Keystone logo
Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Tanıtım

Erasmus Sosyal ve Davranış Bilimleri Okulu'na (ESSB) hoş geldiniz

ESSB, çok çeşitli çalışma programlarına ve bilimsel disiplinlere ev sahipliği yapmaktadır: Kamu Yönetimi, Pedagojik Bilimler, Psikoloji ve Sosyoloji. Ayrıca Erasmus Üniversite Koleji, IHS ve iki araştırma enstitüsü RISBO ve DRIFT fakülte ile bağlantılıdır. Eğitimimiz, küçük ölçeklidir ve Problem Tabanlı Öğrenmeye (PBL) dayanmaktadır. Profesyonel alana bağlı olmak, çalışma programlarımızın bir başka özelliğidir.

dekan

Erasmus Sosyal ve Davranış Bilimleri Fakültesi'nin (ESSB) fakülte kurulu ve yönetiminin nihai sorumluluğu dekana aittir. Dekan, dekan, bir öğrenci üye, fakülte müdürü ve politika danışmanları eğitim ve araştırma ile işletme kontrolöründen oluşan personeli tarafından desteklenir.

Fakülte Kurulu

Fakülte ile ilgili önemli konularda fakülte konseyine danışınız. Fakülte konseyi ayrıca fakülte düzeyinde ortak karar organı olarak hareket eder. Fakülte konseyi öğrencilerin% 50'sinden ve ESSB çalışanlarının% 50'sinden oluşur. Prof. Victor Bekkers şu anda ESSB'nin Dekanıdır.

Organizasyonel bileşenler

Fakülte, akademik personelin ve destek ve yönetim kadrosunun bulunduğu aşağıdaki kapasite gruplarına sahiptir:

 • Kamu Yönetimi ve Sosyoloji Bölümü.
 • Psikoloji, Eğitim ve Çocuk Çalışmaları Bölümü.
 • Erasmus Üniversite Koleji.

Eğitim ve araştırma direktörleri

Kamu Yönetimi, Psikoloji, Sosyoloji ve Pedagojik Bilimlerdeki eğitim ve araştırma programlarda yer almaktadır. Bu programların yönetimi eğitim ve araştırma direktörlerine aittir.

Fakülte ofisi

Bilim tabanlı bir alan için özel olarak çalışmayan tüm destek ve yönetim kadrosu, fakülte ofisinde barındırılmaktadır. Fakülte müdürü fakülte direktörü tarafından yönetilmektedir: mw.dr. AMPH. de Jong.

Ortak karar verme

Ortak karar alma, çeşitli paydaşların önemli konulardaki tartışmalara katılabileceği anlamına gelir. ESSB'de öğrenciler, grup halinde veya bireysel olarak, öğrencileri ve görüşlerini temsil etmek için Erasmus Sosyal ve Davranış Bilimleri Okulu profesörleri ve çalışanları ile tartışmalara katılabilir. Öğrenciler, farklı seviyelerde ortak karar alma süreçlerinde aktiftir, böylece fikir ve şikayetlerini iletirler.

İnternet sitesinin bu bölümü, ESSB'de ortak karar alma sürecine katılma, bunun nasıl organize edildiği ve eğitim konusunda bir şikâyette nereye gideceği gibi çeşitli olanaklar hakkında bilgi vermektedir.

SUY'de çeşitli ortak karar organları ve paydaşlar vardır:

 • Eğitim komiteleri
 • Fakülte Kurulu
 • Üniversite Konseyi
 • Yönetim kurulu üyeleri
 • Yönetim Ekibi öğrenci üyesi

Cedo Nulli

"Hiçbir şeye veya hiç kimseye yol vermem" anlamına gelen "Cedo Nulli", zamanının en etkili hümanistinin sloganıdır: Desiderius Erasmus. Bu slogan aynı zamanda Rotterdam Erasmus Üniversitesi Sosyal ve Davranış Bilimleri öğrenci derneğinin adıdır. Cedo Nulli, çeşitli çalışma programları, konferanslar, çalıştaylar ve çalışma gezileri için sempozyumlardan farklı olarak ek faaliyetler ve olanaklar sunan kamu yöneticileri, sosyologlar, pedagoglar ve psikologları temsil eder.

Konumlar

 • Rotterdam

  Erasmus University Rotterdam Institute For Housing and Urban Development Studies P.O. Box 1935,

  • Rotterdam

   Erasmus Universiteit Rotterdam Faculteit der Sociale Wetenschappen Mandeville Building, T15-19 Postbus 1738 3000 DR Rotterdam, , Rotterdam

  sorular