Keystone logo
ESCP Business School

ESCP Business School

ESCP Business School

Tanıtım

1819'da kurulan ESCP Business School , nesiller boyu liderler ve girişimciler yetiştirmiştir. Berlin, Londra, Madrid, Paris, Turin ve Varşova'daki altı şehir kampüsü ile ESCP Business School 'nin gerçek Avrupalı kimliği, işletme alanında benzersiz bir çok kültürlü eğitim tarzı ve Uluslararası Yönetim konularında küresel bir bakış açısı sunmasına olanak tanır. ESCP Business School , her yıl 120'den fazla farklı ülkeden 6.500'den fazla öğrenciyi ve 5.000 yöneticiyi ağırlayarak onlara kapsamlı bir Yönetim kursları ve uzmanlık programları (Lisans, Yüksek Lisans, Yönetici MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi) sunar. ESCP Business School Çoklu Onaylıdır: AACSB, EQUIS, EFMD MBA EFMD EMBA – Bizi Twitter'da takip edin @ESCPeurope

ESCP Business School markası, yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen, her zaman ilk üç harfine sadık kaldı. 1819'da Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie adıyla başlayıp kısa bir süre sonra Ecole Supérieure de Commerce olarak yeniden adlandırıldı ve elli yıl sonra 1869'da ESCP'ye dönüştü. Kardeş okulu European School of Management (EAP) ile 1999 yılında birleştikten sonra, okul yaklaşık on yıl boyunca ESCP-EAP olarak adlandırıldı. 2009'da okulun adı, Avrupa mirasına ve konumuna açıkça atıfta bulunarak ESCP Europe'a dönüştü. 2019'da okul ESCP Business School oldu.

ESCP Business School 'in uluslararası kapsamı, erken yaşlarından beri görünür olmuştur. Daha şimdiden 1824 sınıfı, aralarında yedi İspanyol, beş Brezilyalı, beş Hollandalı, dört Alman ve iki Amerikalı bulunan 15 farklı milletten uluslararası öğrencilerin %30'unu sayıyordu. Dil eğitimi, Fransızca dilbilgisine ek olarak İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri de içeren ilk müfredatının önemli bir parçasıydı. 1825 itibariyle, ESCP Business School 'de toplam on dil öğretilirdi ve öğrenciler bunlardan en az üçünü öğrenmek zorundaydı.

Yaklaşık bir buçuk yüzyıl sonra ESCP Business School , çok kampüslü bir işletme okulu oluşturarak yeniden öncü oldu. Okulun Avrupa çağrısına yanıt vermek için 1973'te Almanya ve Birleşik Krallık'ta, ardından 1988'de İspanya'da, 2004'te İtalya'da ve 2015'te Varşova'da kampüsler açıldı. Her zamankinden daha küreselleşen bir dünya bağlamında, bugünün ESCP Business School tutkusu, hümanist değerler ile yönetim eğitimi arasındaki bağı güçlendirerek gerçek anlamda Avrupalı yöneticiler yetiştirmektir. ESCP Business School , Dünyaya açılan gerçek bir Avrupa Okulu olur.

Misyon ve Değerler

ESCP Business School kültürler arası yönetim bilgisini ve uygulamasını ilerleterek iş dünyasını birbirine bağlar ve şekillendirir.

En yüksek akademik mükemmellik seviyesinde disiplinler arası bir bakış açısıyla yönetimi öğreterek, açık fikirli, uyarlanabilir ve sorumlu kültürel açıdan zeki, çok dilli liderler geliştiriyoruz.

Yöneticiler ve girişimciler olarak ESCP Business School mezunları, küreselleşmiş bir dünyada liderlik etmek ve ilham vermek için donanımlıdır.

İstatistik

Ana unsurlar

 • Dünyanın ilk işletme okulu (Kur. 1819)
 • 6 kampüs: Berlin, Londra, Madrid, Paris, Torino ve Varşova
 • 47 ülkede Avrupa ve dünyada 140 akademik ittifak
 • Çoklu akredite: AACSB, EQUIS, EFMD MBA, EFMD EMBA
 • Düzenli olarak dünyanın en iyi işletme okulları arasında
 • Okulun derin Avrupa kimliğini temsil eden Avrupa yönetimi
 • 120 farklı milleti temsil eden lisans programlarında 7.100+ Öğrenci
 • 5.000 Katılımcı (Yönetici Eğitimi)
 • Kampüslerimizde 33'ten fazla milleti temsil eden 160 araştırma-aktif profesör
 • 800+ Uygulayıcı ve uzman
 • 6 kampüste 100'den fazla Uyruk
 • Dünyada 150'den fazla ülkede 65.000 Aktif mezun

  Kampüs Özellikleri

  kampüsleri

  ESCP Business School sınır ötesi çok kampüslü işletme okulunun kendine özgü modeli, Avrupa kimliğimizin kalbini temsil ediyor. Büyük Avrupa şehirlerindeki altı kentsel kampüsü ile ESCP Business School , Avrupa yönetim kültürünün gelişimine aktif olarak katkıda bulunur ve Okulun benzersiz bir tür kültürler arası işletme eğitimi sunmasına izin verir:

  • BERLİN
  • LONDRA
  • MADRİD
  • PARİS
  • TORINO
  • VARŞOVA

   Vize Gereksinimleri

   Berlin, Almanya

   Vizeler ve oturma izinleri

   Almanya'da 90 günden fazla kalıyorsanız ve halihazırda başka bir AB Schengen üyesi ülkeden vize veya oturma izniniz yoksa, seyahatinizden iki ay önce en yakın Alman Büyükelçiliği ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

   Halihazırda başka bir AB Schengen üyesi ülkeden geçerli bir vizeniz veya oturma izniniz varsa veya Almanya'ya vizesiz giriş yapıyorsanız (Andorra, Avustralya, Brezilya, Kanada, El Salvador, Honduras, İsrail, Japonya, Monako, Yeni Zelanda, San Marino, Güney Kore veya ABD), varışınızı takip eden 90 gün içinde bir Alman oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

   Londra, Birleşik Krallık

   AB ve İsviçre vatandaşları için önemli bilgiler.

   İngiltere, 31 Ocak 2020'de Avrupa Birliği'nden ayrıldı ve 1 Ocak 2021'den itibaren İngiltere, puan tabanlı bir göçmenlik sistemi (PBS) uygulayacak.

   Bu, 1 Ocak 2021'den itibaren, bir derece düzeyinde (örneğin Lisans ve Yönetim Yüksek Lisans programları) altı aydan fazla eğitim almak istiyorsanız ve halihazırda Birleşik Krallık'ta yaşamıyorsanız veya Geri Çekilme Anlaşması kapsamında haklara sahip değilseniz, aşağıdakileri karşılamanız gerekir: özel gereksinimleri ve bunu yapmak için PBS (Öğrenci Vizesi Puan Tabanlı Sistem) aracılığıyla başvurun. Ayrıca Birleşik Krallık sabıka kaydı kontrolleri de dahil olmak üzere ilgili kontrolleri geçmeniz gerekecektir.

   Vize başvurusunda bulunmadan altı aya kadar İngiltere'yi ziyaret etmeye devam edebilir ve turizm, aile ve arkadaş ziyaretleri ve kısa süreli eğitim (örneğin Uluslararası Yönetim ve Yüksek Lisans programlarında MBA) dahil olmak üzere çok çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. İngiltere'ye 30 Eylül 2021'e kadar (altı aydan kısa süreli ziyaretler için) kimlik kartı ile giriş yapabilirsiniz.

   İrlanda vatandaşlarının statüsü, Ortak Seyahat Alanı düzenlemelerinin bir parçası olarak korunmaya devam edecek ve bu nedenle, çok sınırlı sayıdaki durumlar dışında Birleşik Krallık'a gelmek için izin gerektirmeyecek ve İrlanda vatandaşlarının yeni noktalara göre başvurmaları gerekmeyecek. dayalı göçmenlik sistemi.

   Madrid, İspanya

   İspanya'ya seyahat etmek için gereken belgeler menşe ülkeye göre değişir.

   • Bir AB ülkesi, İsviçre, Norveç, İzlanda veya Lihtenştayn vatandaşıysanız, geçerli bir pasaport veya kimlik kartına ihtiyacınız olacaktır.
   • Başka bir ülkeden geliyorsanız, İspanya'ya girmek için geçerli bir güncel vizeye sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen İspanya Dışişleri Bakanlığı'nda güncellenen bilgilere bakınız:

   Vize süreciyle ilgili tüm bilgileri (son tarihler, sağlanacak destekleyici belgeler vb.) almak için lütfen seyahatinizden en az üç ay önce ikamet ettiğiniz ülkedeki İspanya Büyükelçiliği veya Konsolosluğu ile iletişime geçin.

   Oturum izinleri

   İspanya'da altı aydan daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Madrid Kampüsüne varışınızdan sonraki 30 gün içinde Tarjeta de estudiante extranjero (Yabancı Öğrenci Kartı) için başvurmanız gerekir.

   Paris, Fransa

   Vizeler ve oturma izinleri

   Fransa'da farklı vize türleri mevcuttur. Oturma izni alma prosedürü, ne tür vize aldığınıza göre değişir.

   Vize süreciyle ilgili tüm bilgileri (son tarihler, sağlanacak destekleyici belgeler vb.) almak için lütfen seyahatinizden en az üç ay önce ikamet ettiğiniz ülkedeki Fransız Konsolosluğu veya Campus France ile iletişime geçin.

   Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanından gelen öğrencilerin vizeye ihtiyaçları yoktur.

   Avrupalı olmayan öğrenciler aşağıdakilere başvurmalıdır:

   Uzun Süreli Eğitim Vizesi ( Visa de long séjour pour études – VLS-TS)

   Bu vize, Fransa'da, ESCP'nin Paris Kampüsünde bir dönem veya bir akademik yıl için olacaksanız ihtiyacınız olan vizedir.

   Bazı özel durumlarda, uzun süreli bir eğitim geçici vizesi verilebilir. Altı aya kadar sürecek ve yenilenemez.

   İlgili vizenizi aldıktan sonra, Paris Kampüsüne varışınızı takip eden iki ay içinde Fransız Oturma İzni (Carte de Séjour) için başvurmalısınız. Paris kampüsündeki Öğrenci İşleri Ofisi, Paris'e vardığınızda OFII sürecinde size yardımcı olacaktır.

   AB üyesi olmayan öğrenciler için Master öncesi özel vize

   Visa “Giriş Sınavı” (veya “étudiant-concours”)

   Fransa'daki giriş sınavımıza girdiyseniz bu vizeye başvurdunuz.

   Bu özel vize ile, ülkenize geri dönmeden yenilenebilir bir yıllık oturma izni başvurusunda bulunabileceksiniz.

   Torino, İtalya

   Vizeler

   AB üyesi olmayan ülkelerden gelen tüm öğrenciler öğrenci vizesi talep etmelidir. Bu vizeyi almak için ikamet ettiğiniz ülkedeki İtalyan Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

   Oturum izinleri

   AB vatandaşı değilseniz, öğrenci oturma izni (“Permesso di soggiorno per motivi di studio”) için başvurmalısınız. Oturma izni, öğrencinin İtalya'da yaşadığı şehrin yerel Polis Departmanı (“Questura - Ufficio Stranieri”) tarafından verilir. Öğrenci işleri ofisi tüm süreç boyunca size destek olacaktır.

   Burslar ve fon sağlama

   • ESCP bursları, liyakat veya finansal ihtiyaç ve ESCP'deki eğitiminiz temelinde verilir.
   • ESCP Bursları yalnızca öğrenim ücretlerini kapsar; burs ödül tutarları öğrenim ücreti faturasından düşülür.
   • ESCP Bursları hiçbir şekilde geçim masrafı oluşturamaz.

   Burs süreci ve son başvuru tarihleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen programınızın web sayfasına bakın.

   Sıralamalar

   FT Sıralama Sonuçları

   • #6 Yönetimde Usta
   • #2 İleri Finans Yüksek Lisansı
   • #22 Yönetici Eğitimi
   • #14 Dünya Çapında Özel Programlar
   • #41 Dünya Çapında Açık Programlar
   • #7 Yönetici MBA
   • #8 Avrupa İşletme Okulları

   Ekonomist Sıralama Sonuçları

   • #4 Yönetimde Usta
   • Çeşitli işe alım görevlileri arasında 1 numaralı istihdam edilebilirlik
   • #1 Sunulan dil çeşitliliği
   • #1 Yurtdışı değişim programlarına erişim

   QS Sıralaması Sonuçları

   • Avrupa'da Uluslararası Yönetimde #19 MBA
   • #4 Dünya Çapında Büyük Veri ve İş Analitiğinde Yüksek Lisans
   • #5 Dünya Çapında Pazarlama ve Yaratıcılıkta Yüksek Lisans
   • #7 Dünya Çapında Yönetimde Usta

   akreditasyonlar

   EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

   İngilizce Dil Gereksinimleri

   Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

   Programa kabul koşulları

   Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

   Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

   Konumlar

   • Paris

    ESCP Europe Campus Paris 79, avenue de la République, 75543, Paris

    • Madrid

     ESCP Europe Campus Madrid c/Arroyofresno 1, 28035 Madrid Spain , 28035 , Madrid

     • London

      ESCP Europe Campus London 527 Finchley Road , NW3 7BG, London

      • Berlin

       ESCP Europe Campus Berlin Heubnerweg 8-10, 14059, Berlin

       • Turin

        ESCP Europe Torino Campus Corso Unione Sovieticà, 218 bis , 10134, Turin

        • Warsaw

         ESCP Europe Warsaw Campus c/o Kozminski University 57/59 Jagiellonska St. , 03-301, Warsaw

         sorular