Keystone logo
East Central University

East Central University

East Central University

Tanıtım

East Central University , 1909'da Oklahoma'nın doğusunda kurulan üç normal okuldan biriydi. Yeni eyaletin batı yarısında daha önce üç benzer kurum kurulmuştu ve her biri, öğretmen sertifikasına götüren iki yıllık kolej dahil olmak üzere hazırlık eğitimi veriyordu.

Ada'nın üniversitenin yeri olarak seçilmesi, fakülte maaşları için fon toplayan yerel bir destek kulübü olan 25.000 Kulübün yoğun lobi faaliyetlerini takiben, yerel kiliselerde ve devlet okulu sınıflarında derslerin başlayabilmesi için. 1910 yasama organı, fakülte maaşları ve Chickasaw tahsisli Dan Hays tarafından bağışlanan 16 dönümlük bir alanda o yıl tamamlanan bir binanın inşaatı için fon ayırdı.

1919'da, altı normal okul öğretmen kolejleri haline geldi ve lisans dereceleri vermeye başladı. 1939'da, Sanat ve Bilim alanında derece programları eklediler ve eyalet kolejleri olarak belirlendiler. 1954'te altı kolej, ilk yüksek lisans çalışmalarını öğretmenler için beşinci yıllık bir programda sunma yetkisine sahipti. O zamandan beri başka yüksek lisans dereceleri eklendi. 1974'te East Central, East Central Oklahoma Eyalet Üniversitesi oldu. İsim 1985 yılında East Central University olarak değiştirildi.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Konumlar

  • Ada

    East 14th Street,1100, 74820, Ada

    sorular