Keystone logo
EIT RawMaterials Academy - RaMES

EIT RawMaterials Academy - RaMES

EIT RawMaterials Academy - RaMES

Tanıtım

Modern yaşam tarzımız ham maddelere dayanıyor. Demiryolu altyapımızın demir ve çeliğinden akıllı telefonların devrelerindeki altın ve gümüşe kadar: Hammaddeler her yerdedir. İklim nötr bir geleceğe geçiş bile elektrikli araçlar için kobalt, şarj edilebilir piller için lityum, fotovoltaik ve güneş panelleri için silikon ve yenilenebilir enerji üreten rüzgar türbinleri için nadir toprak elementleri gerektiriyor.

Dünya küçüldükçe ve daha hiper bağlantılı hale geldikçe, toplumun Dünya üzerindeki etkisi hiç bu kadar görünür olmamıştı. Dünyanın sınırlı kaynaklarını sorumlu bir şekilde kullanmak için döngüsel bir ekonomiye geçmemiz gerektiği artık açıktır. Ama sadece bir kişi yardım etmek için ne yapabilir? Düşündüğünden daha fazla! Gerçek değişim, cesaret, yenilikçi düşünme ve ortak eylem gerektirir - EIT RawMaterials Academy - RaMES aday öğrencilerde aradığı becerilerin aynısı. Ham yeteneğinizi keşfetmeye, daha döngüsel, yeşil bir ekonomiyi şekillendirmeye ve yarın için sürdürülebilir çözümler oluşturmaya hazır mısınız?

Öğrencilere ne sunuyoruz?

EIT RawMaterials Academy - RaMES öğrencilere dinamik bir ortamda gerçek hayattaki zorluklara odaklanarak öğrenmeleri için eşsiz bir fırsat sunar. Avrupa Birliği'nin bir organı olan EIT (European Institute of Innovation and Technology) tarafından verilen EIT Etiketi, yalnızca yüksek lisans ve doktora düzeyindeki mükemmel eğitim programlarına verilen bir kalite sertifikasıdır.

EIT RawMaterials Academy - RaMESEIT Etiketli bir programın öğrencisi olarak, 120'den fazla çekirdek ve yardımcı iş ortağı ve 180'den fazla proje ortağıyla Avrupa'nın en büyük hammadde ağının bir parçası olacaksınız. 20'den fazla Avrupa ülkesi. Bir EIT Etiketi öğrencisi olarak, bu ağa hoş geldiniz ve EIT Hammaddelerinin değer zinciri boyunca sürdürülebilir hammadde tedarikini güvence altına almak için yeni, yenilikçi çözümler bulma hedeflerini savunacak ve katkıda bulunacaksınız: keşif, madencilik ve çıkarma, maden işleme, geri dönüşüm ve döngüsel ekonomiye geçiş. EIT RawMaterials, Avrupa'daki yeni nesil yenilikçileri, malzeme çözümleri tasarlamak ve sunmak için gerekli girişimci zihniyetle donatmayı amaçlıyor. Ayrıca uluslararası düzeyde işbirliği yapma ve acil ekonomik, çevresel ve toplumsal zorluklara sürdürülebilir çözümler geliştirme şansına sahip olacaksınız. Mezun olduktan uzun süre sonra da EIT RawMaterials Mezunları aracılığıyla bağlantıda kalabilirsiniz.

Ne bekleyebileceğinizi?

 • Önde gelen Avrupa şirketlerinde tez stajı yerleştirmeleri
 • EIT RawMaterials Mezunlar topluluğu üyeliği
 • Gerçek hayattaki problemlere odaklanan meydan okumaya dayalı kurslarla 'yaparak öğrenme'
 • Yenilikçi şirketlere ve sanayi bölgelerine çalışma turları ve ziyaretleri
 • Heyecan verici yeni öğrenme yolları: çevrimiçi kurslar, sanal ve artırılmış gerçeklik ve KAÇD'ler
 • Hızlandırıcılar ve inkübatörlerle başlangıç fikirlerini beslemek için tasarlanmış kurslar
 • Girişimcilik ve yenilikçilik becerilerine adanmış kurs modülleri
 • EIT RawMaterials İnovasyon desteği: iş planı yarışmaları, inovasyon temel eğitim kampları, tohum finansmanı
 • Bir hammadde disiplininde uzmanlık - tüm hammadde değer zincirinin kapsamlı bir şekilde anlaşılması
 • EIT Hammaddeler yaz okulları ve disiplinler arası kurslar
 • Avrupa hareketliliği – en az iki Avrupa ülkesinde bir çalışma

EIT Etiketli öğrenciler için özel etkinlikler ve destek

EIT RawMaterials Academy - RaMES içindeki EIT Etiketli yüksek lisans programlarındaki öğrenciler, yenilik ve girişimcilik becerilerini geliştirmek, hammadde sektöründeki ağlarını büyütmek ve gelişmek için ihtiyaç duydukları deneyimi kazanmak için bir dizi ek fırsat elde ederler.

Bu özel etkinlikler, Master School'daki EIT Etiketli öğrencileri bir araya getirir ve paylaşılan öğrenme deneyimlerinizin temelini oluşturarak sizi EIT RawMaterials topluluğunun tam üyesi yapar.

Konumlar

 • Bologna

  Via Zamboni,33, 40126, Bologna

  • Trondheim

   Høgskoleringen,1, 7034, Trondheim

   sorular