Keystone logo
Escuela de Artes Visuales Martin A. Malharro

Escuela de Artes Visuales Martin A. Malharro

Escuela de Artes Visuales Martin A. Malharro

Tanıtım

Martín A. Malharro

25 Ağustos 1865'te Azul şehrinde doğdu. Sanatsal eğilimleri, geçimini sağlamak için çalıştığı Buenos Aires'e gittiği on dört yaşında kendini gösterir. Soyadını Mailharro'dan Malharro'ya değiştirir.

1882'de Francisco Romero yönetiminde Asociación Estímulo de Bellas Artes'te çizim çalışmalarına başladı. Geçimini sigara etiketleri, kartvizitler, antetli kağıtlar vb. tasarlıyor.

1890'da Pampean ovasının önünde açık havada gerçekleştirilen deneyimlerin izlenimcilikle temasa zemin hazırladığı Dr. José Ramos Mejía'nın çiftliğinde uzun bir süre geçirdi.

1894'te düzenlenen Athenaeum'un İkinci Salonuna "Akşam karanlığında" başlıklı bir manzara ile ve iki donanma ile katıldı: Huáscar ve korsan ve La Arjantin zırhlısı. İkincisi ikinci bir mansiyon alır ve başkentin gazeteleri tarafından vurgulanır.

1900'deki Paris Yüzüncü Yıl Sergisi'ne tanık olduktan sonra 1901'de Buenos Aires'e döndü ve bu sergi İzlenimciliğin halk nezdindeki başarısını güçlendirdi. Ertesi yıl, Witcomb Salonu, Fransa'da yaptığı, bazıları Buenos Aires'te biten resimlerinin bir sergisini düzenler. Kapanışta, Joaquín V. González Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi için Doğanın ortasında satın alınmasını onayladı.

Konumlar

 • Buenos Aires

  Buenos Aires, Arjantin

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular