Keystone logo
ESIMODE

ESIMODE

ESIMODE

Tanıtım

Okulumuz Toulouse Ticaret ve Sanayi Chambre ve Konfeksiyon ticaret dernek tarafından 1981 yılında başlatıldı. ESIMODE uzman diploması içeren moda öğrenciler için kurslar çeşitli bir yelpazede sunmaktadır. Bu moda tasarımı, moda yönetimi, tekstil teknikleri, desen yapma ve couture kapsamaktadır.

Toulouse havacılık endüstrisinin Avrupa merkezi olarak bilinen olmasına rağmen, aynı zamanda, aynı zamanda Fransa'da önemli bir turizm ve tarım sitesi Midi-Pyrénées Bölgesinde tarihsel bir anahtar etkinlik oldukça başarılı bir tekstil sanayi, sahiptir.

Toulouse genç nüfusa dinamizmini borçludur; üçte biri 18 ve 29 yaşları arasında olan. 100.000 öğrenci varlığı nedeniyle eğitim kurumlarının geniş sayıda Fransa'nın (Paris'in arkasında) ikinci en büyük üniversite şehir ve değerli bir siteye (yerel "Pembe Şehir" olarak da bilinir) Toulouse yapar. iyice hoş bir atmosferde, birlikte sportif ve kültürel faaliyetler hem geniş bir ürün yelpazesi ile, tüm 14 okulları kapsayan üç üniversite, başarılı bir Şehri olarak Toulouse itibar sağlamak.

City'nin kentsel kumaş 342 belediye ve Fransa'da 4 en önemli tekstil merkezi olarak sıralanır bir bileşik kent içermektedir. Bu karde iplik ve yün gibi malzemeler, Fransa'da en önemli üretim sitesidir. Toulouse, tekstil endüstrisi 4000 kişi civarında istihdam; ya da yaklaşık 7.000, biz hazır giyim, deri ve moda tasarımı sektörleri eklerseniz.

MBA MODA SANAYİ Bir kolej veya bir iş okulu diploması aldı ve moda için bir tutku var? Bakın başka İşletme bu Usta size göre. Bu kurs size yetilerini geliştirecek ve sektörde faaliyete geçecek. MBA öğrencileri hazırlar:

geliştirme, üretim, pazarlama ve yönetim arasında köprü oluşturmak için moda endüstrisi içinde farklı işlevleri kapsamlı bir görünümünü oluşturun. Karmaşık bir sanayi yönetmek için teknikler ve yöntemler eğitmek. girişimcilik ve yenilikçilik ruhunu geliştirin. Bu program kendi eğitim içeriği tektir ve moda sektöründe entegre yeteneği teşvik eder. Bilimsel komite onaylanması ve moda endüstrisinin ihtiyaçlarına göre programın izlenmesinden sorumludur.

Seviye ve giriş koşulları: Fransız dilinin mükemmel bir komut

LİSANS MODA TASARIMI YARATAN Tekstil oluşturma, konfeksiyon, moda aksesuarları ve ürün ekran geniş bir yelpazede anlayışının alanlarında, moda sektöründe oluşturulması ve tasarım kariyer için öğrenci hazırlamak için. için teknik İngilizce iyi düzeyde elde etmek Moda Tasarımında bir lisans (yüksek öğrenim 4 yıl) erişmek mümkün. Bu program moda sektörünün içinde oluşturulması yöntemine bağlı bilgi ve beceri mükemmel ustalığı odaklanmıştır. Bilgi bir şirket içinde 8 haftalık mesleki staj sayesinde güçlendirilmiştir.

DERSİN İÇERİĞİ: Temel alanları master - yaratıcı bir yaklaşım: çizim, teknik resim, renkler, sanat tarihi, moda tasarımı, desen geliştirme, toplama, tekstil oluşturma ve teknik İngilizce, üretim ticaret yapımı. Ek bilgi: tekstil kumaşlar, profesyonel iletişim, moda pazarlama, hukuk ve kültürel ortam.

Seviye ve giriş koşulları: Fransız dilinin mükemmel bir komut

KOLEKSİYON MÜDÜRÜ Tekstil ve Moda Giyim ve lüks Sanayi Moda İşletme Yönetimi (Yüksek Lisans düzeyinde) bölümünden

Kursun süresi: 2 yıl Başvuru bir bölgesel akredite kurumdan lisans derecesine sahip olması gerekir, ya da uygun kampüs otoriteleri tarafından belirlenen eşdeğer akademik hazırlık tamamlamış olacaktır.

Seviye ve giriş koşulları: Fransız dilinin mükemmel bir komut Bu 2 yıllık lisansüstü ders moda endüstrisinin işletme içinde yönetim ve satış olay fonksiyonları için hazırlar. Tam elbette uzunluğu, akademik yıl boyunca her yer alarak ve 10 ila 12 hafta arasında süren boyunca akademik öğretim, her öğrencinin tam 2 staj tecrübe ve anlamak için.

DERSİN İÇERİĞİ: Yönetim ve üretim kontrol, moda tasarım DAO nesne odaklı yazılım, Moda tasarımı ve Desen yapma, Tarih ve moda kültürü, desen giriş yaparak, Gradation ve konfeksiyon sanayi montaj, Tekstil, lif ve kumaş teknolojisi, Teknik İngilizce, Kişisel beceri ve profesyonel bir ortamda içinde liderlik uygulamaları, Moda grubu stratejileri (Şirketler Hukuku / Finansal yönetim / ekonomi).

TEKSTİL VE GİYİM, LÜKS VE MODA TASARIMI - lisans düzeyinde

Kursun süresi: 4 yıl.

Seviye ve giriş koşulları: Dersin sonunda Fransız dilinin mükemmel bir komut, genç tasarımcıları bu onların nihai amacı olduğu kendi moda etiket oluşturmak için, hem Fransız ve yurtdışı moda şirketleri çalışmak ve gerekli becerileri elde etmiş olacak. DERSİN İÇERİĞİ: Yaratıcı çizim yaklaşım, tasarım kültürü, moda tasarımı, tekstil oluşturma, ürün kurulum, teknik İngilizce, mesleki iletişim, hukuk ve çevre, moda pazarlaması.

Konumlar

  • Toulouse

    3547 avenue de la lauragaise 31683 Labège cedex, 31683, Toulouse

    sorular