Keystone logo
ESIGELEC Graduate School of Engineering

ESIGELEC Graduate School of Engineering

ESIGELEC Graduate School of Engineering

Tanıtım

ESIGELEC mühendislik öğrencileri için eğitim sağlar, telekomünikasyon, elektronik, bilgi teknolojileri, bilgi ağları, gömülü sistemler, ulaşım, mekatronik, enerji ve sürdürülebilir kalkınma, biyomedikal mühendisliği, işletme mühendisliği ve finans mühendisliği için otomasyon ve robotik, elektrik mühendisliği.

Bizim programları öğrencilerin projelerinde, laboratuarlarda pratik çalışma, proje yönetimi kursları, yabancı dil ve staj dayalı ve kişisel / mesleki becerilerini geliştirmek ve çalışmaya hazır olması için öğrencilere olanak sunan sanayi ile güçlü bağlantıları olan uluslararası bir ortam önermektedir vardır !

Öğrenciler (3 yıl Fransız öğretilen mühendislik programı) veya lisans (2 yıllık sonrasında lise (Fransızca öğretilen 5 yıllık mühendislik programı) ya da üniversitede 2 yıl içinde hazırlık sınıfları / sonra birinci dereceden programı sonrasında kabul edilebilir İngilizce öğretilen Fransızca veya Masters / MSc programlarında öğretilen mühendislik programı.

Farklı nedenler ESIGELEC seçmek için:

Bir okul, yüksek öğretimde uzun bir deneyime sahip, (1901), daha 110 yıl önce oluşturulan Onun Mühendislik programı Mühendislik Dereceler Fransız Kurulu (CTI) tarafından Akreditasyon. Onun Master Dereceler Yükseköğretim Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından Akreditasyon ve Araştırma. Onun MSc için en iyi Yönetimi ve Mühendislik Okulları (CGE) Fransız Konferansı tarafından Akreditasyon. Diplomalar. Temsilcileri de dahil olmak üzere, bir Yönetim Kurulu tarafından Rouen Ticaret ve Sanayi Odası (CCIR) ve kar amacı gütmeyen bir dernek olarak yönetilen tarafından desteklenen Okul: Mezunlar Derneği (SIGELEC), (Odası Rouen Ticaret ve Sanayi yerel kamu kuruluşları, Bölgesel Konseyi, Büyükşehir Rouen - CREA), şirketlerin (Aircelle, EDF, France Telecom, Senkron, Thales Hava Sistemleri, Valeo ve UIMM) ve yüksek öğrenim (Rouen Üniversitesi Enstitüsü "Maden Telekom"). Okul 5 yıllık mühendislik programı olan Fransa'da mühendislik iyi okulları arasında sıralanır: - "L'Etudiant" ve "L'EXPRESS" nin 2014 Ranking: * Endüstri Ağları için 4 * Uluslararası Outlook için 4 * BT Çalıştığınız için 2 «SMBG» of 2013 sıralamasında: 1st Elektronik, Elektrik Mühendisliği ve Optik içinde Master / Yüksek Lisans sağlanan Okulu. Tamamen İngilizce öğretilen programlar: Fen ve Teknoloji -Elektronik Master Sistemleri- ve master Bilimleri ve (Fransa'da INSA ROUEN ortaklığı ile) Teknoloji -Bilgi Sistemleri- ve 2 Yüksek Lisans Gömülü. "Kontrol ve Enstrümantasyon Gömülü" ve (Hindistan Manipal Üniversitesi ile işbirliği içinde) "Otomotiv Gömülü Sistemler" programları. Olasılık Elektronik Araştırma Enstitüsü'nde doktora programına ve Gömülü Sistemler (IRSEEM) takip Çok güçlü bir uluslararası ortam: Okulun programlarında uluslararası öğrencilerin daha% 35; 40 farklı ülkeden 85 ortak üniversiteler; birçok seçenek ile, Fransız öğretilen mühendislik programının yerel öğrenciler için 3 ay minimum Fransa dışında zorunlu süresi: şirketlerde staj, yaz okulu, yurtdışında ortak üniversitede tam yarıyıl veya yıl, çift lisans programları, ... Mühendislik programındaki öğrenciler için 19 çift diploma programları: Rouen Üniversitesi ile ortaklaşa, 3 Araştırmacı-Mühendis çift lisans programları ((NEOMA BS, Audencia, TELEKOM OKUL YÖNETİMİ ortaklığı ile) 3 Menajer-Mühendis çift lisans programları ), yurt dışında 13 çift lisans programları (ABD, IRLAND, ALMANYA, KANADA, İngiltere, FİNLANDİYA, ÇİN). Birçok öğrenci kulüpleri Fransa'da Mezunlarımız ve abraod (okul 1901 yılında kuruldu beri fazla 9000) önemli bir ağdır. Modern büyük ve iyi sadece 1 saat ve Paris şehir merkezine yarıda Rouen, tarihsel, dinamik ve canlı şehir merkezine kolay bir erişim ile, bir ormanlık alanda binalar donanımlı ve yer.

Önemli noktalar

1901 yılında kurulduğundan beri 9000'den fazla mezunu Daha fazla 1.650 öğrenci ESIGELEC programlarına uluslararası öğrenci fazla% 35 335 öğretim elemanı (62 daimi öğretmenler, yurt dışında ortak üniversitelerden 45 misafir profesör, endüstriden 83 uzmanlara, üniversitelerde ya da bağımsız / dil öğretmenlerinden 145 profesör dahil) 407 akademik ve idari insanlar, ve 72 idari insanlar 5 departmanları: Bilgi Teknolojisi, Elektronik ve Telekomünikasyon, Elektrik Mühendisliği ve Enerji, Gömülü Sistemler ve Enstrümantasyon, Beşeri Bilimler Diller ve Yönetimi Gömülü elektronik sistemler için bir araştırma enstitüsü (IRSEEM) 40 farklı ülkeden 85 üniversite ortaklıkları 3000 şirket ortakları ağı Mezunların yaklaşık% 51 öğrenimlerini bitirmeden bir iş buldu ve tüm öğrencilerin% 95'i (2012 yılında) en az 6 ayda bir iş buldu. Bunlardan% 53, Paris'in alanlarda iş buldum ve% 10 yurtdışında Onun güzel mimarisi ödülü "Auguste Perret" aldı 12 bir kampüs, 000 metrekare. Araştırma, Yenilik ve Teknoloji Transferi (Gömülü Sistemler Entegrasyon Kampüsü - CISE) adanmış 5000 metrekare fazladan bir yüzeyi 2012 yılında açıldı.

Konumlar

Konumlar
  • Rouen

    Technopôle du Madrillet Avenue Galilée - BP 10024 76801 Saint-Etienne du Rouvray

    • facebook
    • twitter
    • youtube

sorular