Keystone logo
ESIEA Graduate Engineering School Özel Master SIS: Bilgi Güvenliği ve Sistemleri
ESIEA Graduate Engineering School

Özel Master SIS: Bilgi Güvenliği ve Sistemleri

Paris, Fransa

12 Months

Fransızca

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 10.150 / per year

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

İhtisas Master® SIS bilgi güvenliği ve sistemlerinde uzmanlaşmak isteyen herkes için, bilgi sisteminin küresel bir vizyonuyla - ve daha genel olarak bilgi- dış veya iç saldırılara bağlı olarak, çeşitli güvensizlik durumlarına karşı hızlı ve etkili bir şekilde yanıt verebilir ve koruyabilirler. Bu fenomenle karşı karşıya kalan uzman, küresel bir vizyona sahip olmalıdır.

Specialized Master® SIS, programlamayı bilen ve sağlam bir teknik temele sahip olan Bac 5 (veya muhtemelen Bac 4) profillerine yöneliktir. Specialized Master® SIS, özellikle bilgisayar güvenliği konusunda uzmanlaşmak isteyen aktivitelere açıktır.

Eğitim sonunda öğrenciler, kendilerine tahsis edilen tesislerin korunma planını tanımlamak, ilgili teknik cihazları geliştirmek ve uygulamak için bir bilgi sisteminin güvenliğini değerlendirebilirler. ve operasyonel sömürüsünü sağlamak. Bilgi sistemleri veya ağların güvenliği, güvenli uygulamaların geliştirilmesi, tersine mühendislik veya denetim ve risk değerlendirmesi konularında operasyonel yöneticiler, mühendisler, danışmanlar veya proje yöneticileri olarak müdahale ederler.

Bilgi ve Sistem Güvenliği: koddan ağa

SIS Specialized Master'ın amacı, şirketlerin beklediği bilgi güvenliği uzmanlarını eğitmektir.

Uzmanlaşmış Bilgi Güvenliği ve Sistemleri Yüksek Lisansının Gücü

Uzmanlaşmış bir Master en az iki dönem süren bir Bac 6 dersidir. Teorik dersler, iş alanında kişisel bir araştırma çalışması ve profesyonel bir tez savunması içerir. Bu eğitim Conférence des Grandes Écoles tarafından onaylanmıştır.

Uzmanlaşmış Usta SIS - ESIEA , ISO 27001'den Tersine Mühendislik, viroloji ve kriptolojiye, güvenli programlama, ekonomik zeka, Windows güvenliği veya programlama yoluyla uzanan kapsamlı ve zorlu bir eğitimdir. Akıllı kartlar

Pedagoji, öğrencinin eğitimine gerçekten katıldığı sürekli pratiklere dayanır. Kendimizi şirketlerin gerçekliklerine yakın bir duruma sokmak için, acil durum senaryoları güvenlik laboratuarımızda veya alternatif olarak bir sistemi veya bir uygulamayı savunan ve saldıran muhalif ekiplerin gerçek zamanlı olarak çoğaltılmaktadır.

Uzmanlaşmış Master SIS - ESIEA , genellikle uluslararası alanda tanınan, yaklaşık elli uzmandan oluşur.

2004 yılında kurulan Uzman Usta SIS - ESIEA 350'den fazla öğrenciyi mezun etti.

ESIEA , siber güvenlik eğitimi ve araştırmasında tanınmış bir oyuncudur. Okul, Senatör Bockel'in siber savunma bilgi raporunda (Temmuz 2012) belirtilen birkaç eğitim aktöründen biridir. Operasyonel kriptoloji ve viroloji ekibi, Devlet tarafından Geleceğe Yönelik Yatırımların bir parçası olarak desteklenen, "Fransa'da yapılan" açık kaynaklı bir virüsten koruma yazılımı geliştiren DAVFI projesinin kaynağındaydı.

Uzmanlaşmış Master SIS - ESIEA figürü:

Le Figaro-Étudiant gazetesinin en iyi uzman ustaları listesinin 2014 yılında "Ağlar, Telekomlar, BİT" kategorisinde seçilen dört derste. Le Parisien gazetesinin Bilgi Sistemlerinde uzmanlaşan MS ve MBA 2014 test tezgahında tutulan tek güvenlik eğitimi

Ön şartlar

Eğitim teknik ön koşullar, güçlü motivasyon ve yüksek kullanılabilirlik gerektirir:

 • C ve Java'da bir program geliştirmeyi bilmek
 • UNIX komutlarının nasıl kullanılacağını bilmek ve bilmek
 • Bir donanımın sistemi hakkında, donanım dışı, (işlemci, bellek, giriş sistemi, çıkış) genel kavramlara sahip olmak: roller ve ilişkiler.
 • Fransızcada çok iyi konuşma ve yazma becerileri, ayrıca İngilizce dilinde de iyi bir seviye gereklidir.
 • Uygulamalar (2017/2018 akademik yılı)
 • Adaylık Başvurusu başvuruları, Program Yönetimi'ne başvurunuzun kabuledilebilirliğine karar vermesine izin veren bir özgeçmiş eşliğinde postayla yapılmalıdır.

Başvurunuz kabul edilebilir olarak değerlendirilirse, size usulüne uygun olarak tamamlanmış bize iade edilmesi gereken bir Adaylık Dosyası göndeririz.

DİE Uzman Master için ilk işe alım oturumu 31 Mayıs 2017'den önce sunulan başvurulara odaklanmaktadır.

Tüm başvuru sahiplerinin başvurularını mümkün olan en kısa sürede ve özellikle FONGECIF yardımı için başvuracakları maaşlı adaylar veya fon başvurusunda bulunacak yabancı başvuru sahipleri için başvurmaları ve dosyalamaları önerilir. vize almak. Sadece yirmi yer açık.

Kalan müsait yerlere bağlı olarak, ek bir işe alım oturumu 30 Haziran 2017'de sona erecek ve muhtemelen üçüncüsü, 25 Eylül 2017'den önce sona erecektir.

Başvuru dosyasını inceledikten sonra uygun görülen adaylar, iki görüşme için (ya da yurtdışında ikamet eden adaylar için, Skype veya telefon randevusu için) davet edilir:

 • Paris İhtisas Ustası'nın bilimsel direktörü Vincent GUYOT veya CVO laboratuarı Eric FILIOL Araştırma Direktörü (Kriptoloji ve Operasyonel Viroloji, CNS ekseni (Dijital Güven ve Güvenlik)) ile röportaj.
 • öğretim ekibinin başka bir üyesiyle röportaj.

Başvuru kararı, adaylara bu görüşmeleri takiben yazılı olarak son teslim tarihini takip eden ay içerisinde yazılı olarak bildirilir. Bu karar, ESIEA Genel Direktörünün Program Direktöründen gelen motive edici bir teklifin sorumluluğudur. Kesin kayıt okul kurallarına tabidir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Finans için Veri Yönetiminde Msc
  • Nantes, Fransa
  • Paris, Fransa
 • Dijital İşletme Mühendisliği Yüksek Lisansı
  • Antwerp, Belçika
  • Online
 • Bilişimde Usta
  • Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti