Keystone logo
Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Tanıtım

Kimyasal Nano Mühendislik programı, Kimyasal Nanomühendislikte üç Avrupa üniversitesi tarafından sunulan ortak bir yüksek lisans programıdır:

  • Aix-Marseille Üniversitesi (Fransa)
  • Tor Vergata Roma Üniversitesi (İtalya)
  • Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Polonya)

Nanomühendislik için Kimya , çok hızlı gelişen yenilikçi bir bilim ve teknoloji alanıdır. 2016 Nobel Kimya Ödülü, bu alandaki araştırmanın önemini göstermektedir. Nanomachines mühendisliğinin artık bilim kurgu olmadığını göstermiştir; Nano sistemlerin sayısal olarak tasarlanıp kimyasal olarak sentezlenebildiği yeni mühendislik uzmanlığının sadece bir başlangıcıdır. Bu yeni teknolojiler, bu alandaki uzmanlar için büyük bir talep yaratacaktır.

Bu Yüksek Lisans Kursu, son derece yenilikçi bir alanda özgün bir program sunar . Gelişmekte olan Nano teknolojilere hakim olmak ve birçok alanda yeni mühendislik atılımlarını hedefleyen orijinal kavramlar ve uygulamalar geliştirmek için gerekli olan güçlü disiplinler arası düzeyde beceriler kazanılacaktır; biyomedikal nanoteknolojiler, nanomalzemeler veya çevre uygulamaları.

Programımızın özgünlüğü, nanoteknoloji alanında özel bir yönelim ve endüstriyel gerçekliğe güçlü bir adres ile kimya ve mühendislik ilkelerini derinleştirmesidir. Programımızın bir başka özgünlüğü, Nano-sistemlerin sayısal tasarımı ve mühendislik uygulamaları ile ilgili kapsamlı olarak geliştirilmiş derslere dayanmaktadır.

Programımız, Nanomühendisliğe uygulanan , uygulama odaklı ve özellikle kimyasal sentez ve karakterizasyona odaklanan metodolojileri hedeflemektedir . Nanoboyutta modelleme ve kimyasal sentez kullanarak Nano sistemlerin aşağıdan yukarıya tasarım metodolojisini amaçlamaktadır.

Konumlar

  • Marseille

    Centre St Jerome, 13397, Marseille

    sorular