Keystone logo
Estonian Academy of Arts

Estonian Academy of Arts

Estonian Academy of Arts

Tanıtım

1914 yılında kurulan Estonian Academy of Arts , Estonya'da güzel sanatlar, tasarım, mimarlık, medya, görsel çalışmalar, sanat kültürü, kültürel miras ve koruma alanlarında yüksek öğrenim sunan tek devlet üniversitesidir. Başkent Tallinn'de bulunan, aktif bir çalışma ve araştırma kurumu ve görsel kültürde önde gelen ulusal yenilik merkezidir. Yenilikçi ve ilham verici bir ortamda yeni binamızda çalışmalar yapılmaktadır . 2022 yılında EKA, QS World University Rankings tarafından Dünyanın En İyi 200 Mimarlık ve Tasarım Üniversitesi arasında yer aldı .

Dünyanın her yerinden yaklaşık 1.200 öğrenci , çevreye ve topluma duyarlı yaratıcılar olarak gelişmek amacıyla analitik yeteneklerini ve eleştirel düşünmelerini geliştirmek için müfredata katılıyor. Kendi alanlarında profesyonel olan 300'den fazla profesör, doçent, öğretim görevlisi ve eğitmen - disiplinler arası ve sinerjik bir atmosferde benzersiz, bireyselleştirilmiş çalışma ve kişisel mentorluk sağlayan uluslararası kabul görmüş sanatçılar, mimarlar, tasarımcılar ve akademisyenler tarafından öğretilir ve desteklenir. Özenle seçilmiş öğrencilerden oluşan küçük gruplar, eğitime daha kişisel, bire bir yaklaşım ve aile benzeri, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir atmosfer sağlar ve EKA , düşük öğrenci-profesör oranıyla gurur duyar.

Mezunları tarafından tasarlanan, yeniden inşa edilmiş tarihi bir tekstil fabrikasındaki Estonian Academy of Arts ' yeni binası 2018'de açıldı ve o zamandan beri mimarisi ve iç tasarımıyla birçok ödül aldı. Pitoresk UNESCO dünya mirası Orta Çağ Eski Kenti ile hareketli Kalamaja bölgesi arasında yer alan Akademi, ortasında bir sanat kültürü vahası olarak duruyor.

EKA , İngilizce olarak öğretilen altı Yüksek Lisans programı sunmaktadır: Animasyon, Çağdaş Sanat, El Sanatları Çalışmaları, Grafik Tasarım, Etkileşim Tasarımı ve Kent Çalışmaları . Buna ek olarak, üç ortak Yüksek Lisans programı vardır: TalTech ile ortaklaşa sunulan Tasarım ve Teknoloji Geleceği Yüksek Lisansı , Tallinn Üniversitesi ile ortaklaşa sunulan Edebiyat, Görsel Kültür ve Film Çalışmaları MA ve Letonya Sanat Akademisi ve Lapland Üniversitesi ile ortaklaşa sunulan Hizmet Tasarım Stratejileri ve Yenilikler MA . Tüm yüksek lisans programları iki yıldır (120 AKTS).

Ayrıca iki uluslararası tam zamanlı doktora programı sunuyoruz - Sanat ve Tasarım Doktora ve Mimarlık ve Şehir Planlama Doktora .

EKA , yeniliği ve denemeyi teşvik eder ve öğrenciler uzmanlık alanları dışında modüller ve atölyeler alabilirler. Bir fikrim var? Dene! Burada canlandırıcı bürokrasi eksikliği olduğunu göreceksiniz. EKA'da okuyanlar kısa sürede geniş bir olasılık yelpazesini keşfederler.

Sizi bize katılmaya davet ediyoruz!

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

Akademinin amacı yaşanan hayatın tam ortasında olmaktır. Bu nedenle topluma ve profesyonel dünyaya geniş anlamda dikkat edilir.

EKA'nın 100'den fazla uluslararası üniversite ve birçok uluslararası ağ ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimlerinin müzakere edilebileceği ve çıraklık fırsatlarının genişletilebileceği yakın bağları ve işbirliği anlaşmaları bulunmaktadır. EKA, CUMULUS (Uluslararası Sanat, Tasarım ve Medya Üniversiteleri ve Kolejleri Birliği) üyesidir; EAAE (Avrupa Mimarlık Eğitimi Derneği); ELIA (Avrupa Sanat Enstitüleri Birliği) ve NORDPLUS aracılığıyla birçok profesyonel ağın üyesidir.

EKA, 1999 yılından bu yana Avrupa Komisyonu'nun Yüksek Öğrenim için Hayat Boyu Öğrenme Programı Erasmus'un bir üyesidir ve kapsamında 100'den fazla ikili değişim anlaşması imzalanmıştır. Estonian Academy of Arts , Erasmus programına ek olarak, Avrupa Birliği dışında uluslararası kabul görmüş on sanat üniversitesiyle öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ve işbirliği sözleşmeleri imzaladı.

Sergiler ve yayın çalışmaları, birçok etkinlik düzenlenmesi ve iş dünyası ve kamu kurumlarıyla işbirliği içinde akademi dışındaki dünya ile düzenli ve yoğun temaslar sürdürülür.

Dış ilişkiler, öğretim üyesi ve öğrenci değişimleri, yabancı çıraklık fırsatları hakkında danışmanlık ve hibe bilgileri Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından koordine edilmektedir.

İŞBİRLİĞİ VE GİRİŞİMCİLİK

EKA, Estonya'da ve yurtdışında üniversiteler, kültür kurumları, sanat dernekleri, yerel yönetim organları ve işletmelerle işbirliği yapmaktadır.

Estonian Academy of Arts , bilim ve geliştirme alanında birçok Estonyalı ve uluslararası işletmeyle işbirliği yapmaktadır. Ortaklar uzmanlık alanına göre değişir ve Akademi, araştırma ve analizden prototip oluşturmaya kadar bir dizi hizmet sunabilir.

Kalkınma Bakanlığı eğitim ve iş arasındaki bağlantıdır. EKA'nın ana faaliyetlerini destekleyen hizmetler ve çözümler, Akademi'nin bölümleriyle ortak projeler yürütmeleri için personele ve işletmelere yasal ve girişimci tavsiyeler verilerek belirlenir. Kalkınma Departmanı, Estonya'daki ve yurtdışındaki işletmelerle aktif olarak etkileşimde bulunur ve ortak projeler yürütür. Birçok öğrenci, eğitimleri sırasında kamu ve özel sektördeki Estonyalı şirketler için tasarım görevleri tamamlar ve uluslararası ve yerel yarışmalara katılır.

Geliştirme Departmanı girişimcilik, fikri mülkiyet hakları, kariyer planlama, uluslararası çıraklık ve proje yönetimi alanlarında eğitimler düzenlemektedir. Öğrencilere iş planları yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunulur ve EKA'nın yan işletmeleri (öğrenciler tarafından eğitimleri sırasında kurulan şirketler) için çok sayıda kaynak mevcuttur. Bölüm, bölümler arası geliştirme projelerini koordine eder ve gerekirse bilim ve geliştirme projeleri yürütür. Kalkınma Departmanı, EKA'nın yerel ve uluslararası ortak sponsorlu veya ortak projelerini yönetmektedir.

140679_eu_structural_and_investment_funds_horizontal.jpg
172198_studyinestonia_horisontal_RGB_positive.png

İstatistik

  • Uluslararası öğrenciler:

    10%

  • 0
  • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

    3 1'e

Konumlar

  • Tallinn

    Estonian Academy of Arts, Põhja pst 7, Tallinn, 10412, Tallinn

sorular