Keystone logo
EPITA School of Engineering and Computer Science

EPITA School of Engineering and Computer Science

EPITA School of Engineering and Computer Science

Tanıtım

EPITA Hakkında

1984 yılında kurulan EPITA Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Okulu (Ecole pour l'Informatique et Les Techniques Avancées), Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin (ICT) geleceğini tasarlayan, geliştiren ve geliştiren uzmanları eğiten bir Mühendislik Okuludur. Okulun pedagojisi, öğrencilere hem Mühendislik temellerini hem de Bilgisayar Bilimi ve BİT alanında uzmanlık kazandırmaya odaklanır.

İki dilli bir kurum olan EPITA, hem Fransızca hem de İngilizce eğitim veren lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Okul, 40 ülkede 100'den fazla prestijli kurumla stratejik ortaklıklar ve bir dizi çift diploma anlaşması geliştirmiştir.

EPITA'nın geniş bir kurumsal ortaklık listesi vardır (Google, Microsoft, Orange, Facebook, IBM, HP, vb.) ve düzenli olarak kariyer etkinlikleri düzenlemektedir. EPITA'nın mezunları Fransız ve çok uluslu şirketler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Öğrencilerin %99'undan fazlası mezuniyetlerinden önce kalıcı bir iş için işe alınmaktadır. Şu anda 9.000'den fazla mezun, 40'tan fazla ülkede yaklaşık 2.000 şirkette çalışmaktadır.

EPITA, Fransız Yüksek Öğretim ve Araştırma Bakanlığı ve CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) tarafından akredite edilmiştir. CGE (Conférence des grandes écoles) üyesidir.

İstatistik

 • Bilgisayar bilimlerine adanmış mühendislik okulları arasında ilk sırada
 • %15'i 68 milletten uluslararası öğrenci olmak üzere 4.000 öğrenci
 • % 50 Uluslararası fakülte
 • 40 ülkede 2.000 şirkette çalışan 9.000 mezun
 • 100 ortak üniversite
 • 40 öğrenci dernekleri

  Konumlar

  • Paris

   14-16 rue Voltaire Kremlin Bicêtre Cedex, 94276, Paris

  sorular