Keystone logo
© TESS
EC2U

EC2U

EC2U

Tanıtım

EC2U nedir?

Avrupa Şehir-Üniversite Kampüsü ( EC2U ), Avrupa Birliği'nin dört farklı bölgesinden, eğitim ve araştırma odaklı, yerel ve küresel düzeyde bağlantılı yedi uzun soluklu üniversiteden oluşan çok kültürlü ve çok dilli bir İttifaktır : Coimbra Üniversitesi, Yaş Üniversitesi, Jena Üniversitesi, Pavia Üniversitesi, Poitiers Üniversitesi (Koordinatör), Salamanca Üniversitesi ve Turku Üniversitesi.

İttifak'ın amacı, yedi üniversite ve ilgili şehirler arasında hareketliliğin serbestçe akmasına izin veren yenilikçi bir alan geliştirmektir.

EC2U sayılarla

 • 160 000 Öğrenci
 • 20 000 İdari personel, öğretmenler ve araştırmacılar
 • 30 Ortak
 • 1 600 000 Vatandaşa doğrudan erişim

Üyeler

Coimbra Üniversitesi (Portekiz)

Geleceğe odaklanan ve değişimin önemli bir destekçisi olarak kabul edilen Coimbra Üniversitesi, çalışma, öğretim, en son araştırma ve yenilik yoluyla bilgi, kültür, bilim ve teknolojinin yaratılması ve yayılmasında 7 yüzyıldan fazla deneyime sahiptir. en çeşitli bilgi alanlarında.

UC, Portekiz'deki en eski ve dünyanın en eski üniversitelerinden biridir ve tarihi, 1290'da kurulduğu şekliyle Portekiz'in kuruluşunu takip eden yüzyıla kadar uzanır. Üniversite, manzarasını değiştirirken ve onu kozmopolit bir akademi bulduğunuz gerçek bir Şehir Üniversitesi haline getirirken Coimbra şehrinin her yerine yayıldı.

Yaş Üniversitesi (Romanya)

Romanya'da (1860'da) kurulan ilk modern üniversite olan Alexandru Ioan Cuza Üniversitesi, araştırma, eğitim ve kurumsal şeffaflık açısından Romanya üniversiteleri arasında sürekli 1-3. sırada yer almaktadır. 15 fakültede yaklaşık 23000 öğrencisi ve 2000 tam zamanlı personeli ile üniversitemizin akademik olanakları arasında lisans düzeyinde 80 derece (4 İngilizce, 1 Fransızca), 116 yüksek lisans programı (14 İngilizce, 1 Fransızca), ve doktora düzeyinde 27 çalışma alanı (tümü İngilizce olarak da sunulmaktadır).

Jena Üniversitesi (Almanya)

1558 yılında kurulan Friedrich Schiller Üniversitesi Jena, Almanya'nın en eski üniversitelerinden biridir. Bir zamanlar Alman felsefi düşüncesinin merkezi, küresel erişime ve dünya çapında 110'dan fazla ülkeden 18.000'den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciden oluşan gelişen bir uluslararası topluluğa sahip, geniş tabanlı, yoğun araştırma yapan bir kurum haline geldi.

Pavia Üniversitesi (İtalya)

Pavia Üniversitesi (UNIPV) dünyanın en eski akademik kurumlarından biridir: 1361'de kurulmuştur ve 20. yüzyıla kadar Milano Bölgesi ve Lombardiya bölgesindeki tek üniversite olmuştur.

Bugün, Bilim ve Teknoloji, Fen Mühendisliği, Yaşam Bilimleri, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler gibi tüm konu alanlarını kapsayan ve Lisans derecelerinden Doktora programlarına kadar her düzeyde eğitim programları sunan 18 Bölümden oluşan kapsamlı bir üniversitedir. Akademik personel, 900'den fazla profesör ve araştırmacıya sahiptir. Pavia Üniversitesi'nde hem İtalya'dan hem de denizaşırı ülkelerden 21.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Poitiers Üniversitesi (Fransa)

1431 yılında kurulan Poitiers Üniversitesi, 2700 personel (idari, öğretim kadrosu ve araştırmacılar) tarafından denetlenen, 4200'ü 120 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenci olmak üzere 29.000 öğrenciye kayıtlı multidisipliner bir üniversitedir. Poitiers, 2018-2019'da Fransa'daki büyük öğrenci şehirleri genel sıralamasında 2. sırada yer alıyor ve yabancı öğrencilerin %16'sı ile ulusal ortalamanın üzerinde.

Salamanca Üniversitesi (İspanya)

Salamanca Üniversitesi 1218 yılında kurulmuştur ve Avrupa'nın en eski üç üniversitesinden biridir ve Bilim ve Sanat alanında çok çeşitli Fakülteler ve Araştırma Enstitüleri ile övünür. 2011 yılında Uluslararası Mükemmellik Kampüsü statüsüne layık görüldü. Bölgesinde ve ötesinde (Kastilya ve Leon) referans üniversitesi ve neredeyse tüm tarihi Latin Amerika üniversitelerinin "Alma Mater" sidir.

Turku Üniversitesi (Finlandiya)

Turku Üniversitesi (UTU), uluslararası bir araştırma üniversitesidir ve 100'den fazla farklı ülkeden 25.000 öğrenci ve çalışandan oluşan aktif bir akademik topluluktur. Üniversitenin ana kampüsü, Turku'nun tarihi şehir merkezinde, Güneybatı Finlandiya'nın eşsiz doğasına ve takımadalarına yakın bir konumdadır. Finlandiya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan University of Turku, yedi fakülte ve yedi özel birimde eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır.

Konumlar

 • Poitiers

  Université de Poitiers - 15, rue de l'Hôtel Dieu - TSA 71117 - 86073 POITIERS Cedex 9, 86000, Poitiers

 • Iași

  Bulevardul Carol I, Nr.11, 700506, Iași

  • Salamanca

   Patio de Escuelas Mayores, 1, , Salamanca

   • Coimbra

    Rua Larga 3000-370, , Coimbra

    • Jena

     Universitätshauptgebäude Fürstengraben 1, 07743, Jena

     • Pavia

      C.so Strada Nuova, 65, 27100, Pavia

      • Turku

       Turun yliopisto, 20500, Turku

       sorular