Keystone logo
© Egas Moniz - Cooperativa de Ensino Superior
Egas Moniz School of Health & Science

Egas Moniz School of Health & Science

Egas Moniz School of Health & Science

Tanıtım

Egas Moniz, yüksek öğrenimdeki mükemmelliği ve yenilikçiliğiyle tanınmaktadır. ISO 9001:2008 sertifikasına sahip olarak, sağlık profesyonellerinin eğitimine ve sağlık hizmetlerinin sağlanması yoluyla yerel topluma yoğun biçimde aşılanmış bir sosyal sorumluluk merkezi olmaya odaklanıyoruz.

Egas Moniz'in bilimsel üretimin hacmi, etkisi ve kalitesi, araştırma üretiminin aldığı patent başvuruları ve alıntıların sayısı, internetteki sayfa sayısı ve sosyal ağlardaki geri bağlantı ve bahsedilme sayısı açısından son yıllardaki bilimsel performansı bizi şu sonuçlara götürdü: Portekiz'deki özel kurumlar arasında SCIMAGO sıralamasında 1. sırayı elde edin.

Egas Moniz'in uluslararası öğrencileri artıyor ve bunlar sadece Avrupalı değil aynı zamanda Latin Amerikalı, Orta Doğulu, Asyalı ve Afrikalı. Egas Moniz, uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmanın yanı sıra, hem lisans hem de lisansüstü çalışmalar için uluslararası Profesörleri işe alarak öğretim organının uluslararası hale getirilmesine yatırım yaptı. Faaliyetlerimiz 400'ün üzerinde yüksek vasıflı Profesör tarafından desteklenmektedir.

Uluslararasılaşma vizyonumuz, Uluslararası Yükseköğretimde ilgili bir güç olma isteği üzerine kurulmuştur. Kampüs içinde yer alan ve mükemmel olanaklara sahip olan en kaliteli üniversite yurdumuz, kurumumuzun uluslararası bir öğrencinin başarılı olması için gerekli tüm koşulları sunabilmesini sağlar.

Sağlık hizmetlerinin sağlanmasında, hem kampüsteki Diş Kliniğimiz ve Veteriner Kliniğimizin yanı sıra Almada Üniversitesi Kliniğimiz, Setúbal Üniversitesi Kliniğimiz ve Sesimbra Huzurevimizi öne çıkarıyoruz. Tüm bu tesisler, öğrencinin öğrenmesini önemli ölçüde geliştirmek ve çeşitli okul içi öğretim, araştırma, simülasyon ve klinik beceri laboratuvarlarının yanı sıra öğrencilerimizin katıldığı tüm okul dışı tesisleri tamamlamak için kullanılır, böylece gerçek bir işyerinde pratik deneyimlere sahip olabilirler. çevre.

Çalışma planlarımız, öğrencilerin kendi öğrenmelerinde aktif rol aldıkları modern pedagojik metodolojileri içerir. Pedagojik önerimiz, hem öğrenme hem de değerlendirme için mevcut tüm modern e-öğrenme araçları tarafından desteklenmektedir.

Pedagojik önerimiz, zorlu olmasına rağmen, dengeli bir iş ve kişisel yaşamı, boş zamana saygı duymayı ve farklı alanlarda müfredat zenginleştirmeye değer vermeyi içerir, böylece geleceğin profesyonellerinin rahat ve sağlıklı bir ortamda elde edilen gelişmiş becerilere ve hassasiyetlere sahip olmasını sağlar.

Güveniniz için şimdiden teşekkür eder, sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Kampüs Özellikleri

Monte de Caparica'da (Almada konseyi) yaklaşık 5 hektarlık bir kampüste yer alan iki kurum, çok çeşitli lisans dereceleri, yüksek lisans dereceleri, entegre yüksek lisans dereceleri, yüksek lisans dereceleri ve Sağlık alanında uzmanlık sunmaktadır. ve Adli Bilimler. Yaklaşık 2.500 öğrencimiz ve 200 öğretmenimiz var. EGAS MONİZ'den mezun olanların beceri düzeyinde, öğretim kadromuzun kalitesine ve niteliğine, tesis ve olanaklara yapılan yatırım görülebilir.

EGAS MONIZ, öğretmenler ve öğrenciler tarafından iyi bir performans için gerekli tüm araçları sağlamakla sürekli olarak ilgilenir ve bunu doğrudan sorumluluğumuz olarak kabul ederiz. Bu şekilde okul başarısını ve mezunların istihdam edilebilirliğini artırabiliriz. Bu düzeyde, örneğin Kütüphane ve kullanıcılara sunduğu birçok hizmetin yanı sıra Aktif Hayata Ekleme Ofisi - GIVA'dan bahsedebiliriz.

Öğrencilerin rahatı ve esenliği, yemek servisi yapılan kafeteryalar, oyun alanı, spor salonu, eğlence ve eğlence alanları, fotokopi merkezi, kitapçı, öğrenci dernekleri için tesisler gibi kampüsteki destek hizmetlerinin mükemmelliği ile sağlanır. tıbbi ve psikolojik destek olarak. EGAS MONİZ'in yakın çevrede yaşamayan öğrenciler için kampüste 211 odalı bir üniversite yurdu da bulunmaktadır.

Misyon ve vizyonu sayesinde EGAS MONIZ, öğrencilerinin öğretme-öğrenme unsuruna ek olarak iki ana sütuna dayanmaktadır:

 • Egas Moniz Disiplinlerarası Araştırma Merkezi'nde (CiiEM) araştırma, geliştirme ve yenilik yoluyla bilgiyi ilerletmek.
 • Bilgisini ve üniversite araştırmasını uygulayarak, sağlık hizmetleri ve diğerlerinin sağlanması yoluyla, dereceleriyle sıkı bir şekilde ifade edilerek topluma bağlı olmak.

  kabul

  Kimler başvurabilir?

  Kurumsal Yarışmaya Katılacak Adaylar:

  • Lise kursuna veya yasal olarak eşdeğer yeterliliğe sahip olan ve yükseköğretime giriş sınavlarına girmiş olanlar.
  • Yurt dışında lise kursuna devam eden ve 4664 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 20-A maddesi kapsamında başvuruda bulunmak isteyenler. 25 Eylül tarih ve 296-A/98. Bu adayların lise ile birlikte eğitimlerine devam edebilmeleri için denklik başvurusunda bulunmaları ve denklik belirlendikten sonra giriş sınavlarının değiştirilmesini talep etmek üzere DGES binasına gitmeleri gerekmektedir. 20-A maddesi aracılığıyla.

  Özel Yarışmaya Katılacak Adaylar:

  • 23 yaşın üzerinde.
  • Üniversiteye devam eden öğrenciler (ders değişikliği, yatay geçiş veya yeniden giriş).
  • Yüksek Öğrenim, Orta Öğretim ve Teknolojik Uzmanlık Diplomalarına sahip olanlar.

  Özel Rejim Adayları:

  • Portekiz'in Yurtdışı Diplomatik Misyonu.
  • Portekizli yabancı burs sahipleri veya yurtdışındaki hükümet yetkilileri.
  • Portekiz Silahlı Kuvvetleri subayları.
  • PALOP Arkadaşları.
  • Portekiz'de akredite yabancı diplomatik misyon.
  • Yüksek performanslı sporcular.
  • Doğu Timor'dan.

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Monte de Caparica

   Campus Universitário, 2829-511, Monte de Caparica

   sorular