Keystone logo
East China University of Science and Technology (ECUST)

East China University of Science and Technology (ECUST)

East China University of Science and Technology (ECUST)

Tanıtım

East China University of Science and Technology (ECUST) , Çin'in ticaret, finans, ticaret ve nakliye merkezi olan Şanghay'da bulunmaktadır. ECUST, Çin Eğitim Bakanlığı tarafından doğrudan düzenlenen Ulusal Anahtar Üniversitelerden biri olan 1952 yılında kuruldu. ECUST, yaklaşık 70 yılı aşkın bir süredir kimya endüstrisi ile ünlü Çin'deki ilk üniversiteden bilim, mühendislik, tarım, eczacılık, ekonomi, yönetim, edebiyat, hukuk, sanat, felsefe dahil 11 disiplini kapsayan kapsamlı bir üniversiteye kadar gelişmiştir. , ve eğitim. Ayrıca Ulusal '211 Proje' Üniversitelerinden, '985 Avantaj Disiplin İnovasyon Platformu' Üniversitelerinden ve 'Çift Birinci Sınıf Girişim' Üniversitelerinden biri haline gelir.

East China University of Science and Technology (ECUST)","author_url":"","source":""}" alt="133225_image1.jpeg" />

133225_image1.jpeg

Çin anakarasındaki üniversiteler arasında ECUST, QS tarafından 28'inci, THE'nın 26'sı ve ESI tarafından 28'inci sırada yer alıyor. Ayrıca ECUST, QS Küresel Lisansüstü İstihdam Rekabet Gücü'nde 16. sırada yer almaktadır.

ECUST, Xuhui, Fengxian ve Jinshan olmak üzere 3 kampüste 1,7 milyon metrekareden fazla, 16 akademik okul, 68 Lisans programı, Master için 142 yetki puanı ve Ph.D. Şu anda 1.630 uluslararası öğrenci olmak üzere 26.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. 1100'den fazla profesör ve doçent bulunan 3037'ye ulaşmıştır.

East China University of Science and Technology (ECUST)","author_url":"","source":""}" alt="133224_image2.jpeg" />

133224_image2.jpeg

East China University of Science and Technology (ECUST)","author_url":"","source":""}" alt="133223_image3.jpeg" />

133223_image3.jpeg

ECUST'da eğitim görerek, sadece bilgi okyanusunda dolaşmakla kalmaz, aynı zamanda burada mutlu bir şekilde yaşarsınız. Uluslararası öğrenciler için öğrenci yurdu binası, Şangay'ın merkezi olan Xuhui kampüsünde, otobüs ve metroya ve Fengxian Kampüsü'ne çift yönlü ücretsiz otobüslere sahiptir. Yatakhanelerin tamamı ayrı banyo, gezi balkonu, umumi mutfak, çamaşır odası ve çalışma odası bulunan tek kişilik odalardır. Şangay'da ve hatta ülke çapında, uygun maliyetli, konforlu ve tatmin edici olarak kabul edilir. Çeşitli lezzetler sunan 8 kantin vardır; yüzme, masa tenisi, tenis, basketbol, fitness ve diğer spor alanları da vardır, böylece öğrenciler okurken spor yapmanın tadını çıkarabilirler.

East China University of Science and Technology (ECUST)","author_url":"","source":""}" alt="133222_image4.jpeg" />

133222_image4.jpeg

East China University of Science and Technology (ECUST)","author_url":"","source":""}" alt="133226_image5.jpeg" />

133226_image5.jpeg

Kampüs Özellikleri

ECUST, Xuhui, Fengxian ve Jinshan olmak üzere 3 kampüste, 16 akademik okul, 68 Lisans programı, Yüksek Lisans için 142 yetki noktası ve Doktora için 80 yetki noktası ile 1,7 milyon metrekareden fazla bir alana sahiptir. Şu anda 1.630'u uluslararası öğrenci olmak üzere 26.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. 1100'ü aşkın profesör ve doçent olmak üzere öğretim üyesi ve personel sayısı 3037'ye ulaşmıştır.

ECUST'ta eğitim alarak sadece bilgi okyanusunda gezinmekle kalmaz, aynı zamanda burada mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. Uluslararası öğrenciler için yurt binası, Şanghay'ın merkezi olan Xuhui kampüsünde yer almakta olup, otobüs ve metro ile Fengxian Kampüsü'ne gidiş-dönüş ücretsiz okul otobüslerine binmek için uygundur. Yurtların tamamı tek kişilik olup ayrı banyo, gezi balkonu, umumi mutfak, çamaşır odası ve çalışma odası bulunmaktadır. Şanghay'da ve hatta ülke çapında olursa olsun, uygun maliyetli, konforlu ve tatmin edici olarak kabul edilir. Çeşitli lezzetler sunan 8 kantin vardır; öğrencilerin ders çalışırken spor yapmaları için yüzme, masa tenisi, tenis, basketbol, fitness ve diğer spor salonları da bulunmaktadır.

  Sıralamalar

  Çin anakarasındaki üniversiteler arasında ECUST, QS tarafından 28., THE tarafından 26. ve ayrıca ESI tarafından 28. sırada yer almaktadır. Ayrıca ECUST, QS Küresel Mezun İstihdam Rekabetçiliği açısından 16. sıradadır.

  Konumlar

  • Shanghai

   East China University of Science and Technology, 130 Meilong Road, 200237 , Shanghai

  sorular