları tarafından kurulmuş bir sinema okuludur. Kurslar, öğrencileri sinemadaki yeni yaratıcı ekonomiye hazırlamak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Sinema ve Görsel-İşitsel alanında bir Avrupa Sanat Lisansı ve Sinema ve Görsel-İşitsel alanında bir Avrupa Sanat Yüksek Lisansı sunuyoruz. Küçük sınıf ortamlarında öğretilen, her öğrenci bire bir eğitim alır. Ayrıca uygulamalı deneyim sunarak ve gelecekteki iş bulmalarına yardımcı olarak elit düzeyde endüstri teknolojisi sağlıyoruz. Kampüsümüzdeki öğrenciler, liderlik, eğitim ve araçlarla ilgili düşüncelerle bilgi ve fırsatlarla büyürler.

Öğrenmek işbirliği yapın Keşfetmek Sertifikasyon

Bir takım ortamında temel becerileri öğrenin ve yeteneklerinizi geliştirin. Etkileyici projeler üzerinde çalışın.

Farklı kültürlerden başkalarıyla tanışın ve yaratın. Ömür boyu sürecek arkadaşlar, işbirlikçiler ve gelecekteki meslektaşlar edinin. Paris'i ziyaret etme ve Fransa ve Avrupa'nın farklı bölgelerini görmek için 'Study Travel' kursu alma fırsatına sahip olun. Diplomalarımız Avrupa için EABHES tarafından sertifikalandırılmıştır ve dünya çapında 138'den fazla ülkede tanınmaktadır.

Neden DBİMA?

Çalışan medya uzmanları ve deneyimli profesörler tarafından kurulan DBIMA kursları, öğrencileri sinemadaki yeni yaratıcı ekonomiye hazırlamak için benzersiz bir şekilde formüle edilmiştir. Küçük sınıf ortamlarında öğretilen her öğrenci, bire bir eğitim süresi alır ve dünya çapındaki endüstri profesyonelleri tarafından kullanılan aynı yazılımla donatılmış kendi bilgisayar iş istasyonlarıyla birlikte verilir.

Ayrıca çoğu okulda bulunmayan elit düzeyde endüstri teknolojisi sağlayarak öğrencilerimize temel uygulamalı deneyim ve gelecekteki iş bulmalarına yardımcı olma konusunda avantaj sağlıyoruz.

Düşünce liderliği, eğitim ve araçlarla bilginizi ve fırsatlarınızı artırın.

Amaçlar ve Ethos

Medya endüstrisi dünya çapında hızla büyüyor ve 2030 yılına kadar yaklaşık 6.709,4 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Ancak sanat ve medya eğitimi pahalı, tutkulu ve yetenekli gençleri bu gelişen alanda çalışma ve iş bulma şansından mahrum bırakıyor.

Don Bosco International Media Academy misyonu, ekonomik imkanları ne olursa olsun her öğrenciye teknik olarak gelişmiş ve sanatsal açıdan destekleyici bir ortamda en iyi eğitimi sunmaktır.

Bu misyon, dünya çapında hükümetler tarafından imtiyazsızlara ve risk altındaki gençlere verdiği eğitimle öne çıkan uluslararası bir kuruluş olarak tanınan Salesian Society of Don Bosco'nun daha geniş misyonunun merkezinde yer almaktadır.

Hedefler Pedagojik

 • Öğrencileri sinemadaki yeni yaratıcı ekonomide ortaya çıkan fırsatlara hazırlamaya odaklanan profesyonel, sanatsal ve teknik olarak sağlam bir eğitim sunun.
 • Her bir öğrencinin yeteneklerini, güçlü yanlarını ve tutkularını belirleyin ve başarıya giden yolu planlamalarına yardımcı olun.
 • Öğrencilere, birçok kurum tarafından kullanılan daha ucuz yarı-profesyonel alternatifler hakkında değil, kendi profesyonellerinde kullanılacak gerçek ekipman ve yazılım hakkında uygulamalı eğitim verin.
 • Mezun öğrencilerinin, dünyanın her yerindeki profesyoneller tarafından görülen çevrimiçi bir iş piyasasıyla iş fırsatlarına bağlanmasına yardımcı olun.
 • Çoğu kurumdan çok daha düşük bir öğretmen-öğrenci oranı sağlayın.

Hedefler Sosyolojik

 • Öğrenim ücretlerini, başka türlü bu alanda eğitim görme imkânı olmayanlar için uygun ve kapsayıcı tutun.
 • Dünyanın dört bir yanından seçilmiş yetenekli adaylara ücretsiz eğitim sağlayın. Öğrenim konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.
 • Yeni nesil küresel medya profesyonellerinin gelişimini teşvik edin. Sanatçılar ve zanaatkârlar sadece teknik becerilerle değil, yaptıkları işe karşı derin bir bağlılık ve tutkuyla donatılmışlardır. Vicdan sahibi, kariyerleri boyunca geri vermek ve insanlığa barış ve uyum getirmeye yardımcı olmak için ilham alan geleceğin vatandaşları.

EABHES Akreditasyonu

Lisans ve Yüksek Lisans programlarımız, aşağıdakileri garanti eden EABHES tarafından akredite edilmiştir:

 • Bologna Sürecine katılımları ve Avrupa standartlarına uygunlukları sayesinde artan uluslararası işe alım ve itibar.
 • Programlarınızın uluslararası tanınırlığı nedeniyle rekabetçi mezun istihdam oranları.
 • Akreditasyon için EABHES denetim ve gözetim hizmetleri sayesinde akademik programların ve okul yönetiminin kalite güvencesi.
 • İstikrar ve sürdürülebilir kalkınma, EABHES Akreditasyonunun bütüncül ve işbirlikçi yaklaşımına dayalı olarak oluşturulan sağlam operasyonel çerçeveden türetilmiştir.
 • AKTS kredilerinin uluslararası tanınırlığı nedeniyle öğrenci hareketliliği.
 • En iyi uygulamaları paylaşma ve eğitimde uluslararası diyaloğu kolaylaştırma yeri olan EABHES Topluluğu aracılığıyla pedagojik yeniliğe ve akademik mükemmelliğe katkı.

Kampüs Özellikleri

Maurice Chevalier ve Édith Piaf gibi Fransız efsaneleriyle ünlü, Paris'in en hareketli ve yaratıcı mahallelerinden birinde yer alan öğrenciler, şehrin zengin kültürel tarihinden keyif alır ve ilham alır.

Öğrenciler birlikte eğitim görürler ve birinci sınıf müzeleri ve galerileri ziyaret ederek Paris'te geçirdikleri zamanı unutulmaz ve ödüllendirici hale getirirler.

  İstatistik

  DBIMA öğrencileri dünyanın her yerinden geliyor. Film yapımcılığına tutkuyla bağlı olarak, uzman profesyoneller olmayı ve eğitimlerinin hemen ardından profesyonel dünyayla bütünleşmeyi hedefliyorlar. Yaş sınırı yoktur ve öğrencilerin asgari şart olarak Lise Diplomasını geçmeleri gerekir. Öğrencilerimizin çoğu 18 ile 29 yaş arasındadır.

   Burslar ve fon sağlama

   Don Bosco felsefesine göre DBIMA, maddi ihtiyacı olan ve kişisel zorluklar yaşayan sınırlı sayıda öğrenciye öğrenim ücretinde indirim (%30'a kadar) sunmaktadır. Özel bir komite, erken başvuranların her talebini inceler.

   Konumlar

   • Paris

    Rue Alexandre Dumas,75, 75020, Paris

   sorular