Keystone logo
Eastern Macedonia and Thrace Institute of Technology

Eastern Macedonia and Thrace Institute of Technology

Eastern Macedonia and Thrace Institute of Technology

Tanıtım

TEI Doğu Makedonya ve Trakya'ya hoşgeldiniz (ΤΕΙ ΑΜΘ)

TEI Doğu Makedonya ve Trakya (ΤΕΙ ΑΜΘ) adı TEI Kavala altında 1976 yılında kurulmuştur. Mevcut formu kurumsal reformların ve değişikliklerin sonucudur. İlk bir yıl Teknik Eğitim (Katee) için Merkezi'nden sonra Teknik Eğitim Merkezi (KATE) olarak açılan ve 1983 yılında Teknolojik Eğitim Enstitüsü olarak (TEI). 2001 Teknolojik Eğitim Enstitüsü (TEI) ve 2007 yılından bu yana Yükseköğretim Kurumu olarak (HEI).

Başlangıçta (1976-1983), KATE / Katee TEI antik Bölümleri olarak bilinen altı bölüm vardı. 1985 yılında Orman ve Doğal Çevre Yönetimi Bölümü yerleşti Drama TEI ilk Ek kurdu, fakat 1986 yılında başlatıldı. Aynı yıl kurulan ve Ekonomi ve Yönetim Okulu (GDS) katıldı İşletme,.

1999-2007 4 daha bölümler Genişleme Bölümleri olarak bilinen TEI AMTH, ilave edildi sırasında. Drama ikinci Bölümü Peyzaj Mimarlığı (2003) bu çalışması ile kurulan ve 3 Fakültesi TEI AMTH Tarım Teknolojisi Okulu (STEG) seçildi.

2009 yılında STEG ait ama bilim ait olduğu Tarımsal Teknoloji ve Gıda Teknolojisi ve Beslenme Okulu kurumsallaştırmak kadar bağımsız bir birim olarak faaliyet değil, bir üçüncü Dram Bölümü, Şarapçılık Bölümü kuruldu.

bugünkü binası TEI Doğu Makedonya ve Trakya Kavala Körfez eşsiz manzarası alanıyla Kardioid yapıdır. Bu inşaat 1983 yılında başladı ve nihayet 1995 yılında teslim oldu. Karmaşık (kampüs) 11.000 m2'lik derslik, 11.000 m2 atölye (TOL ve Onarım) olan kapak 36.000 m2 132.000 m2 lik bir alanı kaplar, 11.000 m2 üç yurtlar kapasitesi 450 yatak ve 3,000 m2 bina vardır Kütüphane.

ΤΕΙ ΑΜΘ Altı ayrı Lisansüstü Programlar (PSP) işletilmektedir. tüm diğer bölümler kanuni mesleki haklara sahip Cumhurbaşkanlığı Kararnameler (PD) yakında hangi ihracı için TEI, Doğu Makedonya ve Trakya, enologia ve Peyzaj Mimarlığı yeni bölümlerinde, haricinde.

ΤΕΙ ΑΜΘ 16 TEI arasında ilk on ve ülkede 82 üniversite ve kolej arasında 28. Dünya sıralamasında dünyada 12.000 iyi üniversitelerinden ilk yarısı (pozisyon 5264) yer almaktadır. Ölçüm (metodoloji), Cybermetrics Lab göstergeler doğrultusunda üretim ve bilimsel bilginin akademik yayına ilişkin özellikle de olduğunu.

a) Profesör b) Doçent, c) Yardımcı Doçent ve d) Öğretim: ΤΕΙ ΑΜΘ de eğitim süreci hiyerarşik 4 sınıfa ayrılır öğretim elemanları (kalıcı) tarafından yürütülen. OP üyeleri laboratuvar teknisyen ve yöneticileri, Bilimsel ve Laboratuvar Associates (geçici) tarafından işlerinde yardım edilmektedir.

A ΤΕΙ ΑΜΘ araştırma ve yenilik özellikle büyük önem vermektedir. Amacı, akademik işleyişi her düzeyde araştırma mükemmellik sıkı usulleri belirlemektir. Bu amaçla TEI AMTH İngilizce iki dergi yayınlamaktadır.

ΤΕΙ ΑΜΘ araştırma ve yenilik akademik personeli bağlayan BİR önemli bir kurumsal araç Doğu Makedonya ve Trakya Teknolojik Araştırma Merkezi (TRC-AMG) 'dir. Merkezi 2004 yılında kurulmuştur ve özel varlık (özel kuruluşlar), ve yedi sektörde faaliyet göstermektedir: a) Işın b) Yakıt, c) Mermer, d) Yeni Ürün Planlama, e) Pazarlama f) Bilgisayar ve g) Çevre.

Konumlar

  • Greece Online

    St. Lucas, Kavala

sorular